Re: цензії
- 19.03.2026|Віктор ПалинськийЧасоплину течія
- 18.03.2026|Валентина Семеняк, письменницяЗізнання у любові… допоки є час
- 18.03.2026|Віктор ВербичВідсвіт «Пекторалі любові» у контексті воєнних реалій
- 17.03.2026|Василь КузанДелікатна загадковість Михайла Вереса
- 13.03.2026|Марія Федорів, письменниця«Цей Великий день»: свято, закодоване у слові
- 11.03.2026|Буквоїд«Коли межа між світами така тремка і непевна...»
- 09.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ100 тонн світла
- 07.03.2026|Надія Гаврилюк“А я з грядущих, вочевидь, епох”
- 06.03.2026|Микола Миколайович ГриценкоДефіцит людського спілкування. Проблематика «Відступників» Христини Козловської
- 04.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХтось виловлює вірші...
Видавничі новинки
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Життя пiсля Гаррі Поттера
Джоан Роулінг пише кримінальний роман.
Ще не «розсекречена» для публіки назва книги і дата надходження її у продаж, але вже тепер можна сказати, що роман стане бестселером. Головне — прізвище автора. У ЗМІ поширилася інформація, що британська письменниця Джоан Роулiнг, остаточно розпрощавшись iз серією книг про хлопчика–чарівника Гаррі Поттера, працює над детективним романом.
Серія книг про Поттера принесла письменниці фантастичну фортуну — її статки оцінюють у 625 млн. євро. Але впродовж останніх п’яти років, тобто з часу виходу у світ останньої книги «поттерiани», Роулінг не видала жодної нової книжки. Поттер приніс мільйони не лише письменниці. Кілька місяців тому часопис Heat (назву можна тлумачити і як «спека», за написанням, і як «хіт», за звучанням) уклав список найбагатших британських артистів, молодших за 30 років. Його очолив 22–річний актор Деніел Редкліфф, який на виконанні ролі Гаррі Поттера у кіносеріалі за романами Роулінг заробив 50 млн. фунтів стерлінгів. За статками, Редкліфф випередив популярних та талановитих британських акторів Кіру Найтлі та Роберта Паттісона. Як і самій Роулінг, Редкліффу тепер важко знайти місце у «житті після Поттера». Фільм iз його участю «Жінка у чорному», який щойно вийшов на екрани, був холодно зустрінутий і публікою, і критиками.
Стосовно Роулінг, то вона вирішила «розлучитися» з Поттером найрадикальнішим чином. Письменниця змінила видавництво (перейшла від британського «Блумсбері» і американського «Сколастік» до «Літтл, Браун») та жанр. «Усе ще немає жодного офіційного підтвердження теми її книги, але все вказує на те, що це буде кримінальний роман», — повідомила у минулі вихідні добре поінформована британська газета «Гардіан». Сама письменниця обмежилася заявою на «Твіттері», що новий роман буде кардинально відрізнятися від «Гаррі Поттера», а співробітник її нового видавництва «Літтл, Браун» Девід Шеллі заявив, що зробить все від нього залежне, щоб допомогти «новій книзі для дорослих» знайти дорогу до нових шанувальників у всьому світі. «Свобода відкривання нових теренів літератури є даром, який дав мені успіх Гаррі Поттера. І хоча писання про його пригоди завжди приносило мені радість, моя нова книга буде іншою», — заявила сама письменниця.
А тим часом Гаррі Поттер став дорослим і вже має своє iнакше життя, без «мами». Він уже має власний інтерактивний інтернет–портал, а його пригоди будуть доступними в електронній версії. Портал www.pottermore.com запрацював ще минулого року.
Олег БОРОВСЬКИЙ
Коментарі
Останні події
- 19.03.2026|09:06Писати історію разом: проєкт «Вишиваний. Король України» розширює коло авторів
- 18.03.2026|20:31Україна візьме участь у 55-му Брюссельському книжковому ярмарку
- 17.03.2026|10:45У Івано-Франківську відкривається нова “Книгарня “Є”
- 11.03.2026|18:35«Filling in»: Україна заповнює культурні прогалини на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2026
- 09.03.2026|08:57Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
- 06.03.2026|08:40Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
- 24.02.2026|15:53XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
- 22.02.2026|12:341 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
