Головна\Події\Зустрічі

Події

06.11.2013|16:27|Буквоїд

У Києві розкажуть про класиків української літератури по-новому

19 листопада у Києві стартує лекторій «Ключові постаті української літератури: сучасний погляд».

Відомі письменники та літературознавці поділяться новим поглядом на знайомі імена: Шевченка, Лесю Українку, Довженка, Хвильового, Винниченка, Загребельного та ін. Реєстрація слухачів триває до 17 листопада включно.

Лекторій «Ключові постаті української літератури: сучасний погляд» – це  унікальна програма з неформальної освіти для тих, хто хоче дізнатися, як розвивалася українська література крізь призму життя і творчості знакових письменників. Програма складається з 20 лекцій про головних дійових осіб нової української літератури (від часів Григорія Сковороди до наших днів).

 Провідні сучасні літературознавці, критики і письменники покажуть представників літературного «канону» в незвичному ракурсі. Лектори проаналізують головні твори класиків, літературний побут епохи, їх новаторство та вплив на літературний  процес.

Лекторій буде цікавим і тим, хто хоче розширити свої знання про літературу для загального розвитку та ерудованості, і тим, хто має профільну освіту, однак прагне поглибити знання та переосмислити своє уявлення про історію української літератури та її ключових постатей.

Хто наші лектори?

Віра Балдинюк – критик, співробітник Інституту літератури НАНУ, випускова редакторка журналу "Korydor". Сфера професійних зацікавлень – культурна критика, теорія літератури, література XX-XXI ст.

Ярослав Грицак – науковець, історик, публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка, гість-професор (1996–2009) Центральноєвропейського університету у Будапешті, Перший віце-президент (1999–2005) Міжнародної асоціації україністів.

Сергій Іванюк – літературознавець, письменник, журналіст, критик і перекладач, кандидат філологічних наук, один із відроджувачів Національного університету «Києво-Могилянська академія», доцент кафедри літератури й іноземних мов.

Олег Коцарев письменник, журналіст, редактор. Стипендіат літературної програми «Homines Urbani» (Польща).

Юрій Макаров – письменник, журналіст, телеведучий, документаліст. Автор спецпроекту «Мій Шевченко».

Володимир Панченко – літературний критик, літературознавець, письменник, автор відомих статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику, професор «Києво-Могилянської академії», доктор філологічних наук.

Ростислав Семків – директор видавництва «Смолоскип», літературознавець, викладач в «Києво-Могилянській Академії». Стажувався в Гарвардському університеті, у Верховній Раді України, у Комітеті з питань свободи слова та інформації.

Леонід Ушкалов –  літературознавець, письменник, доктор філологічних наук, професор. Автор численних академічних праць з української літератури, філософії та богослів’я, які були надруковані українською, англійською, німецькою, польською та російською мовами.

Як взяти участь?

Для участі у проекті потрібно заповнити реєстраційну анкету: http://bit.ly/1fifPbV. Прийом заявок триває до 17 листопада включно.

Кількість місць обмежена: участь у проекті зможуть взяти перші 40 осіб, які зареєструвалися. Кожен слухач має сплатити організаційний внесок у розмірі 800 грн (покриває витрати на навчання, кава-брейки, роздаткові матеріали тощо). Для учасників попередніх проектів «Центру літературної освіти» оргвнесок  становить 700 грн.

Дати проведення: з 19 листопада по 14 грудня 2013 р. Навчання проходитиме по вечорах у вівторок і четвер (з 19:00 до 21:00) та по суботах (з 12:00 до 17:00).

Детальніше про проект читайте на сайті litosvita.org



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

11.06.2026|14:37
«Діамантова змійка»: мистецтво паризьких салонів
31.05.2026|06:35
Стартував прийом заявок на Премію імені Романа Гамади 2026
31.05.2026|06:21
Українська стрічка «Паляниця» здобула престижну нагороду на американському фестивалі ETHOS Film Awards
30.05.2026|15:00
Ніна Мюррей – лауреатка премії Drahoman Prize за 2025 рік
29.05.2026|07:54
Гуцули, цимбали і гори: музикант hOsT представляє сингл-ремікс Hutsuly
29.05.2026|07:50
«Японські книги дітям України»: велика гуманітарна ініціатива «Ранку» та Shikosha
25.05.2026|17:00
Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея


Партнери