
Re: цензії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
- 26.05.2025|Ігор ЗіньчукПрагнення волі
- 26.05.2025|Інна КовальчукДорога з присмаком війни
- 23.05.2025|Ніна БернадськаГолос ніжності та криці
- 23.05.2025|Людмила Таран, письменницяВитривалість і віру маємо плекати в собі
- 15.05.2025|Ігор ЧорнийПірнути в добу романтизму
- 14.05.2025|Валентина Семеняк, письменницяМіцний сплав зримої краси строф
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
Видавничі новинки
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
Події
13.10.2018|14:09|Буквоїд
Христя Венгринюк презентує книжку «Народжуватися і помирати взутими» в Києві
У п’ятницю, 19 жовтня, у київській Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) письменники Христя Венгринюк та Любко Дереш говоритимуть про пошук істини, про Ерос й Танатос, про зцілення за допомогою літератури.
У п’ятницю, 19 жовтня, у київській Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) письменники Христя Венгринюк та Любко Дереш говоритимуть про пошук істини, про Ерос й Танатос, про зцілення за допомогою літератури. І, звісно, – про нову книжку Христі «Народжуватися і помирати взутими», що нещодавно побачила у «Видавництві Старого Лева». Початок о 18:30.
Нова збірка прози письменниці та видавчині Христі Венгринюк була написана під час подолання важкої депресії, а самі тексти пронизані пошуком любові та істини. Сюрреалізм та психоделічність є не лише фантазією авторки, а відображенням пережитих відчуттів, емоцій та страхів. 7 років Христя тримала в собі цей текст, допоки він перестав пекти її і переріс у нове бачення сенсу життя. «Я почала писати дуже рано, перша прозова збірка вийшла у моїх 17-ть, – розповіла авторка. – Пригадую, мене з Любком Дерешем внесли у Книгу Рекордів України як наймолодших авторів, які пишуть прозу. Тоді було бажання висловитися, описати те, що відчуваю... Зараз я можу вільно визнати, що моє письмо було проявом психотравм і хвороби. Мабуть, великою мірою тому у своїх 30 років я написала 7 книжок. Це було шансом вижити, шансом не ввійти в ту страшну екзистенцію, яка може затягнути назавжди».

Оповідання зі збірки – дуже різні, проте кожен герой щоразу втікає від дійсності та по-своєму прагне зцілення.«Не боюся говорити про сумний досвід і роки боротьби з хворобою саме тому, що знаю – депресію можна подолати. А негативне пережиття, насправді, вчить цінувати світ і насолоджуватися кожним моментом. Будьте уважнішими одне до одного, можливо, хтось близький потребує допомоги. А ще – бережіть себе, не замикайтеся, діліться своїми проблемами й переживаннями».
Христя Венгринюк – письменниця, художниця, видавчиня. Співзасновниця дитячого арт-видавництва «Чорні вівці». Народилася та мешкає в Чернівцях. Організаторка молодої літератури міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz». Займається відео- та кінопоезією і прозою. Отримала премію літературного конкурсу «Смолоскип» (2011). Стипендистка програми Польського уряду для молодих науковців у галузі літературознавства (2010-2011). Перемогла у конкурсі на участь у варшавському фестивалі міжнародної поезії (2013). Авторка прозових збірок «Катарсис» (2005); «Голий нарКОТИК» (2006); «Бог у стіні» (2008), двомовної поетичної збірки «Довгі очі» (2013), роману «Хутір Америка» (2013), книги для сімейного читання «Легенди Чернівців від Чорної Вівці» (2017), збірки малої прози «Народжуватися і помирати взутими» (2018).
Інформація: Видавництво Старого Лева
Додаткові матеріали
- Дмитро Білий презентує неоготичний трилер «Кабінет доктора Калігуси» у Львові
- У Рівному презентували альбом про історію державного символа
- Катерина Волошина презентує книгу VOLOSHKA
- У Києві відбудеться презентація збірки «Memento momentum свободи»
- У Києві відбувся показ вистави за книгою Бориса Гуменюка «Блокпост»
- Дмитро Павличко презентує книжку спогадів
Коментарі
Останні події
- 03.06.2025|12:21У серпні у Львові вперше відбудеться триденний книжковий BestsellerFest
- 03.06.2025|07:14Меридіан Запоріжжя та Меридіан Харків: наприкінці червня відбудуться дві масштабні літературні події за участі провідних українських авторів та авторок Вхідні
- 03.06.2025|07:10Найпопулярніші книжки для дітей на «Книжковому Арсеналі»: що почитати дітям
- 03.06.2025|06:51Фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» покажуть на кінофестивалі Docudays UA
- 03.06.2025|06:50Дух Тесли у Києві
- 30.05.2025|18:48«Літературний Чернігів» на перехресті часу
- 27.05.2025|18:32Старий Лев презентує книгу метеорологині Наталки Діденко «Тролейбус номер 15»
- 26.05.2025|10:38Поезія без кордонів
- 24.05.2025|13:24Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0
- 24.05.2025|13:19У просторі PEN Ukraine відбудеться читання Ганни Осадко і Марини Пономаренко