
Re: цензії
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
Події
В Ужгороді презентували документальну стрічку «У пошуках Івана Сили»
28 січня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка публічно представили документальний фільм «У пошуках Івана Сили».
Режисером першої документальної стрічки про найсильнішу людину Закарпаття ХХ століття став Максим Мельник.
Відзнятий фільм на основі однойменної книжки Олександра Гавроша й має на меті зафіксувати спогади про Івана Фірцака (Кротона) його рідних та людей, які його знали. За словами автора ідеї Олександра Гавроша, на жаль, немає зафільмовано самого Фірцака, достовірних історичних фактів про нього залишилося дуже мало, багато що вже перейшло у міфи.
Зйомки фільму відбувалися в рідному селі силача – Білках та в Ужгороді. Це не традиційний біографічний фільм, а цікава 27-хвилинна стрічка з використанням анімації (художник Олександра Гаркуша, аніматор Наталія Денисюк), архівних записів, цікавих ракурсів та свідчень. Він чудово передає атмосферу Закарпаття.
Автори фільму стверджують, що він не є вичерпним, це тільки одна зі спроб більше розказати про цю видатну людину. При обговоренні глядачі побажали продовження документального фільмування, адже є ще чимало очевидців життя і творчості Івана Фірцака. Багато хто розповідав про зігнутий цвях у формі серця від Івана Сили, який зберігають удома як реліквію. Про трюки дідуся та своєї мами Зірки, яка виступала разом із силачем, розповіла присутня внучка Івана Фірцака Рената Турянчич.
На першій публічній презентації стрічки були присутні меценати фільму брати Станки, які також підтримують атлетичний клуб в рідному селі Кротона та в Іршаві. Сподіваємось, що невдовзі в Білках з´явиться музей Івана Сили. Адже всі присутні погодились, що це одна із візиток Закарпаття і найкраща пропаганда здорового способу життя серед молоді.
Фільм транслювався на обласному телеканалі "Тиса-1" і вже є доступним для перегляду в Інтернеті. Переглянути стрічку можна тут https://www.youtube.com/watch?v=5DQtSdyb774
Коментарі
Останні події
- 26.06.2025|19:06Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
- 26.06.2025|14:27Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва
- 26.06.2025|07:43«Антологія американської поезії 1855–1925»
- 25.06.2025|13:07V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує фокус-тему та нових учасників
- 25.06.2025|12:47Блискучі рішення для життя і роботи: українською побачив світ комікс всесвітньовідомого поведінкового економіста Дена Аріелі
- 25.06.2025|12:31«Основи» готують до друку «Стан людини» Ханни Арендт
- 25.06.2025|11:57Сьомий Тиждень швейцарського кіно відбувається у липні
- 25.06.2025|11:51Видавництво READBERRY перевидало «Чорну раду» Куліша
- 20.06.2025|10:25«На кордоні культур»: до Луцька завітає делегація митців і громадських діячів із Польщі
- 18.06.2025|19:26«Хлопчик, який бачив у темряві»: історія про дитинство, яке вчить бачити серцем