Головна\Re:цензії\Що читати?

Re:цензії

29.10.2019|13:29|Наталія Мрака, кандидат психологічних наук

Паризьке літо з художником Ерделі

"Таємниця Ерделі" Олександра Гавроша із cерії "Ім´я на обкладинці" видавництва «Навчальна книга – Богдан» -- це зізнання автора в любові до рідного Закарпаття і визначних постатей, які прикрашають цей сонячний край своїми талантами.

Книжка синтезує у собі різний матеріал, що наче з пазлів створює загальний образ і психологічний портрет художника Адальберта Ерделі (1891-1955) . Тут є 50 фактів із життя видатного митця, інтерв´ю із відомим київським колекціонером про масштабність українського експресіоніста. Цікаво і легко читаються рефлексії самого художника про життя і творчість, афоризми, поезія, щоденник із присмаком Франції.

Але найповніше образ художника оживає у п’єсі  "В Парижі гарне літо…" (поставлена в Закарпатському муздрамтеатрі в 2015 році). Це  така витончена й аристократична драма, що мимоволі малюєш разом із Ерделі літо у Парижі  із магноліями і вином, що п´янить коханням до красуні-парижанки Женев´єв Гожар.

Олександру Гаврошу вдалося передати мистецький аромат Закарпаття, змалювати постать художника -- аристократа духу в різних іпостасях та обставинах, показати біографію митця як палітру кольорів.

Книга дає можливість познайомитися з одним із найталановитіших художників України, чиї картини цінують далеко за її межами, відчути стихію води і вогню, які підживлювали талант митця. Адже він дуже пильно ставився до мотивів води, до прикладу у своїх картинах  часто зображував натюрморти та пейзажі з водою. До речі, образ жінки у митця – це водночас таємниця, стихія і дія, амбівалентність почуттів, подив і виклик.

 «Таємниця Ерделі» дозволяє поринути в магію мистецького закулісся і запам´ятовується незвичним викладом та різножанровістю.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери