Головна\Події\Презентації

Події

14.03.2019|18:59|Буквоїд

В Ужгороді прзентували два видання до 80-річчя проголошення Карпатської України


Відбулася презентація книг Миколи Вегеша та Маріана Токаря "Вершина духу" і Михайла Басараба та Маріана Токаря "Закарпаття: нариси боротьби за українську державність"

 

Відбулася презентація книг Миколи Вегеша та Маріана Токаря "Вершина духу" і Михайла Басараба та Маріана Токаря "Закарпаття: нариси боротьби за українську державність"

Про це повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА, пише Depo.Закарпаття.

У "Вершині духу" наведено нові факти, подано аналіз тогочасних подій, документи, які засвідчують прагнення населення краю до возз’єднання з Україною.

Доктор історичних наук Дмитро Федака розповів про наукові дослідження тих буремних часів, зауваживши, що презентоване видання є дуже потрібним, адже у п’яти розділах подає факти про діяльність тогочасних політичних партій, внутрішнє і зовнішнє становище молодої української держави, політичні погляди її очільників, документи та портрети історичних діячів тощо. Відтак воно стане корисним і приємним відкриттям для тих, хто починає вивчати історію Карпатської України.

Михайло Басараб презентував видання про національний український рух у краї 80-90-х років минулого століття. Автор наголосив, що нині важливо не загубити людей, які навчили нас не боятися репресивної системи, дали потрібні знання і вказали патріотам на мету життя.

Громадський діяч Віктор Бедь зазначив, що важливо усвідомити – починаючи з жовтня 1918-го року закарпатці послідовно і чітко висловлювали бажання жити саме в українській державі. Це підтверджують рішення Народних рад, боротьба Гуцульської Республіки, Карпатської України, політрепресованих, активістів кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття. Він висловив вдячність за дослідження історії краю, її збереження науковцям, видавцям і представникам влади.

Презентовані книги – це чергове поповнення книжкових полиць краян за рахунок обласної Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018-2020 роки.

Інформація: depo.ЗакарпаттяДодаткові матеріали

11.03.2019|12:46|Події
На передаукціонній виставці у Києві презентують унікальні видання
13.03.2019|09:09|Події
Між вами. Українці, якими їх не знають
10.03.2019|15:00|Події
У Вінниці презентували ілюстрований довідник про народних майстрів
10.03.2019|10:05|Події
На Рівненщині відбулась презентація "Вишиваного "Кобзаря"
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери