Re: цензії
- 04.11.2025|Надія Гаврилюк“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
 - 03.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськІспит на справжність
 - 02.11.2025|Богдан СмолякЗахисник Істин
 - 31.10.2025|Володимир Краснодемський, журналіст, Лозанна, ШвейцаріяЯк змосковлювали ментальність українців
 - 30.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХудожній простір поезії Мирослава Аронця
 - 27.10.2025|Ігор ЧорнийПекло в раю
 - 20.10.2025|Оксана Акіменко. ПроКниги. Що почитати?Котел, в якому вариться зілля
 - 19.10.2025|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на ТернопілліПобачити себе в люстерці часу
 - 19.10.2025|Ігор ЧорнийКовбої, футболісти й терористи
 - 19.10.2025|Марія КравчукТретій армійський корпус представляє казку Володимира Даниленка «Цур і Пек»
 
Видавничі новинки
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
 - Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
 - Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
 - Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
 - Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
 - Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
 - «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
 - «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
 - Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
 - Сергій Фурса. «Протистояння»Проза | Буквоїд
 
Літературний дайджест
Вінницька інтелігенція пише книжку про козацьке коріння Віктора Януковича
Козацьким корінням, вінницькими земляками та історією, яка сягає часів литовського князя Ольгерда, тепер може пишатися Президент України Віктор Янукович. А завдячувати таким подарункам має нашим козакам-дослідникам.
       
Отака історія!
Ініціативна група із 14 осіб, куди входять історики та представники Конгресу інтелігенції Вінниччини, готують до друку книгу "Край козацької слави і вольності". Згадують там і відомі сучасні прізвища політиків - нащадків подільської знаті. Зокрема, Віктора Януковича.
Козаки - президенту
- Ми отримали великий архів козацьких реєстрів із Польщі та Франції. У реєстрі Животівського полку, який очолював козацький полковник Іван Федорович, згадуються прізвища двох Януковичів - Федора та Дмитра, - говорить отаман гетьманського округу Українського козацтва, співавтор книги Володимир Лебедевич.
За словами Володимира Лебедевича, Федір та Дмитро Януковичі мали військові звання старшин. Нині їх називали б полковниками. Подільські родичі президента воювали у Животівському полку, який був згодом об’єднаний у Кальницький полк. Проживала їхня родина у селах Дашів, Балабанівка та Оратів.
- Старожили можуть підтвердити, що там захороненні Януковичі, - каже Володимир Лебедевич.
Цікаво, що сам Віктор Янукович про своє подільське коріння, мабуть, ні сном, ні духом.
- Бабуся розповідала мені, що народилась у Варшаві. Її мати померла, коли вона була ще маленька. А батько одружився на литовській польці та переїхав до Вільнюса, - розповів Віктор Янукович газеті "Річ Посполита".
Із сумнівом поставилися до пошуків Подільского коріння президента й інші вінницькі козаки.
- Янукович по одній лінії литовець, по другій – білорус, - каже отаман Вінницького козацького полку ім.Богуна Володимир Воловодюк. - Жодного відношення до Поділля він не має.
Але дослідників генеалогічного дерева президента вже не спинити. І вони копнули ще глибше.
- По батьківській лінії Януковичі у 1312 році разом із князем литовським Ольгердом Коріатовичем згадуються у архівних записах. Йдеться про часи їх поселення на Брацлавщині, - пише Володимир Лебедевич.
Президент - козакам
Лідер Партії регіонів Віктор Янукович під час виборчої кампанії про козаків теж не забував. Звісно, генеалогічні дерева не складав, але виступив за надання козакам офіційного державного статусу.
- Вважаю, що настав той час, коли козакам потрібно надати офіційний статус, щоб вони займалися державною справою, - заявляв Віктор Янукович під час візиту до Запорізької області.
Існує навіть декларація, в якій лідер регіоналів пообіцяв козакам у разі його перемоги на президентських виборах сприяти ухваленню закону "Про козацтво України", який стимулюватиме розвиток козацтва й підвищення його авторитету.
Також пообіцяв сприяти створенню при Кабміні органу у справах козацтва, залучати членів козацьких організацій як експертів до участі в парламентських слуханнях, громадських обговореннях законопроектів, зареєстрованих депутатами-регіоналами у парламенті.
Коментарі
Останні події
- 03.11.2025|18:29Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
 - 03.11.2025|10:42"Старий Лев" запрошує на майстер-клас з наукових експериментів за книгою "Енергія. Наука довкола нас"
 - 03.11.2025|10:28Юлія Чернінька презентує «Бестселер у борг» в Івано-Франківську
 - 02.11.2025|09:55У Львові вийшов 7-й том Антології патріотичної поезії «ВИБУХОВІ СЛОВА»
 - 30.10.2025|12:41Юний феномен: 12-річний Ілля Отрошенко із Сум став наймолодшим автором трилогії в Україні
 - 30.10.2025|12:32Фантастичні результати «єКниги»: 359 тисяч проданих книг та 200 тисяч молодих читачів за три квартали 2025 року
 - 30.10.2025|12:18Новий кліп Павла Табакова «Вона не знає молитви» — вражаюча історія кохання, натхненна поезією Мар´яни Савки
 - 30.10.2025|12:15«Енергія. Наука довкола нас»: Старий Лев запрошує юних читачів на наукові експерименти
 - 29.10.2025|18:12В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
 - 27.10.2025|11:2010 причин відвідати фестиваль «Земля Поетів» у Львові
 
        