Re: цензії
- 05.11.2025|Віктор ВербичКоли життя і як пейзаж, і як смерть
- 04.11.2025|Дана ПінчевськаГаличани та духи мертвих: історія одного порозуміння
- 04.11.2025|Надія Гаврилюк“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
- 03.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськІспит на справжність
- 02.11.2025|Богдан СмолякЗахисник Істин
- 31.10.2025|Володимир Краснодемський, журналіст, Лозанна, ШвейцаріяЯк змосковлювали ментальність українців
- 30.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХудожній простір поезії Мирослава Аронця
- 27.10.2025|Ігор ЧорнийПекло в раю
- 20.10.2025|Оксана Акіменко. ПроКниги. Що почитати?Котел, в якому вариться зілля
- 19.10.2025|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на ТернопілліПобачити себе в люстерці часу
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
13.10.2018|10:57|Буквоїд
Альтернативну Нобелівську премію – 2018 отримала письменниця з Гваделупи Маріз Конде
Про це сьогодні повідомили у Стокгольмській Публічній бібліотеці.
Про це сьогодні повідомили у Стокгольмській Публічній бібліотеці. Письменницю вважають «однією з найбільш видатних авторів Карибського моря», її відзначили за майстерність зображення колоніального та постколоніального досвіду у повсякденному житті людей, з акцентом на гендерні, класові та расові розмежування та з описом сили людської солідарності.
У своєму відео-зверненні Маріз Конде розповіла, що вона щаслива та горда отримувати цю нагороду і хоче розділити її разом із народом своєї країни.
За словами переможниці, Гваделупа – це маленька країна, про яку згадують переважно у контексті ураганів та землетрусів, тож ця світова відзнака – це можливість заявити про її культуру та ідентичність.
Маріз Конде – французька письменниця, уродженка Гваделупи, авторка романів, новел, декількох п’єс та книг для дітей. Вона – лауреатка французьких та іноземних премій, командор Ордена мистецтв і літератури (2001), кавалер Ордена Почесного Легіону (2004), почесна членкиня Літературної академії Квебека (1998) тощо.
Цього року вперше Нобелівську премію замінили на Альтернативну Премію з літератури. Такі зміни понад 100 шведських діячів культури зробили через скандал, у якому 18 жінок звинуватили французького фотографа Жана-Клода Арно у домаганнях – чоловік начебто домагався їх у приміщеннях, які належать Шведській Академії. Крім того, фотографа називають винним у розкритті імен майбутніх лауреатів стороннім особам. Сам Арно відкидає усі звинувачення щодо себе.
Починаючи з 1949 року, Нобелівська премія з літератури вперше не була присуджена.
Нова премія Академії передбачає нагороду один мільйон крон (приблизно 112 тис. дол.). До речі, Нобелівський лауреат отримав би шість мільйонів крон. Обрати переможця Нобелівської премії з літератури Шведська Академія планує наступного року.
Урочисте нагородження письменниці відбудеться 9 грудня цього року.
Інформація: Видавництво Старого Лева
Додаткові матеріали
- Старий Лев завітає на фестиваль дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів"
- На фестивалі “ІСТОРІЯ.UA” в Києві звучатимуть “ПІСНІ ВІЙНИ”
- Оголошено переможців Global Illustration Award
- Триває прийом заявок на European Heritage Awards
- Дмитро Білий презентує неоготичний трилер «Кабінет доктора Калігуси» у Львові
- У Рівному презентували альбом про історію державного символа
Коментарі
Останні події
- 04.11.2025|10:54Слова загублені й віднайдені: розмова про фемінізм в житті й літературі
- 03.11.2025|18:29Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
- 03.11.2025|10:42"Старий Лев" запрошує на майстер-клас з наукових експериментів за книгою "Енергія. Наука довкола нас"
- 03.11.2025|10:28Юлія Чернінька презентує «Бестселер у борг» в Івано-Франківську
- 02.11.2025|09:55У Львові вийшов 7-й том Антології патріотичної поезії «ВИБУХОВІ СЛОВА»
- 30.10.2025|12:41Юний феномен: 12-річний Ілля Отрошенко із Сум став наймолодшим автором трилогії в Україні
- 30.10.2025|12:32Фантастичні результати «єКниги»: 359 тисяч проданих книг та 200 тисяч молодих читачів за три квартали 2025 року
- 30.10.2025|12:18Новий кліп Павла Табакова «Вона не знає молитви» — вражаюча історія кохання, натхненна поезією Мар´яни Савки
- 30.10.2025|12:15«Енергія. Наука довкола нас»: Старий Лев запрошує юних читачів на наукові експерименти
- 29.10.2025|18:12В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
