Головна\Події\Книжковий ринок

Події

10.05.2013|11:51|Буквоїд

Ірина Геращенко і Марія Матіос виступили проти закриття ніжинської книгарні «Освіта»

Народні депутати України від «УДАРу» Ірина Геращенко та Марія Матіос вимагають від міністерства освіти України і ніжинської влади припинити свавілля та відмовитися від планів щодо закриття єдиної у місті книгарні «Освіта».

«Ударівки» направили відповідні депутатські звернення міністру освіти Табачнику, ніжинському міському голові і ректору місцевого вузу, які ухвалили рішення про виселення з приміщення книжкового магазину. 

Геращенко та Матіос наголосили, що книгарня «Освіта» працює з 1960 року і є єдиним спеціалізованим книжковим магазином у Ніжині, послугами якого користуються студенти, учні та вчителі всього району. Магазин має асортимент у 3 тисячі назв книжок, 95% з яких українською мовою. «Спроба закрити книгарню – є грубим порушенням Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», - наголошують народні депутати. 

Геращенко та Матіос вважають, що комісія з майнових питань підприємств, установ та організацій, що належить до сфери управління міністерства освіти і науки України, яка без будь-яких підстав та аргументації, відмовила книгарні у продовженні договору оренди - не просто порушила закон, а й «забула» про важливу гуманітарну і просвітницьку місію книгарні. «Ударівки» стверджують, що замість книгарні, яка працює на території педагогічного університету імені Гоголя, керівництво цього вузу планує відкрити приватну поліграфічну фірму. Геращенко і Матіос наголосили, що колектив книгарні вже заявив свій протест проти спроб виселення і готовий до страйку. Своє обурення, додали народні депутати, висловили і студенти, інтелігенція, українські письменники. 

Геращенко та Матіос вимагають від місцевої влади і міносвіти дотримуватися норм закону про захист майна книгарень та наголошують на необхідності розгляду цього питання на найближчій сесії міськради Ніжина. «Дивно, що в місті, яке має статус університетського, закривають книгарню. Натомість, попри закон, в студмістечку спокійно працює гастроном із відділом алкогольних напоїв і це мало турбує і ректорат, і профільне міністерство. Ми не дамо закрити книгарню і залишити місто без української книги", - заявляють народні депутати.

На фото: Ірина Геращенко

Інформація: "УДАР"



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

11.06.2026|14:37
«Діамантова змійка»: мистецтво паризьких салонів
31.05.2026|06:35
Стартував прийом заявок на Премію імені Романа Гамади 2026
31.05.2026|06:21
Українська стрічка «Паляниця» здобула престижну нагороду на американському фестивалі ETHOS Film Awards
30.05.2026|15:00
Ніна Мюррей – лауреатка премії Drahoman Prize за 2025 рік
29.05.2026|07:54
Гуцули, цимбали і гори: музикант hOsT представляє сингл-ремікс Hutsuly
29.05.2026|07:50
«Японські книги дітям України»: велика гуманітарна ініціатива «Ранку» та Shikosha
25.05.2026|17:00
Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея


Партнери