Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики
Головна\Події\Презентації

Події

09.07.2015|18:57|Буквоїд

У день суду над Сенцовим у Києві презентували його першу книгу

У Києві презентували першу книгу ув’язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова «Рассказы».

на прес-конференції кінопродюсер Анна Паленчук висловила жаль з приводу того, що презентація книги відбувається за відсутності автора.

«Взимку його сестра, котра живе у Москві, прислала його оповідання і сказала, що для Олега дуже важливо, аби їх опублікували. Всі ми знаємо, що Сенцов - талановитий режисер, але мало хто з нас знав про те, що він ще й письменник. Коли я їх прочитала, я усвідомила, що це література, з якою повинні познайомитись в Україні. Тепер ця можливість є в кожного з нас», - сказала Паленчук.

За її словами, оповідання були написані російською мовою задовго до його ув’язнення.

У свою чергу, директор видавництва «Laurus» Поліна Лаврова повідомила, що коли отримала пропозицію видати оповідання Сенцова, в неї були деякі сумніви, чи варто братись за цю справу.  
 

«Коли до нас звернулись з пропозицією видати книгу Олега, у мене були деякі сумніви, бо ми знаємо його як талановитого режисера. Про те, що він багато писав, майже ніхто не знав… Буває так, що ти видаєш книгу для хорошої людини, бо їй потрібно допомогти, хоча розумієш, що книга слабка, і це не дуже приємно. Та коли надіслали його оповідання, всі сумніви відійшли, бо він показав себе як талановитий письменник зі своїм неповторним стилем», - розповіла Лаврова.

За її словами, окрім оповідань, до видавництва надіслано також п’єсу і роман Сенцова для ознайомлення. «Сподіваюсь, що коли він завершить роботу над романом, то презентація відбудеться вже з ним разом», - сказала Лаврова.

Як йшлося під час презентації, наклад книги «Рассказы», яка містить 8 оповідань, - 2 тис. примірників, а її орієнтовна ціна - 50 грн.

Сьогодні, 9 липня, Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону почав розгляд кримінальної справи українського режисера Олега Сенцова у закритому режимі.

Сенцова звинувачують у належності до забороненого в Росії "Правого сектора" та плануванні терактів в окупованому Росією Криму. Також режисера намагаються змусити прийняти російське громадянство. 

Сенцов не визнає звинувачень і насильницької зміни громадянства.

Інформація: УНІАН

 Фото: ukrkino.com.ua



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
29.06.2025|13:28
ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
26.06.2025|19:06
Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
26.06.2025|14:27
Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва


Партнери