Re: цензії
- 24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
- 23.11.2025|Ігор ЗіньчукСвітло, як стиль життя
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
- 16.11.2025|Ігор ПавлюкЛірика поліської мавки
- 08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськСвітлойменність
- 05.11.2025|Віктор ВербичКоли життя і як пейзаж, і як смерть
- 04.11.2025|Дана ПінчевськаГаличани та духи мертвих: історія одного порозуміння
- 04.11.2025|Надія Гаврилюк“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Оксана Забужко: Інтелігенція відіграє роль клоаки
Лист української інтелігенції до президента Віктора Януковича зі схваленням його діяльності є відповіддю адміністрації голови держави на раніше опублікований лист з вимогою закрити кримінальну справу проти екс-прем´єра Юлії Тимошенко.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua. висловила письменниця Оксана Забужко.
«Єдиний адекватний коментар, що тут можливий, це слова з незабутнього ролика із сумським мером - «підпис здєсь». Цей лист - «отвєтка» на лист «Свободу Анжелі Девіс». Адміністрація президента у стилі «Дорогой Леонид Ильич» організувала оперативну відповідь. Ці два штаби просто листуються між собою, а інтелігенція відіграє роль клоаки ... Так само, як політики наймають людей за 50 чи 100 гривень стояти під судом і зображати народ, так само вони «поюзали» відомі імена», - сказала вона.
За її словами, представники української інтелігенції доведені до такого стану, що просто були змушені підписати листи як зі схваленням діяльності Януковича, так і на захист Тимошено.
«Я ні в кого не збираюся кидати камінь, але це настільки жалюгідно, настільки по-совкому, настільки огидно... Люди, які щось у своєму житті зробили, доведені до такого стану, коли вони мусять працювати бандитською обслугою. Я маю на увазі обидва листи», - наголосила письменниця.
«Ці два листи - віртуальна реальність, яку наш олігархат створює сам для себе і втюхує як головну інформаційну подію громадянам країни, коли держава живе зовсім іншими проблемами і питаннями», - додала Забужко.
Додаткові матеріали
- Сергій Квіт: Мені не хочеться радіти провалам і неуспіхам влади
- Юлія Тимошенко подякувала Жадану, Андруховичу, Карпі та іншим
- Віктор Янукович подякував Патону, Квіту, Цибульку, Танюку, Злотнику і назвав їх «моральними лідерами» народу
- Квіт, Цибулько, Коротич та Танюк підтримали Віктора Януковича
Коментарі
Останні події
- 24.11.2025|14:50Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
- 08.11.2025|16:51«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 05.11.2025|18:42«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
- 04.11.2025|10:54Слова загублені й віднайдені: розмова про фемінізм в житті й літературі
- 03.11.2025|18:29Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
