Новини

21.03.2018|08:33|Буквоїд

Іван Семесюк. «Нема чим робить»

Різниця між поезією та римуванням десь така сама як між свиноматкою та морською свинкою.

Віршовані висери Івана Семесюка ніколи не будуть виведені аквареллю на університетській стінгазеті, Міністерство освіти не включить їх до шкільної програми, а дуже серйозні літературознавці не звернуть увагу при визначені номінантів Шевченківської премії. Але ж, будемо відвертими, не для такого все це й писано.

Ця збірка – поетичний андеграунд, мистецьке підпілля, сенси існування якого зрозуміють лише читачі з тонкою душевною організацією. Такі собі художники настінних живописів і декламанти різких рядків, що дозволяють собі нехтувати ханжеською мораллю.

Провокативний символізм. Відсутність політкоректності. Неординарні образи. Авторські ярлики, що вибивають із зони комфорту. Іронія, сарказм та відвертий стьоб. Все це тут і зараз, та ще й дуже концентровано. Книжка автора, який не боїться кидати виклик стереотипним уявленням про поезію і, більше того, хоче їх знести – може як нафталінові пережитки, може просто з любові до руйнування.

Разом з тим книжка рясно проілюстрована самим автором, одним із засновників скандального та провокативного напрямку жлобарт. Ілюстрації та віршовані рядки взаємно доповнюють один одного, створюють неперевершену атмосферу екстравагантності та епатажу. Видавництво «Zалізний тато» створило повноцінний арт-бук, виконаний на крафтовому папері, який сприяє загостренню не тільки естетичних почуттів, а й тактильних. Пальцям приємно гортати оригінальні сторінки, а очам насолоджуватися смислами.

Окрім того, книжка має чудовий бонус – компакт-диск з дебютним альбомом гурту «Пирятин» –  «Атентат», фронтменом якої є той самий Семесюк. 

Олексій Бешуля

Іван Семесюк.  Нема чим робить/Збірка поезій та малюнків.  —  К.: «Залізний тато», 2018. — 88 с.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери