Інфотека - письменники

Терлецький Валентин

літературний критик, журналіст, письменник,поет, музикант

Народився в Запоріжжі. Закінчив філологічний факультет Запорізького державного університету.

Свої студентські роки збагачував різноманітним досвідом: був актором, керівником шкільного ВІА, конферансьє, вчителем, бутлегером і головою кількох рок-клубів. Пізніше зосередився на журналістиці й літературній критиці. Член Спілки журналістів України.

У 1992 році заснував рок-гурт «Декаданс», яка на 2015 рік має сім номерних альбомів, 6 відеокліпів, у 2002 році визнавався кращим гуртом Запоріжжя за результатами хіт-параду радіо «Запоріжжя», а в 2008 році став переможцем конкурсу «The Best 2008». Валентин співає, пише тексти й музику, грає на скрипці, гітарі, губній гармоніці і на всьому, що потрапить до рук.

Валентин Терлецький є автором поезій, есе і романів. Окрім власних виданих книжок, також має публікації в збірках: з есеєм про Запоріжжя — у книзі «Соломонова Червона Зірка» (Київ: Темпора, 2012), з віршем «Моєму папузі на ймення Бука» — у книзі «Друзі незрадливі» (Львів: Видавництво старого Лева, 2014).

Він є переможцем конкурсу міського молодіжного роману «Графіті» видавництва «Фоліо» (2007), переможцем міжнародного літературного конкурсу «Євроформат» (2008), лауреатом премії часопису Національної Спілки письменників України «Березіль» (2009) і лауреатом поетичного конкурсу Національної спілки журналістів України в Запорізькій обл. (2014). Також Терлецький має власну «колекцію» відзнак Міжнародного конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова»: як літературний критик отримав відзнаку «Золоте перо» (2003), переможець у номінації «Вибір видавців» зі романом «Хмарочос» (2012), лауреат спеціальної відзнаки від фестивалю фантастики «Волфкон» за роман «Кілька років зими» (2014) та спеціальної премії Міністра екології та природних ресурсів України і фонду «Успішна Україна» за роман «ВІН» (2015).

З квітня 2015 року на телеканалі «Запоріжжя» стартувала авторська програма Валентина Терлецького «Козацька звитяга» — щотижневий тележурнал про історію та сучасність запорозького козацтва, про цікавинки і несподіванки з історії українського і запорозького козацтва, сучасних героїв-козаків, давні системи самозбереження, навички виживання за козацькими традиціями, які демонструє сам автор передачі разом із майстрами. Випуски програми «Козацька звитяга» також представлені в Youtube

Книжки:

збірка поезій «Ключі від сутінок» (Тандем-У, 2003)

збірка поезій «Небесний оркестр» (Дике поле, 2006)

роман «Рок-н-рол, стакан, кохання» (Фоліо, 2008)

роман «Хроніки міських божевільних» (Альтерпрес, 2009)

роман «Хмарочос» (Нора-друк, 2012)

збірка поезій «П`ята пора року» (Крок, 2014)

роман «Кілька років зими» (Кальварія, готується до видання)

роман «В.І.Н.» (готується до видання)

 Партнери