Re: цензії
- 09.04.2026|Анастасія БорисюкСонце заходить, та не згасає
- 08.04.2026|Маргарита ПадійА хто сказав, що наш світ є істинним, реальним?
- 07.04.2026|Микола Миколайович ГриценкоБунт проти розуму як антиспоживацький протест
- 07.04.2026|Віктор ВербичІгор Павлюк: «Біль любові. Дивний біль»
- 07.04.2026|Ірина КовальНа межі нового народження
- 07.04.2026|Надія ЄришЛютий, який досі триває
- 06.04.2026|Андрій Павловський, письменник, журналіст, педагог, турагентСвітло, що не згасає у темряві (різдвяна проза, яка лікує)
- 06.04.2026|Віктор ВербичУ парадигмі непроминальної п’ятсолітньої історії
- 05.04.2026|Вікторія ФесковаАрхітектура травми: як заповнити «Її порожні місця»
- 02.04.2026|Ігор ЗіньчукВійна, яка стосується кожного
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
Amazon зачистив Орвелла
Тисячі користувачів електронної читалки Amazon Kindle, що купили книги «1984» та «Ферма тварин» Джорджа Орвелла, виявили, що ці книги дистанційно видалені з їхніх маленьких комп´ютерів.
Інтернет-крамниця пояснила це проблемами, що виникли із правовласниками. Видавнича компанія Mobilereference, яка додала ці книги до каталогу Amazon, не мала права продавати їх. За іронією долі, авторське право на книги Орвелла діє таким чином, що деякі країни «правіше» у використанні цих книжок, аніж інші; очевидно, поширення через інтернет порушило ці умови.
Найдивніше, що книги зникли не лише з «полиці» інтернет-крамниці, але й з власного архіву кожного покупця - після того, як його читалка Kindle підключилася до серверу магазину через систему бездротового доступу Whispernet.
Тим, чиї читалки зачистили від Орвелла магазин обіцяє повернути гроші. Проте покупці і дотепер у шоці. Вони вважали: якщо вони вже купили книгу і закачали собі, то вона належить їм, і ніхто не має права видаляти її без попередження. «Це все одно якби паперовий видавець Barnes & Noble увірвалися до вашого будинку, вихопив у вас книгу, яку ви читаєте перед сном, і залишив чек на кавовому столику», - написав один із обурених покупців на форумі Amazon.com.
Інформація: «Вебпланета»
Додаткові матеріали
- Топ-десятка найважливіших книг в історії літератури від Newsweek
- Роман «Убити пересмішника» очолив список книжок, які надихають читачів
Коментарі
Останні події
- 07.04.2026|11:14Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
- 07.04.2026|11:06Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах
- 06.04.2026|11:08Перша в Україні spicy-серія: READBERRY запускає лінійку «гарячих» книжок із шкалою пікантності
- 06.04.2026|10:40Україна на Брюссельському книжковому ярмарку: дискусії, переклади та боротьба за європейські полиці
- 03.04.2026|09:24Кулінарія як мова та стратегія: у Відні презентували книгу Вероніки Чекалюк «Tasty Communication»
- 30.03.2026|13:46Трамвай книги.кава.вініл на Підвальній повертається в оновленому форматі
- 30.03.2026|11:03Калпна Сінг-Чітніс у перекладі Ігоря Павлюка
- 30.03.2026|10:58У Києві оголосили переможців літературної премії «Своя полиця»
- 19.03.2026|09:06Писати історію разом: проєкт «Вишиваний. Король України» розширює коло авторів
- 18.03.2026|20:31Україна візьме участь у 55-му Брюссельському книжковому ярмарку
