Re: цензії
- 11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наукПривабливо, цікаво, пізнавально
- 08.12.2025|Василь КузанКрик відчаю
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
- 27.11.2025|Віталій ОгієнкоРозсекречені архіви
- 24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
- 23.11.2025|Ігор ЗіньчукСвітло, як стиль життя
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Шкляр: Покоління, що народилось, довершить українську революцію
Український письменник Василь Шкляр завершив новий роман і розповів, коли в Україні з’явиться його пророчий "чорний ворон"
"Я учора поставив крапку у романі. Він лежить ще у комп’ютері, ще теплий", - повідомив письменник в ефірі Еспресо.TV.
Василь Шкляр розповів, що над романом "Маруся" він працював 5 років, найбільше часу пішло на пошуки історічиних відомостей про головну героїню.
"Мені вдалося за 5 років, багато часу на пошуки витратив, адже про "Марусю" мало відомостей є. Олександра "Маруся" Соколовська увійшла в історію як українська Жанна Дарк", - сказав він.
Також, письменник поділився враженнями, як його книга "Чорний ворон" (яка отримала Шевченківську премію від якої Шкляр відмовився), підтримувала революційний дух на Майдані.
"Мені було трохи моторошно, тому що книга виявилася передчуттям, але з іншого боку вона вчасно побачила світ і мені було приємно коли я бачив людей на Майдані з "Чорним вороном". Була в Українському домі бібліотека, де читали "Чорного ворона". Я ходив ночами на Майдан і підходили молоді хлопці і казали: "Пане Василю, йдіть додому, Ви все вже зробили, а ми тут за Вас постоїмо", - розповів Шкляр.
І висловив упевненність, що на Майдані народилось покоління українців, які довершать українську революцію
"Мене запитували, коли з’явится серед сучасників "чорний ворон". Я відповідав, що тяжко, бо на генному рівні нас винищували, але сподівався, що з новим поколінням такі люди з’являться і вони з’являються. Це покоління твердо кажу: народилося і воно довершить українську революцію", - підкреслив Шкляр.
Додаткові матеріали
- Василь Шкляр: «Почую російське слово – уб’ю, як Тарас Бульба свого сина»
- Василь Шкляр: Звільнення Тимошенко і Луценка - серед перших завдань опозиції
- Відмова Шкляра від Шевченківської премії: коментарі письменників та критиків
- Табачник не розуміє, чим він не подобається Шкляру
- Василь Шкляр відмовився отримувати Шевченківську премію. Через Табачника
- Василь Шкляр отримає народну Шевченківську премію за два тижні
- Василь Шкляр: «Батьківщина» не може навіть Юлю врятувати!»
- Василь Шкляр пише роман про «Отаманшу Марусю»
- Василь Шкляр: Чим завинив Шерлок Холмс перед українськими податківцями?
- Василь Шкляр: Депутатство для мене – своєрідне пониження
- Василь Шкляр про Дудаєва, москалів та євреїв
Коментарі
Останні події
- 11.12.2025|20:26Книга року ВВС 2025 оголосила переможців
- 09.12.2025|14:38Премія імені Юрія Шевельова 2025: Оголошено імена фіналістів та володарки Спецвідзнаки Капітули
- 02.12.2025|10:33Поетичний вечір у Києві: «Цієї ночі сніг упав» і теплі зимові вірші
- 27.11.2025|14:32«Хто навчив тебе так брехати?»: у Луцьку презентують дві книжки про гнів, травму й силу історій
- 24.11.2025|14:50Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
