Re: цензії

16.12.2018|Анжела Дмитрів, вчитель української мови та літератури старших класів
Гра в реальність
14.12.2018|Ольга Рєпіна, м. Дніпро
Парадигма безмежного серця
12.12.2018|Тетяна Зінченко
Ти будеш сильним, переможцем, Лицарем відваги і добра! Бо це можливо!
11.12.2018|Світлана Лупаренко
Світ очима підлітка
10.12.2018|Броніслав Май, доктор гуманітарних наук (Польща)
Віршовані запитання
04.12.2018|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Великі чари маленької книжечки
03.12.2018|Ольга Рєпіна, м. Дніпро
Модерні психологізми або свободавибору
01.12.2018|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Вказування шляху до віри
30.11.2018|Діляра Шкурко
Звідки вона це знає?!
28.11.2018|Олеся Кізима
«Допомагай і надалі тим, хто цього потребує, і ти завжди почуватимешся щасливою»
Головна\Події\Презентації

Події

14.04.2018|13:02|Буквоїд

У Києві презентують «Єгупець-27»

19 квітня, о 19.00 відбудеться презентація нового числа альманаху «Єгупець», виданого за співпраці Центру Юдаїки та видавництва «Дух і Літера».

«Єгупець» - щорічний альманах художньої літератури та публіцистики, що висвітлює різні аспекти єврейського життя в Україні й поза її межами. На презентації 27-ого видання, редакційна колегія представить найцікавіше у напрямках прози, мемуаристики, публіцистики та мистецтва, та розповість детальніше чому були обрані саме ці тексти та теми.
27-е число альманаху «Єгупець» відкривається текстом виступу Йосифа Зісельса на круглому столі Українсько-єврейської зустрічі у Покантіко, США у 2017 році - «Українські та єврейські дисиденти: від спільної боротьби до самореалізації в національних державах». Розділ «Проза» містить оповідання Михайла Короля, Фрідріха Горенштейна, Олени Стяжкіної. У цьому ж розділі представлені роботи шкіл перекладів Центру юдаїки: тут читач може ознайомитися з новими, раніш не публікованими перекладами творів сучасних івритомовних авторів – Аймана Сиксека, Сайєда Кашуа, Ефраїма Кішон, – та «батьків» їдишської класики – Іцхока Лейбуша Переца та Шолом-Алейхема. Рубрика «Поезія» представлена віршами вже знайомої постійним читачам «Єгупця» Інни Лісової та прем’єрними поетичними добірками Катерини Сінченко, Ії Ківи та Ані Хромової, що переклала з івриту поезії Єгуди Аміхая. Розділ «Критика та публіцистика» починається роздумами філософа Володимира Біблера про культуру й освіту, продовжується вибраними інтерв’ю з другого тому «Майдан. Свідчення» та закривається оглядом заходів, що проходили в Києві до 75-ї річниці трагедії в Бабиному Яру.
Рубрика «Мемуаристика» містить видрукувані російською мемуари Катерини Рапай – «Двойная экспозиция», а також спогади Романа Корогодського про Юхима Левіна. Рубрика «Наші публікації» ознайомить читача з унікальним репортажем Матвія Талалаєвського, зробленого ним під час звільнення Освенціма, а також із вперше перекладеними українською  роботами Іцхока Ґур-Ар’є, присвяченими дослідженням і життю Семена Анського, прокоментованими Наталією Риндюк. Розділ «Мистецтво» у цьому числі альманаху присвячений п’єсам Шолом-Алейхема на сцені Київського ГОСЕТу, про що пише дослідниця історії єврейського театру в Києві Ірина Мелешкіна, а також єврейським виставкам і колекціям у музеях СРСР у період з 1919-1941, з якими читача знайомить Марина Щербакова. Завершують номер некрологи пам’яті  художника Вадима-Костянтина Ігнатова та композитора Вадима Храпачова. На першій та на останній сторінках обкладинки, а також у кінці альманаху після змісту представлені репродукції картин Вадима-Костянтина Ігнатова.
Учасники: Олена Стяжкіна, Наталія Риндюк, Олександра Уралова. 
Модератор: Олександр Фінберг.
Дата та час: 19.04.18 - 19:00
Місце: Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Кафедра історії, вул. Волоська 8/5
 
ВХІД ВІЛЬНИЙ
 


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери