
Re: цензії
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
- 26.05.2025|Ігор ЗіньчукПрагнення волі
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Культура завжди насильство - стартував літфест у Донецьку
23 квітня у Донецьку стартував літературний фестиваль в культурному центрі "Ізоляція".
Куратор фестивалю - письменник Любко Дереш. Більша частина програми містить лекції та круглі столи письменників та філософів на тему: "Мова і насильство".
"Будь-яка культура - це завжди насильство," - вважає арт-критик Костянтин Дорошенко. На його думку, все, що створює митець спочатку не має попиту в суспільстві. Не можна хотіти того, чого не знаєш.
"Проте треба розділяти категорії насильства і жорстокості," - додає арт-критик.
На думку, письменника Юрія Винничука, насильство не завжди негативне, адже Мойсей водив свій народ пустелею 40 років, поки не помруть люди, що пам´ятають рабство. За словами, письменника Мойсей здійснював акт насильства, але для доброї справи.
"Коли нас вчили ходити на горшок, нас ніхто не питав. Коли вчили користуватись ложкою, демократичних виборів не проводили," - пояснює філософ Сергій Дацюк.
Також на фестивалі донецькі актори показали виставу на вірші Сергія Жадана зі збірки "Месопатамія". Перший день форуму завершили концертом Сестер Тельнюк.
Сьогодні, 24 квітня, пройдуть лекції за участі Катерини Бабкіної, Мустафи Найєма, Володимира Єшкілєва та Платона Бєсєдіна. Увечері відбудеться концерт Оркестра "Lyk Domer". Літературний фестиваль відбувається на території колишнього заводу, де зараз діє культурний центр. Захід триватиме до 25 квітня.
Ольга БОГАЧЕВСЬКА
Коментарі
Останні події
- 26.06.2025|19:06Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
- 26.06.2025|14:27Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва
- 26.06.2025|07:43«Антологія американської поезії 1855–1925»
- 25.06.2025|13:07V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує фокус-тему та нових учасників
- 25.06.2025|12:47Блискучі рішення для життя і роботи: українською побачив світ комікс всесвітньовідомого поведінкового економіста Дена Аріелі
- 25.06.2025|12:31«Основи» готують до друку «Стан людини» Ханни Арендт
- 25.06.2025|11:57Сьомий Тиждень швейцарського кіно відбувається у липні
- 25.06.2025|11:51Видавництво READBERRY перевидало «Чорну раду» Куліша
- 20.06.2025|10:25«На кордоні культур»: до Луцька завітає делегація митців і громадських діячів із Польщі
- 18.06.2025|19:26«Хлопчик, який бачив у темряві»: історія про дитинство, яке вчить бачити серцем