Re: цензії

07.05.2025|Оксана Лозова
Те, що «струною зачіпає за живе»
07.05.2025|Віктор Вербич
Збиткування над віршами: тандем поета й художниці
07.05.2025|Ігор Чорний
Життя на картку
28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе

Літературний дайджест

12.02.2014|08:42|ТСН.ua

Юрій Винничук. Поле дурнів

Дурилка про бандерівців, які ось-ось захоплять процвітаючий Схід України, усе ще актуальна.

Її все ще підживлюють і роздмухують. Добкін, мовби зійшовши з екрану англійської комедії "Містер Піткін іде на війну".

Пам´ятаєте, як Лисиця і Кіт завели Пінокккіо на Поле дурнів? Це я до того, що ми з вами самі тепер у ролі довірливого Піноккіо, а вся країна перетворилася на велетенське Поле дурнів.

Такої навали ідіотизмів, божевільних новин і висмоктаних з мізинця сенсацій ми ще ніколи не переживали. Чого нам тільки не намагаються запхати в голову! То дівчина, зґвалтована на Майдані, виявляється не тільки без слідів зґвалтування, а й взагалі без ознак недавнього сексуального контакту. Виходить, що видала бажане за дійсне?

То хлопець, який бачив пістолет у хлібі, виявляється убивцею в розшуку. А про пістолет у хлібі міг би повірити лише хтось такий самий тупий, як і автор цієї новини.

На судах над майданівцями в регіонах виступають свідками люди, які не мають паспортів. А що ж мають? Виписку з ув´язнення.

Браво! Тобто уже є проблема найняти для свідчення алкаша. Давай зека.

Далі чуємо страшні речі: готуються терористичні акти! І начебто наші терористи з "Правого сектору" збираються в Сочі. І всі вже про це знають, усі попереджені, в тому числі, мабуть, і лічно Путін. А вони все одно збираються.

Таке враження, що правоохоронним органам більше нічим зайнятися, як лише вигадувати небилиці, аби Хтось таємничий (і напевно тупий, як качан капусти) вірив і давав гроші.

От спробуйте зателефонувати в міліцію і повідомити про замінування метро. А краще не треба, бо вас дуже швидко вирахують. Однак ми й досі не почули нічого притомного про кількаразове замінування київського метро. Де той школяр, п´яничка, бомж чи шизофренік, який це зробив? Та ще й не раз! Де суд над ним?

І кому було вигідно "заміновувати" метро саме тоді, коли люди з усього Києва і областей прямували на Майдан? Ми всі знаємо, кому. Тому і нема винуватця.

А ось нова блага вість! Антитерористичний центр при СБУ змушений привести у готовність суб´єкти боротьби з тероризмом на території держави. Таке рішення ухвалено у зв´язку "із різким зростанням (!) кількості повідомлень щодо замінування об´єктів з масовим перебуванням людей". Тут уже під загрозу потрапили атомні та гідроелектростанції, аеропорти, вокзали і т. д.

Але переведемо на хвильку подих. Звернімо увагу на оте "зростання кількості повідомлень". Це цікаво. Якщо кількість така велика, то де бодай один затриманий? Ну, і бажано, щоб він виявився з Майдану, правда? Бо як же інакше?

Оно і той алкаш, який нібито намагався захопити літак, наша людина. Правда, не бандерівець і не фашист, а землячок Добкіна. Та й те, що він був п´яний, якось не зовсім вкладається в образ майданівця.

І заки турки ще своєї версії не озвучили, наші видали на гора: вимагав випустити усіх затриманих майданівців!

Ось які у нас правильні алкаші!

Правда, терористи не кращі. Ми уже чули колись про якихось чернігівських терористів-грибників, а потім про терористів у Дніпропетровську, де усе чомусь шито білими нитками. І тільки здоровий сміх замість тривоги викликають васильківські терористи.

А якщо трішки пірнути в не надто далеку історію, то можна пригадати, що "вперше слово "теракт" прозвучало в перший рік правління Януковича", – нагадує журналіст Вадим Денисенко.

І відтоді щороку ми чуємо про якісь нові і нові теракти, які мають відбутися. Однак насправді жодного серйозного теракту так і не відбулося, а те, що було, викликає тиху підозру в недолугій інсценізації.

Слава Богу, що нема ще в нас такого розмаху, як у Росії. Не вибухають будинки, вокзали й автобуси. Мабуть, є ще у декого совість. На відміну від білоруського бацьки, який надто підозріло швиденько розстріляв своїх терористів.

Вибухи в Волгограді чомусь теж викликали багато підозр. Бо дивним чином за російськими терактами чомусь ніхто не стоїть. Ну геть ніхто. І це феномен притаманний лише Росії, бо завжди і всюди теракт відграє певну роль: хтось щось вимагає, попереджає, бере на себе відповідальність і т. д. А тут – нічого.

У чому тоді сенс?

Або у чому полягає сенс заяви Віталія Захарченка про те, що "до нинішніх виступів "Правий сектор" готувався два роки"? В розумних людей ця "сенсація" могла викликати лише спазматичний регіт і гикавку.

Два роки терористи спокійно собі готуються (правда, неясно до чого), а міліція і СБУ і у вус не дують? Ну то ж треба!

Після цього запланований теракт у Сочі уже якось відчутно поблід.

Зате дурилка про бандерівців, які ось-ось захоплять процвітаючий Схід України усе ще актуальна. Її все ще підживлюють і роздмухують. Добкін, мовби зійшовши з екрану англійської комедії "Містер Піткін іде на війну", розпочав формування "Украінскава фронта". Ба більше: закликав ряжених казакав для охорони ОДА на випадок нападу фашистів.

І тут між іншим криється підступне шило у мішку. Бо донські козаки такі антифашисти, як я балерина. Мабуть, містер Добкін забув, що донські козаки воювали на боці Гітлера. І багато хто з них були георгіївськими кавалерами. А генерал Краснов – кумир російських фашистів і скінхедів. Є навіть пісня групи "Вандал" "Генерал Краснов".  

Генерал Краснов

Мы не забудем тебя...

Генерал Краснов

Ты с нами навсегда...  

Казачьи отряды SS

Отстояли арийскую честь.

И будь уверен генерал

Ты не зря воевал.  

Ты попал в руки врагов,

Но не предал своих бойцов.

Ты верил в Русский народ,

Знал, что Победа придет.  

А хто у цій пісні "враги", містер Добкін? Я вас запитую. Так-так, це якраз ті самі ветерани ВОВ, яких ви так любите на словах. Це вони були ворогами козаків з георгіївськими стрічками. Бо ветерани ВОВ георгіївських стрічок не носили.

У нобелівського лауреата Джозефа Кутзеє є роман "В очікуванні варварів", де в тихе і спокійне місто приїжджає полковник і починає усіх залякувати тим, що скоро треба очікувати нашестя варварів. Спокійному життю міста настає кінець. Місто чекає варварів. А варвари усе не йдуть і не йдуть.

Як бачимо, усе вже давно описане. Пора б уже оригінальні сценарії напрацьовувати. За що вам гроші платять? Між іншим, з нашої ж кишені.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
07.05.2025|11:38
У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка
06.05.2025|15:24
«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
06.05.2025|15:20
Помер Валерій Шевчук
02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні


Партнери