Re: цензії
- 11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наукПривабливо, цікаво, пізнавально
- 08.12.2025|Василь КузанКрик відчаю
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
- 27.11.2025|Віталій ОгієнкоРозсекречені архіви
- 24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
- 23.11.2025|Ігор ЗіньчукСвітло, як стиль життя
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Секс-тур на вихідні до України
Українські дівчата користуються великою популярністю серед іноземців. Сектор так званого «секс-туризму» в Україні постійно зростає, стверджують експерти. Наступного року світ побачить книга-дослідження на цю тему.
«Україна - це держава розташована між Європою та Росією. Київ - це місто із давньою історію, архітектурою, культурою та мистецтвом. І, звичайно, у Києві можна зустріти багато гарних українських дівчат», - такими словами починається звернення до туристів на веб-сторінці однієї з туристичних агенцій. Далі за текстом: «Київські дівчата з ескорту завжди більш жіночніші, милі, добрі, ніжні, вони люблять гарно вдягатися і добре виглядати. Якщо ви ніколи не були в Україні, у Києві, ви можете замовити в нас цікаву подорож у супроводі дам з київської агенції».
Інша туристична агенція, яка пропонує секс-туристам з-за кордону побувати в Україні, на своїй веб-сторінці більш відверто розповідає про свої послуги: «Спеціально для вас! Пропозиція діє протягом обмеженого часу! Сервіс сексуального ескорту пропонує вам секс-тур вихідного дня з однією з наших чарівних українських моделей». Ціна - 1600 євро за два дні. Тут же за фотографіями можна вибрати, з якою саме моделлю бажав би провести час клієнт.
Головне - жіночність, а не візи
Дослідниця з Державного університету Канзаса (США) Надежда Шапкіна провела аналіз веб-сторінок агенцій, які пропонують чоловікам з-за кордону завітати до України, щоб отримати відповідні послуги, а також форумів, на яких так звані секс-туристи обмінюються досвідом та враженнями. За словами дослідниці, нині цілком можна говорити про зростання сектора секс-туризму в Україні.
«У глобальних спільнотах секс-туризму про Україну говорять як про одну з найголовніших цілей, куди варто подорожувати. Я не скажу, що Україна посідає перше місце, але ця країна - одна з кількох, куди справді любять подорожувати секс-туристи», - розповіла Надежда Шапкіна в інтрев´ю Deutsche Welle.
Кілька років тому оглядачі припускали, що скасування віз в Украні для іноземців призведе до напливу любителів дешевого сексу. Утім, за словами дослідниці, візи - не є головною перевагою, на яку звертають увагу туристи. «Відсутність віз є лише одним із факторів. Однак коли мова заходить про те, чим секс-туристів вабить саме Україна, чоловіки найчастіше говорять про жінок, про те, як вони добре виглядають. Туристи весь час підкреслюють жіночність українських дівчат - саме це їх приваблює», - каже Шапкіна.
Де межа між секс-туризмом і торгівлею жінками
Дослідниця вважає, що більшість агенцій секс-туризму, що діють в Україні, є нелегальними і що є якийсь «дах», який покриває їх. «На форумах секс-туристи згадують мафію у цьому зв´язку. Утім, це, звісно ж, не є надійним джерелом, якому варто довіряти. Самі ж агенції на своїх сторінках повідомляють, що продають «час і супровід». Можливо, тому їх так важно притягти до відповідальності».
Водночас Надежда Шапкіна відзначає, що в Україні поряд із секс-туризмом продовжує існувати торгівля жінками, й іноді ці два феномени переплітаються. «Торгівля людьми є злочином, а секс-туризм - залежно від того, як це трактує місцеве законодавство. Але в секс-туризмі можуть бути добровільні послуги та примусові. Якщо жінок змушують до надання якихось послуг - це теж є торгівлею людьми. У той же час, я би взяла вислів «добровільні послуги» у лапки, оскільки до них жінок часто змушують обставини».
Тож, наголошує експерт, жінки змушені через брак альтернативи працювати в агенціях, які надають послуги секс-туристам. У 2012 році світ має побачити книга під назвою «Секс-туризм в Україні: соціальна проблема», один з розділів до якої написала Надежда Шапкіна.
Тетяна Карпенко
Коментарі
Останні події
- 11.12.2025|20:26Книга року ВВС 2025 оголосила переможців
- 09.12.2025|14:38Премія імені Юрія Шевельова 2025: Оголошено імена фіналістів та володарки Спецвідзнаки Капітули
- 02.12.2025|10:33Поетичний вечір у Києві: «Цієї ночі сніг упав» і теплі зимові вірші
- 27.11.2025|14:32«Хто навчив тебе так брехати?»: у Луцьку презентують дві книжки про гнів, травму й силу історій
- 24.11.2025|14:50Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
