Головна\Події\Культура

Події

13.08.2010|08:53|Буквоїд

У «Музеї Івана Гончара» виставка «Оксанина лялька»

19 серпня о 18.00 у НМКЦ «Музей Івана Гончара» (вул. Івана Мазепи, 29) відбудеться відкриття виставки авторської ляльки «Оксанина лялька» Оксани Смереки-Малик (Львів).

Виставка «Оксанина лялька» ­– єдина колекція, створена  циклами: «Карпатія: дівки, газдині, молодиці», «Князівни і боярині», «Львів´янки –  пані та панянки», «Рожеві панни», «Маків цвіт», «Пори року», «Сни серпневого поля» тощо. Майже кожна лялька має своє ім´я і своє «обличчя». Хоч Оксанині ляльки, як і обереги – без облич. А проте вони відрізняються від звиклих народних ляльок-оберегів. Основою ляльки є традиційна мотанка, однак Оксана вимотує її на основі, сама ж каже, що її лялька – це «каркасна мотанка».Ці ляльки дуже динамічні, неначе в русі. Динамічні цілі композиції, де, наприклад, сперечаються дві молодиці, чи дівчата стоять колом в очікуванні танцю, а чи городянки поспішають на каву. Тут навіть не костюми, а самі пози передають характер і типаж, створюють враження живої картини. Колориту додають голівки, а тут вже треба особливого хисту – викрутити очіпок, зав´язати хустку, сплести вінок чи чільце.

Кольори – від яскравих гуцульських мотивів – до бежевих у міських та до білих із сріблом у князівському вбранні, – ніби відбивають українське суспільство з його культурою одягу. Це наче живий театр.Колір тканини та її фактура – те, з чого починається лялька. Оксана каже, що ніколи не задумує наперед ідеї ляльки – просто бере шматочок тканини, тулить до нього інший – і руки працюють, а матеріал підказує.

З чого створена Оксанина лялька? З підручних матеріалів – обрізків різних тканин, як правило натуральних, залишків біжутерії, які знайдуться у кожної жінки. В пошані – тканини з бабусиної і маминої скрині.

Очевидно, Оксанину ляльку слід трактувати як подарункову. Стільки радості й свята вона акумулює в собі, що хочеться поділитися цим з іншими. Справді. Лялька може  служити шляхетним подарунком, на рівні з книжкою. Бо це також – твір.


Скільки часу  і як творилася ця перша в житті авторки колекція, яка налічує понад 70 ляльок? За останні чотири місяці, вибухово. Про «вибух» у вкрай напруженому ритмі ділової жінки ви дізнаєтесь на презентації. 

Про авторку: Оксана Смерека-Малик –  за фахом французький філолог, за посадою – багаторічний директор однієї  із львівських  загальноосвітніх  шкіл, яка цьогоріч реорганізована у Художній ліцей при Львівській національній академії мистецтв. Писанкарка. Авторка кількох поетичних книг.

Представить авторку її колега по «поетичному цеху» Надія Мориквас, письменниця, головний редактор інтернет-журналу «Річ» (www.ri4.lviv.ua)

Ляльки на сайті "Рукотвори" (http://rukotvory.com.ua/oksana-smereka-malyk/
Нові поезії та писанки на сайті журналу "Річ": http://www.ri4.lviv.ua/index.php?rubric=space&subrubric=anthology

 

Вхід на відкриття виставки вільний!

 

Виставка діятиме з 19 серпня по 31 серпня 2010 року щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

 ВХІД У МУЗЕЙ: для дорослих - 15 грн.,  для дітей та пенсіонерів - 3 грн.

 Інформація: НКМЦ «Музей Івана Гончара»коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

17.02.2019|15:36
У Вінниці розпочався фестиваль зимового ленд-арту "MITHOGENEZIS"
17.02.2019|11:30
17 лютого видбудеться вечір пам´яті "Ціна життя Небесної Сотні"
16.02.2019|19:01
Письменник Тарас Ващук подарував українській школі в ОАЕ партію видань «Книга-мандрівка. Україна».
16.02.2019|16:46
Вийшла книга "Веремій В´ячеслав. Правда життя журналіста" про загиблого героя на Євромайдані
16.02.2019|14:22
Директор Інституту книги розповіла, які напрями фінансуватимуть у 2019-му
16.02.2019|12:09
«Кімната Джованні» Болдвіна - книга місяця за версією “The Guardian”
16.02.2019|09:50
Львівські митники передали науковій бібліотеці України вилучені раритетні видання
15.02.2019|14:25
У Чернівцях гімназисти подарували книжки онкохворим діткам
15.02.2019|12:39
Роман «Ім’я троянди» Умберто Еко перетворили на телесеріал
15.02.2019|10:03
У Лондоні Книжковий Арсенал номінували як найкращий літературний фестиваль року


Партнери