Re: цензії
- 14.07.2026|Вероніка Чекалюк, науковиця, журналісткаКоли тіло каже «Ні»: книга, що навчає «слухати себе»
- 14.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЛіричний щоденник Роксолани Жаркової
- 10.07.2026|Ігор ЧорнийКоли магія поза законом
- 10.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикантСміливість бути собою
- 10.07.2026|Віктор Вербич«Збережи цей світ – святий, зукраїненний»
- 08.07.2026|Інеса Матіїшин, філологЛюбов і біль в романі Степана Процюка «Троянда ритуального болю»
- 07.07.2026|Ігор ЗіньчукЛітература, що свідчить: про роман Оксани Радушинської «Псалом Давида»
- 26.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськФранківськ пісенний
- 26.06.2026|Віктор ВербичКоли cвіт – в обіймах мелодії дощу
- 24.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськПід знаком невтомності
Видавничі новинки
- Павлюк Ігор. "Мезозой"Проза | Буквоїд
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
Події
У Національному музеї Тараса Шевченка вручать премію «Джури»
23 квітня о 15.00 в Національному музеї ім. Тараса Шевченко (бульв. Шевченка, 12) відбудеться вручення літературно-мистецької премії «Джури».
Премію засновано лауреатом Національної премії ім. Т. Шевченка Володимиром Рутківським на відсотки від грошової частини премії, яка цього року складає 20 тисяч гривень.
На думку В. Рутківського, письменника часто навідують чудові задуми, проте негайно реалізувати їх заважають побутові проблеми. Тож премія дасть змогу письменникові — лауреату бодай з півроку провести за письмовим столом, не думаючи про хліб насущний.
Премія «Джури» надаватиметься за нові високохудожні твори для дітей та юнацтва на історико-краєзнавчу тематику, а також за ілюстрації та літературно-критичні праці, спрямовані на виховання юних українців в дусі національно-патріотичних цінностей.
На здобуття премії подаються твори великоформатних жанрів (романи, повісті, поеми, цикли поезій та низки оповідань, об’єднані спільною тематикою) для читачів середнього та старшого шкільного віку, а також графічні роботи та літературно - критичні розвідки, що видані у завершеному вигляді протягом трьох останніх років.
Премія може надаватися неодноразово одному авторові; на неї можуть претендувати і твори, що були відзначені іншими винагородами.
Для визначення переможця конкурсу створена рада, до якої, крім засновника, увійшли Наталя Марченко, Зірка Мензатюк, Тетяна Щербаченко, Анатолій Качан, Кость Лавро, Іван Малкович, який є водночас директором-розпорядником премії.
Організаційне забезпечення роботи Ради здійснює Національний музей імені Т.Г. Шевченка, на адресу якого надсилаються твори авторів, що бажають прийняти участь у конкурсі.
Засновник має намір продовжити термін дії премії і після свого відходу від справ. В такому випадку його обов’язки на себе перебирає директор-розпорядник премії Іван Малкович, у видавництві якого трилогія побачила світ; затим видавець, що має права на видання трилогії «Джури»
Переможець конкурсу визначається переважною більшістю голосів. Член Ради, твір якого бере участь у конкурсі, в голосуванні участі не приймає. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос засновника чи директора-розпорядника премії.
Коментарі
Останні події
- 14.07.2026|14:39BestsellerFest у Львові: Жан Рено, Артем Чех, Ірена Карпа, Володимир Кличко та інші культові особистості
- 14.07.2026|09:25У Флориді відбудеться творчий вечір відомого письменника Ігоря Павлюка
- 10.07.2026|09:37Інтерактивні читання, творчі майстерки, квести, руханки для дітей: якою буде дитяча програма на фестивалі «Фронтера»
- 07.07.2026|20:35Видавництво Korali Books оголосило конкурс чуттєвої прози: переможці отримають шанс видати власну книгу
- 07.07.2026|13:15Дипломатія без прикрас: спогади, досвід і залаштунки служби
- 03.07.2026|14:00Звернення Софії Русової
- 01.07.2026|16:44Ольга Куждіна: «Я взагалі не вмію вигадувати сюжети. Зате спостерігати, бачити і чути – це моя справжня суперсила!»
- 28.06.2026|20:48«Смачна комунікація» література, гітара,троянди,філософія
- 26.06.2026|17:27«Кожен важливий на своєму місці»: VI Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголосив цьогорічну програму
- 22.06.2026|16:01Літературний пікнік у Парижі на сонцестояння
