Електронна бібліотека/Проза

"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Сідаєш в броню наче у човен...Максим Кривцов
Під розбитим мостом протікає Оскіл...Максим Кривцов
Хто б міг подумати...Максим Кривцов
Завантажити
1 2 3 4 5 »

а замість ноги – підкочена порожня холоша. “Мусора ногу вибили, - незворушно каже Абрек. – В больнічці зробили флюрографію і гуляй-Вася. А як нога почорніла, кажуть, все – манда-ляля, одрізати треба ногу нахуй. Інвалідність щас оформляю.” Бреше, звісно. Коловся в пах, бо на руках вени позникали, от і дійшло до абсцесу. Які там мусора... Але ноги нема. Абрек стрибає на милицях, а якась його чверть вже гниє в землі.
Нетривка категорія людей, думає Пашок, недовговічна. Чуже життя важить тут мало, і до власного ставляться безпробудно байдуже. Пропаща сила, з якою час, хоч і скороминущий час, але липкий і тягучий, не зупиняється зовсім, не загусає драглистою масою між в”ялих мікрорайонських краєвидів, - так Павлу поки що здається. “Із забивших мєня можно составіть город” – прочитає він пізніше, коли тих, хто забув його і кого не часто спогадуватиме він, направду вистачатиме на уявне місто, до горизонту.
Батьки на нього ображаються і переживають за нього, а дарма. Тих людей, з якими він випиває і має якісь справи, важко назвати позитивними, це так. Якщо дивитися поверхово, то фінал проступає закономірний і невигадливий – алкоголізм, тюрма і подібні похмурості. Але це якщо поверхово, як переважно й дивляться. Тільки Пашок тут до чого? Хто взагалі знає, що на душі в короткостриженого довгобразого персонажа в бежевій, з білою смужкою футболці і вельветових джинсах, що вже пообтерлися на колінах? А там багато чого, руб за сто. Тобто, будьте певні.
Зокрема, й фраза Славіка Молочка, Магадана, з яким Пашок працював ще в моторівській «літєйці». «Не треба потрапляти в місця, де принижують твоє достоїнство – в армію, в тюрму, ну й так далі», - казав Магадан, заломивши повстяний ливарницький шолом на спітнілого лоба. Він для Пашка був чи не найкращим пацаном в цеху, Магадан, незлобивий черкасець, чию родину кидало далекими сєвєрами, звідки й Славікова кличка, і по кам’яних гайдамацьких м’язах якого завжди із захопленням ковзав оком Пашок. На гарнізонній гауптвахті Пашку Славікові слова пригадались. Нічого там особливого не було, ні на «губі», ні в Магадановім напучуванні, просто якось Пашок задивився на забор з кривими нитками колючого дроту по небу і його струснуло ясне і просте відчуття неможливості того, іншого життя, відгородженого від нього кам”яними темними мурами. «Не можна! Заборонено!» – сухі, як клацання затворів, фрази. І тверді, як забор. Всім можна, цілому світу людей, людству, яке кипить і вовтузиться за тими стінами, а йому, Павлу – ні. Нізащо! Ні під яким соусом. Якщо ж він спробує самочинно долучитися до вільного життя, проти нього заскрегочуть невидимі шестерні всієї системи, повільно, потроху, але невідворотно – сержант Звонов, міцненький уралець, скине АКМ з плеча, щось верескне в слухавку начальник караула, по дротах полетять накази начальника «губи» про розшук, і далі, й далі... Змелять на порох, хто б ти не був, і яким би ти не був. Тюрма не для нього, твердо вічув тоді Пашок. Тепер тим більше. Нащо ж тоді він скнів всі ці роки, набираючись злості по ніздрі? Злість йому ще пригодиться. Він ішов у Львові в людськім потоці, тоді це було вперше, і відчував щось таке, чого не відчував до того ніколи. Потім повторилось в Капулівці, між тисячами жовто синіх і червоно-чорних прапорів. Хоч і в тюрмі з ним нічого б не сталося, Пашок чомусь теж переконаний.
Порожність двору оживляється двома фігурками, що наближаються до гурту. Бек і Перінський. Точно, Бек. Вони зараз не п’ють, підв”язали. Бек тимчасово перекваліфікувався з алкоголю на «макуху» і Єгор поза очі прекривляє Беківські неофітські розмови: «Вчєра как дунул – ульо-о-от...» І скептично коментує Єгор: «Шо ти там міг дунуть, мальчік? Хіба під дим попасти.»
- Магомета убили, чули? Вже даже по «Алєксу» передавали... – Бек виглядає серйозним. – Вчора, на Осипках...
Братва оживає. Людина на ім’я Магомет — відома людина. Останнім часом він був загальновизнаним кримінальним лідером у місті, поперебалакали про нього Пашок і з Юрою, і з Єгором. Та хіба тільки вони. Про Магомета, крім мусорів, знають, здається, найдомашніші роботяги в будь-якій пивній, учні початкових класів знають. Недавно колишня комсомольська газета друкувала інтерв’ю з Магометом зі слідчого ізолятора, щось він там умнічав про природу організованої злочинності і її відмінність від класичної мафії. Тепер це можна. Раніше вважалося, що в Радянському Союзі мафії нема. Її оплот — Сіцілія, золотавий чебурек, обронений у виноградні води, вотчина всіх цих «корраджозо». Це Пашок знає ще з початкових класів. Навіть тримає в пам’яті назви підвидів злочинної формації — в Неаполі, скажімо, клан називається «каморра», а в розпливчастій Калабрії орудує не менш туманна «ндрангетта».
На Анголенка, на товчку — середохрестя реальної, хай і доморощеної «коза ностри», із мікрорайонських там задіяний Рудик, у них

1 2 3 4 5 »


Партнери