Події

12.02.2019|13:07|Буквоїд

Пішла з життя відома американська та українська письменниця Патриція Килина

У США на 82-му році життя померла відома американська та українська письменниця, одна із колишніх членкинь Нью-Йоркської групи Патриція Килина. 

У США на 82-му році життя померла відома американська та українська письменниця, одна із колишніх членкинь Нью-Йоркської групи Патриція Килина. Про це повідомляє ресурс LGBTQ Nation.

Справжнє ім’я Патриції Килини — Патриція Нелл Воррен (Patricia Nell Warren). Народилася в американській родині Конрада Воррена, у штаті Монтана. Родина Патриції мала німецько-норвезько-ірландське коріння. Здобувши середню освіту, вступила до Мангеттенвільського коледжу (Manhattanville College) неподалік від Нью-Йорка, де студіювала середньовічну літературу. По закінченні студій працювала редактором у журналі «Reader’s Digest». 

Була одружена з поетом Нью-Йоркської групи Юрієм Тарнавським. У 1957 році, самостійно опанувавши українську мову, почала писати україномовну поезію. Цікавилася й досліджувала ряд тем із міфології Середнього Сходу, культури Давнього Єгипту та історії старовинного килимарства. 

Окрім поезії українською, Патриція Килина видала також декілька повістей англійською мовою. Разом з Юрієм Тарнавським переклала англійською добірку українських народних дум, а також ряд новел Василя Стефаника та Михайла Коцюбинського. 

У подальшому написала ряд романів англійською мовою, одною з тем яких були нетрадиційні стосунки та їх сприйняття в суспільстві. Найвідоміший роман на цю тематику — «Бігун попереду» (англ. The Front Runner), що розійшовся загальним накладом 10 мільйонів примірників та був перекладений десятьма мовами. 

Вірші українською друкувала в збірниках Нью-Йоркської групи та в журналі «Сучасність». Велика добірка поезій Патриції Килини з біографічною довідкою та коротким аналізом творчості опублікована в антології «Поза традиції».

Раніше повідомлялося, що у лікарні Нью-Джерсі помер ще один відомий український письменник та редактор, член Нью-Йоркської поетичної групи Богдан Рубчак.

Інформація: ЧитомоДодаткові матеріали

10.02.2019|12:48|Події
Пішов з життя французький карикатурист, письменник та ілюстратор Томі Унгерер
25.01.2019|19:26|Події
Пішов з життя відомий американський письменник та журналіст Рассел Бейкер
21.01.2019|19:12|Події
Помер Роман Кудлик
18.01.2019|09:56|Події
Померла лауреатка Пулітцерівської премії - поетка Мері Олівер
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери