Re: цензії
- 09.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ100 тонн світла
- 07.03.2026|Надія Гаврилюк“А я з грядущих, вочевидь, епох”
- 06.03.2026|Микола Миколайович ГриценкоДефіцит людського спілкування. Проблематика «Відступників» Христини Козловської
- 04.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХтось виловлює вірші...
- 27.02.2026|Василь КузанМіж "витівкою" і війною
- 26.02.2026|Роман Офіцинський«Моя Галичина» Василя Офіцинського
- 24.02.2026|Тетяна Іванчук, письменницяПартитура життя
- 22.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськТалановиті Броди
- 20.02.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівПоет від природи: книга памʼяті
- 19.02.2026|Віктор ВербичЗцілення від синдрому загубленої пам’яті та закон бумеранга
Видавничі новинки
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
Події
Лауреатом Премії імені Шевельова 2025 року став Артур Дронь
Премію імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2025 року отримав Артур Дронь за книжку "Гемінгвей нічого не знає" (Видавництво Старого Лева).
Спеціальні відзнаки Капітули цьогоріч отримали Мирослава Пінковська та Віра Агеєва, а Спеціальну відзнаку Радіо Культура – Артем Чех.
Імена переможців стали відомі під час урочистої церемонії в Києві 17 грудня – в день народження мовознавця, історика української літератури, есеїста Юрія Шевельова.
Цьогоріч до короткого списку Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2025 року ввійшли також книжки Віри Агеєвої "Проти культурної амнезії. Есеї про національну пам’ять та ідентичність" ("Віхола") та Дмитра Крапивенка "Усе на три літери" (Видавництво Ukraїner).
"Для мене як окремої людини сьогодні найбільше важить, що мою книжку відзначили. Але для нас всіх як спільноти насправді найбільше важить сам факт того, що ми тут робимо. Важить те, що навіть зараз, у найскладніші часи ми спромоглись на те, щоб дбати про літературу. Про мистецтво, культуру, які - як би банально не звучало - власне роблять нас людьми", – зазначив Артур Дронь у своїй промові.
Артур Дронь – письменник і поет, військовий ветеран. Його тексти перекладені багатьма мовами – від польської та литовської до італійської, французької та англійської. Дебютна збірка Артура Дроня "Гуртожиток №6" (2020) відзначена літературною премією ім. Анатолія Криловця. Також Артур Дронь є володарем Молодіжної премії Львівської міської ради «Сміливі 2022» в номінації «Поезія – це також зброя» (2022) та Відзнаки літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» (2022).
Переможець отримав статуетку Бронзового Ангела, виготовлену скульпторкою Світланою Карунською, а також грошову премію та дипломом лауреата.
"Для мене есеїстика – це те, що поєднує художні враження. І не лише тим, що і як автор пише. А буквально справляти реалістичне враження. Це має бути опис, майже як подорожній, поєднаний з інтелектуальними розмовами. Ось тоді це – есеїстика. І в Артура Дроня це є", – зазначив український філософ та перекладач, член Капітули Премії Олексій Панич.
Відзнаку Артуру Дроню вручив Президент Українського ПЕН Володимир Єрмоленко.
"Я думаю, що ви відчули десь два напрямки, за якими обирали книги і до довгого, і до короткого списку Премії. Один – про голос і тексти військових. Другий – памʼять, підйом оцих пластів. І добре, що у нас сталося таке прекрасне влучання"
Цьогоріч у межах Премії було вручено дві Спеціальні відзнаки Капітули: Мирославі Пінковській "за особливий внесок у збереження культурної памʼяті" та Вірі Агеєвій "за літературознавчу есеїстику, що наново відкриває забуті пласти української культури".
Нагадаємо, що книга Мирослави Пінковської "Портрет в інтер´єрі долі" (видавництво "Дух і Літера") увійшла до довгого списку Премії імені Юрія Шевельова-2025.
Також під час церемонії вшосте було вручено Спеціальну відзнаку Радіо Культура. Ім’я її володаря оголосила креативна продюсерка Радіо Культура Юлія Загоруйко. Відзнаку отримав Артем Чех за книжку "Гра в перевдягання" із довгого списку Премії.
Церемонія вручення нагороди відбулася в просторі PEN Ukraine у Києві. Вела захід Яна Брензей – ведуча Радіо Культура, співавторка та співведуча YouTube-проєкту "Палає".
Коментарі
Останні події
- 09.03.2026|08:57Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
- 06.03.2026|08:40Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
- 24.02.2026|15:53XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
- 22.02.2026|12:341 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
- 18.02.2026|16:5428 лютого Мар’яна Савка вперше покаже у Львові концерт-виставу «Таємний чат»
- 16.02.2026|17:46Романтика, таємниці та київські спогади: Як пройшла презентація «Діамантової змійки» у Відні
- 07.02.2026|13:14Українців закликають долучитися до Всесвітнього дня дарування книг
- 28.01.2026|09:39«Театр, ютуб, секс»: у Луцьку презентують книжку Ярослави Кравченко
