Re: цензії
- 11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наукПривабливо, цікаво, пізнавально
- 08.12.2025|Василь КузанКрик відчаю
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
- 27.11.2025|Віталій ОгієнкоРозсекречені архіви
- 24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
- 23.11.2025|Ігор ЗіньчукСвітло, як стиль життя
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
У Києві відкривається ІІ фестиваль молодої української режисури ім. Л. Курбаса
З 1 по 22 червня у Києві проходить театральний фестиваль, що репрезентує молоде покоління української режисури.
Фестиваль був започаткований у минулому році Національним центром театрального мистецтва імені Леся Курбаса з нагоди 125-літнього ювілею його патрона і відбувся у знаковому для театральної культури м. Біла Церква.
Нині фестиваль молодої режисури переїхав до Києва і розгорнувся на чотирьох сценічних майданчиках міста. Форум організований силами Центру Курбаса, Молодого театру, Театру драми і комедії та Нового українського театру. Один із минулорічних лауреатів фестивалю, режисер Тамара Трунова вважає: «Організатори – група небайдужих людей – немов ставлять наc, молодих режисерів, на облік, спостерігають за нашими змінами. Сьогодні це особливо важливо – небайдужість!».
Основна мета фестивалю – привернути увагу глядачів до робіт нового покоління режисерів, які з року в рік активніше впливають на театральний ландшафт країни. Також форум надає можливість керівникам театрів та арт-критикам познайомитися із найбільш успішними спектаклями, налагодити діалог з їх авторами для подальшої співпраці. Уже перший фестиваль засвідчив свою необхідність і заразом продемонстрував неабияку ефективність. До прикладу, режисеру Стасу Жиркову саме участь у фестивалі допомогла розширити коло знайомств і протягом року здійснити три постановки на престижних столичних сценах.
У цьогорічному фестивалі візьмуть участь 11 вистав постановників віком до 35 років із Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Макіївки та Одеси. Вистави були відібрані з-поміж 30 заявок, що надійшли на адресу Оргкомітету. Також до програми фестивалю включені прем’єри вистав студентів-режисерів, учнів Едуарда Митницького та Дмитра Богомазова у КНУ театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.
Прес-конференція з нагоди ІІ Фестивалю молодої української режисури ім. Леся Курбаса відбудеться 4 червня о 16.00 у приміщенні Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (вул. Володимирська, 23-В). Із журналістами зустрінеться Оргкомітет Фестивалю: директор Центру Курбаса Ганна Веселовська, художній керівник Молодого театру Андрій Білоус та оглядач газети «Дзеркало тижня» Олег Вергеліс, а також молодий режисер Олена Самойленко. Після прес-конференції запрошуємо на вернісаж художньої виставки, підготованої спеціально до фестивалю, та перегляд вистави-учасниці «Вій. Докудрама» (Харківський авторський театр «Котєлок»).
Коментарі
Останні події
- 11.12.2025|20:26Книга року ВВС 2025 оголосила переможців
- 09.12.2025|14:38Премія імені Юрія Шевельова 2025: Оголошено імена фіналістів та володарки Спецвідзнаки Капітули
- 02.12.2025|10:33Поетичний вечір у Києві: «Цієї ночі сніг упав» і теплі зимові вірші
- 27.11.2025|14:32«Хто навчив тебе так брехати?»: у Луцьку презентують дві книжки про гнів, травму й силу історій
- 24.11.2025|14:50Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
