Re: цензії

22.08.2026|Марія Федорів, письменниця, редакторка
Одного разу ти знайдеш цей щоденник: маленькі клаптики вдячності за трансформації
21.08.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Дитячий світ недитячого поета
21.08.2026|Наталія Мартинюк
Правда і вигадка у книжці Володимира Даниленка «Ліки від любовної лихоманки»
19.08.2026|Людмила Даниленко, літературознавиця
«Обійми мої – це твоє укриття»: образ прифронтового Запоріжжя в поетичній збірці «Ми є» Валентини Вісленко
19.08.2026|Олена Волинська
Диво, що рятує від прірви
14.08.2026|Тетяна Безушко-Граб
Незламна Олена Пчілка: відгук на роман «Мармурова жінка»
08.08.2026|Юрій Горблянський, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка
Історична реконструкція націєтворчих змагань в ретроромані Юрка Вовка (Юрія Зилюка) «Передбачення Курта Зіберта»
Іноземець
04.08.2026|Тетяна Мороз, письменниця, книжкова оглядачка, бібліотекарка
Строкате літо під однією обкладинкою
02.08.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун лікарка-психіатриня, психотерапевтка, письменниця
Після цієї книжки хочеться подзвонити мамі
Головна\Події\Фестивалі

Події

13.06.2015|12:54|Ігор Галущак, Львів

Місяць авторських читань вперше відбудеться у Львові

4 липня у Львові вперше розпочнеться Місяць авторських читань – найбільший транскордонний літературний фестиваль Центральної Європи.

Відтак щодня протягом липня паралельно у п’ятьох містах Європи – Брно (Чехія), Остраві (Чехія), Кошице (Словаччина), Вроцлаві (Польща) і Львові відбуватимуться виступи відомих письменників з чотирьох країн-учасниць проекту.

«Цього року ми отримали пропозицію від видавництва “Větrné mlýny”, щоб Львів долучився до Місяця літературних читань, відповідно Україна отримала статус «країни-почесного гостя» фестивалю, що означає найбільшу кількість українських учасників. Зокрема, у Місяці авторських читань візьме участь 31 український письменник. Вони відвідають з виступами всі п’ять міст у чотирьох країнах, де відбувається фестиваль. Разом з українськими авторами, учасниками фестивалю буде також 31 автор з Чехії, Польщі і Словаччини. Кожного дня, у Львові відбуватимуться по два читання - це буде один український письменник та один закордонний. Локацією ми обрали приміщення КМЦ «Дзи ґ а» і сподіваємось, що власне львів’яни звикнуть до того, що кожного липня, кожного дня у Львові відбуватиметься літературне читання. Вхід на всі заходи буде вільний», - розповів Григорій Семенчук, програмний директор ГО «Форум видавців».

Нагадаємо, що Місяць авторських читань було започатковано у 1999 році чеським видавництвом «Větrné mlýny». Щороку цей фестиваль запрошує представників однієї країни у статусі «почесний гість».

Протягом 16 років у проекті взяли участь письменники з Франції, Канади, Білорусі, Словенії, Польщі, Німеччини.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

23.08.2026|14:30
Видавці просять Зеленського скликати РНБО через критичний стан книжкової галузі
19.08.2026|13:05
Василь Терещук: «Поезія - це завжди вихід поза рамки»
17.08.2026|13:18
Дівчина, яка не витримала власного життя: Гейден Панеттьєр, Кличко і Україна
16.08.2026|21:26
Література на смак — у прямому сенсі. І це не жарт
14.08.2026|11:19
Від вікторіанської класики до богинь Олімпу: які книжки видавництво READBERRY готує на осінь 2026 року
14.08.2026|11:16
Розпочався конкурс на здобуття Премії Шевельова за 2026 рік
13.08.2026|16:17
Від полиці до читача: українська книга без кордонів
11.08.2026|08:03
«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Красне письменство»
10.08.2026|20:33
BestsellerFest у Львові: спалені ворогом книжки, довжелезні черги по автографи і пів мільйона для «Азову»
10.08.2026|20:30
Yakaboo Publishing видає книжку «Привиди Бахмута: спогади снайпера» — особисту історію командира легендарного підрозділу


Партнери