Електронна бібліотека/Проза

Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

самі перевірити не в змозі, змушені довірятися тим чи іншим свідкам, які часто відсутні. Наприклад, на попередніх виборах було оприлюднено досить грунтовні нотатки про сумнів щодо втечі батька Ющенка, Андрія, з німецького полону у Другій світовій. І це справді важко перевірити. Принаймні дві людини, крім прибічників президента, можуть сміливо вірити в це – Григорій Тимофійович Залюбовський, якому було у війну 5 чи 6 років і я, якому він це розповів. Але такий фарт далеко не у відношенні до всіх менш і більш значущих фактів історії) – ми можемо виступити в ролі істориків і самі, порівнюючи різні газетні свідчення і ймовірність правдивості тих, хто повідомляє їх.
Постає логічне запитання: чи вправі ми зараз розірвати заповіт з Богом, який неодноразово відновлювався і перезаключався з Богом батьками нашої нації, бо, мовляв, заповіт несучасний і ми хочемо жити, як нам заманеться. Скажу зі скорботою: багато-хто з нас і з наших можновладців саме так і робить – плює на заповіді Христові. Але Бог – не тиран – він створив людей свобідними вибрати правильне зайняття або ні – при цьому слід лише пам`ятати, що коли ми не вибираємо благословення, то автоматично (золотої серединки не існує) вибираємо прокляття – свою і наших нащадків смерть – ще навіть і на цій землі. У 11 розділі П`ятої книги Мойсея чітко подана Божа передумова найпершого з завітів із цілим народом, які заключив Бог на Синаї: «Ось, сьогодні я даю перед вами благословення і прокляття: благословення, коли будете слухатися заповідей Господа, Бога вашого, які я наказую вам сьогодні (10 заповідей – для нас, плюс ще деякі інші настанови – іудеям-нехристиянам, В.К.), і прокляття, якщо не будете слухатися заповідей Господа, Бога свого, і збочите з дороги, яку я наказую вам сьогодні, щоб ходити за іншими богами, яких ви не знали» (26-28 вірші). (Дуже важливо підкреслити спеціально для сучасної людини: вислів «Бога свого» жодним чином не означає якогось внутрішнього бога, якого з успіхом намагаються сьогодні культивувати в собі мільйони інтелектуалів, одурманені відчуттям власних сепаратизму і значущості. Скажу прямо: якщо ми не маємо жодної влади над власним життям, то про якого суто свого бога, тобто собою вигаданого, може йти мова? По-моєму, ця «тема» - дуже невдячна й з нею варто «зав`язати»). Є в Біблії іще одне дуже важливе «сьогодні»: «Сьогодні, коли Мій голос почуєте, не зробіть заскорублими ваші серця», - каже і каже Ісус. Нехай те «сьогодні» настане сьогодні для тебе, друже. Для мене особисто ненормально вірити в щось лише на підставі емоцій чи душевної тяги (які теж в мені є). Я – передовсім логік. Логічно вибрати життя, відкинувши понти про свою особисту значущість – вона відносна лише настільки, наскільки Господь Бог дозволяє нам щоранку прокидатися і жити. Якби не Його воля, жодного з нас – нині пишущих і читаючих – просто не було б повік-віку. Якби не Його воля, в нашій державі судді ще й досі побивали б камінням за кожну провину і кривду, причинену ближньому згідно з уявленнями громади – а так, на Голготі, Христос поніс гріхи твої і мої, і ми маємо надію, і маємо благословення, і можемо змінити прокляття на благословення – якщо тільки зараз же покладемо негідного себе і свої попередні вчинки на плечі Самого Бога. Хай буде тому прославлений наш Господь Ісус Христос на вічні віки. Амінь!

Добра звістка
Пророк – раніше це був традиційно той, хто зобов`язувався переказувати (чи показувати своєю поведінкою) те, що хоче повідомити людям Cам Творець усесвіту – Пан над панами, Хто послав Сина Свого Ісуса Христа, щоб Той – о ні, не керував людською поведінкою, вигадуючи форми моралі, царствами, розтлумачуючи, який устрій найліпший, чоловіками і жінками на землі, вказуючи, з якого боку підходити до ліжка, але щоб Син став найкращим Другом для кожного, хто повірить у Нього і захоче стати Його другом. Так от. Якось ізраїльський пророк Єзекіїль записав на пергаменті: «Була надо мною Господня рука, і Дух Господній випровадив мене, і спинив мене серед долини, а вона – повна кісток! І Він обвів мене біля них навколо, аж ось їх дуже багато на поверхні долини, і ось вони стали дуже сухі! І сказав Він мені: «Сину людський, чи оживуть оці кості?» А я відказав: «Господи Боже, - Ти знаєш!» І сказав Він мені: «Пророкуй про ці кості, та й скажеш до них: Сухі кості, послухайте слова Господнього! Так говорить Господь Бог до цих кісток: Ось я введу у вас духа – і ви оживете! І дам на вас жили, і виросте на вас тіло, і простягну на вас шкіру, і дам у вас духа, - і ви оживете. І пізнаєте ви, що Я – Господь!» (Єзекіїль 37:1-6).
Знаєте, іноді здається, що неможливо без внутрішнього трепету читати ці слова, - неможливо пояснити, але відбувається щось при їх читанні, ніби ти перебуваєш на межі чи поза межами людських можливостей розуміти й відчувати. Ми можемо дуже багато чувати в цих словах Єзекіїля. Може, це відбувається тому, що для Бога один день як тисяча і тисяча літ як один день, і тому в цих словах кожне людське створіння здатне відчути і своє вчорашнє, теперішнє

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери