Re: цензії

27.04.2026|Валентина Семеняк, письменниця
Світлі і добрі тексти ― саме їх потребує малеча
25.04.2026|Галина Новосад, книжкова оглядачка, блогерка, волонтерка
«Містеріум»: простір позачасся і прихованих зв’язків
Магія дитинства, або Початок великої дороги
23.04.2026|Віра Марущак, письменниця, голова Миколаївської обласної організації НСПУ
Римована магія буденності: Літературна подорож сторінками книги Надії Бойко «Сорока на уроках»
23.04.2026|Ігор Зіньчук
Пізнати глибше, щоб відновити цілісність
16.04.2026|Богдан Дячишин, лауреат премії імені Івана Огієнка, Львів
Дух щемливого чекання
16.04.2026|Олексій Стельмах
Майбутнє приходить зненацька
15.04.2026|Михайло Жайворон
«Земля гніву» Михайла Сидоржевського
15.04.2026|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель України
Мандрівка в «химерні» світи Юрія Бондаренка
11.04.2026|Богдан Смоляк
Тутешні час і люди
Головна\Події\Зустрічі

Події

27.07.2015|09:39|Буквоїд

Театр «Другий склад» та поет Михайло Жаржайло презентують виставу «Ріка мертвого генерала»

1 серпня на фестивалі «ТуСтань» відбудеться прем’єра театрально-поетичного перфомансу «Ріка мертвого генерала».

У такому нетрадиційному форматі театр «Другий склад» представить глядачам власне бачення віршів молодого українського поета Михайла Жаржайла. Запрошуємо зануритися у середньовічну атмосферу фестивалю та насолодитися динамічною сумішшю поезії та театру – просто неба серед мальовничих Карпатських гір.

«Ріка мертвого генерала» – таку назву перфоманс має не випадково, адже це водночас і назва нової поетичної збірки Жаржайла, яка готується до друку найближчим часом.

Під режисурою Єви Якубовської та у виконанні акторок театру в рамках вистави звучатимуть чоловічі вірші, котрі балансують на межі сучасної української дійсності та фантастики.

Чи існує кордон між «магічним реалізмом» світу поета і суворою реальністю? Наскільки захищеною від зовнішніх потрясінь почуває себе в цьому світі жінка? Як вона проживає чоловічу поезію, як на неї впливає поет? Яким чином вони дають раду з буденними речами, коли за межами їх стосунків і віршів виникає справжня війна?

Кожен глядач у цій історії обов’язково відчує щось винятково близьке для себе. Щоразу, при перевтіленні тексту в голос, характер, тіло, рух, колір, світло – він зможе відчути «свою» найдоречнішу емоцію.  Оповідь, що відбувається у три різні голоси – три унікальні жінки, котрі розповідають власну історію. Життя – це щоденний карнавал, чи жорстка рутина? «Ріка мертвого генерала», або краще: «ріка живого поета»? За допомогою театральних прийомів, завдяки поєднанню акторської гри, дії, світла та музики, на стику різних жанрів мистецтва – у точці конфлікту начал і стихій, буде віднайдена істина.

Після прем’єри, театр згодом вирушить у передпрезентаційний промо-тур містами України на підтримку майбутньої книги.  Стежте за анонсами у вашому місті.

Театр «Другий склад»

Аматорський театр "Другий склад" функціонує з 2011 року. Відтоді було зреалізовано кілька прем’єр на великій сцені. Це вистави: «Я тут», «Кумир», «Коротка драма», «Одна історія», «І дерева, і люди», «Фрáнко та його жінки».

Режисер театру – Єва Якубовська, 
звукорежисер - Дмитро Готь.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

23.04.2026|09:27
Французький джаз в «Книгарня «Є»
22.04.2026|09:51
Стали відомі імена лавреатів Літературної премії імені Ірини Вільде 2026 року
22.04.2026|07:08
«Архіпедагогіка»: у Києві презентують дослідження про фундаментальні коди західної освіти
17.04.2026|09:16
Зоряна Кушплер презентує «скарби свого серця»
15.04.2026|18:40
Хроніки виживання та журналістської відданості: у Києві презентують книжку Євгена Малолєтки «Облога Маріуполя»
15.04.2026|18:25
В Україні запускається Korali Books - перше видавництво, повністю орієнтоване на жіночу аудиторію
11.04.2026|09:11
Україна на Bologna Children´s Book Fair 2026: хто представить країну в Італії
11.04.2026|08:58
Віктор Круглов у фіналі «EY Підприємець року 2026»
07.04.2026|11:14
Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
07.04.2026|11:06
Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах


Партнери