Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Вирвані сторінки з гучної «справи» Марії Матіос
Неабиякого розголосу всуспільстві набула так звана справа Матіос.
Відома письменниця звернулася з відкритим листом до генерального прокурора України Віктора Пшонки (DT.UA перше опубліковало на сайті це звернення…) з приводу того, що працівники Шевченківського райвідділу внутрішніх справ м. Львова (відділ боротьби з організованою злочинністю) розшукували «громадянку Марію Матіос» у приміщенні львівського видавництва „Піраміда» з метою вилучення з продажу її книги „Вирвані сторінки з автобіографії“, яка, до речі, визнана „Книгою року-2010“. А також стосовно „міліцейських облав“ на неї — у місті Києві.
У своєму розпорядженні редакція має два тексти: Звернення голови ради Організації ветеранів України до Генпрокуратури (стосовно „хуліганського мародерства“ Матіос) та окремі сторінки з тепер уже резонансної книги (на тему Великої Вітчизняної війни). Подальше — no comments.
„Ветерани нагально просять… порушити кримінальну справу проти М.Матіос“
„…У книзі, що подається як літературно-художнє видання про сучасність і сучасників, автор М.Матіос у главі „Суворова, 3“ (стор. 214, 215) дозволила собі брутальний випад проти пам’яті воїнів, загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни 1941—1945 рр. Не до лиця жінці-поетці, прозаїку, яка вважає себе високоосвіченою, інтелігентною людиною, наводити в книзі образливе для ветеранів війни і надзвичайно ганебне порівняння обеліску на могилі Невідомого солдата Меморіального комплексу у „Парку Вічної Слави“ в м. Києві (див. ксерокопії, що додаються).
Ветеранська громадськість розцінює цей цинічний вчинок як хуліганське мародерство, наругу над місцем братського поховання 34 Героїв Радянського Союзу та могилою Невідомого солдата…
Ветеранська громадськість вважає, що таким ставленням до місць поховання і пам’яті ветеранів-героїв війни громадянка М.Матіос порушила ст. 6 Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.“ та ст. 1 Закону України „Про поховання та похоронну справу“, допустивши наругу над братської могилою, вчинивши дії, що мають на меті зневажити суспільну пам’ять про воїнів, загиблих у боротьбі з фашистами на фронтах Великої Вітчизняної війни.
Ветерани нагально просять Вас, Вікторе Павловичу, доручити порушити кримінальну справу проти М.Матіос за ст. 297, п. 2 „Наруга над могилою, іншим місцем поховання“ Кримінального кодексу України та заборонити, вилучивши з продажу, розповсюдження книги М.Матіос „Вирвані сторінки з автобіографії“. Голова Ради Організації ветеранів України, народний депутат України П.С.Цибенко“.
„Читати написане на обелісках страшно“ — їх так багато, полеглих у перших своїх боях…“
„…У мої шкільні роки найбільш згадуваними і шанованими були ветерани великої вітчизняної війни і передові колгоспники. У школі проводилися уроки патріотичного виховання — і тоді обов’язково запрошували когось із місцевих ветеранів. Проте це тривало недовго. Діти ми були цікаві, балакучі, допитливі. А їм, нашим сільським ветеранам, як я тепер розумію, нічого було розказувати. Ні, я тепер знаю, що якраз їм — „автохтонам“ Гаврилякові Афанасію Васильовичу, Михайлюкові Михайлові Дмитровичу, Хімчинському Іванові Тимофійовичу, Стеблюкові Миколі Юрійовичу — було що розказати.
Але Система добре вміла „шнурувати“ вуста тим, хто знав і міг сказати. Казати цим, „сільським“, ветеранам правду, ясна річ, було неможливо. Бо правда мала негарне — не таке героїчне, як у книжках, — обличчя. Правда полягала в тому, що їх, молодих, не обмундированих, ненавчених буковинців, 1944 року випробовували війною.
…Якщо ви колись подорожуватимете Буковиною і їхатимете Вижницьким районом, майже у кожному селі побачите пам’ятники-обеліски полеглим у роки ВВВ. У Мілієвому, у Іспасі, у Банилові, Вашківцях. Та скрізь! І читати написане на обелісках страшно — їх так багато, полеглих у перших своїх боях, із однією гвинтівкою і однією гранатою на десятьох! І це ще одна дуже страшна „буковинська“ правда, яку (і це також правда!) ще не дослідили історики. Історики пішли „углиб століть“, а ці, невинні, убиті ось-ось, майже недавно, лишилися обійденими. І я не знаю, чи де зосталися їхні правдиві — не з папірця — спогади, окрім спогадів родинних. Якщо вони їх розказували родинам. Та навіть якщо й розказували, то вже майже нікому розказати розказане. Буковинці, які лишилися на Буковині після всіх історичних катаклізмів, не дуже охочі до писемних свідчень. Мабуть, недарма саме у нас, на Буковині, дуже поширене прислів’я „за „не знаю“ — не б’ють і не карають“. І хто нас ретранслює світові, якщо ми не робимо цього самі“. (Марія Матіос. Уривок з книги „Вирвані сторінки з автобіографії“. — ЛА «Піраміда», 2010 р.)
Додаткові матеріали
- «Медвін. Книжковий світ-2010» у персонах. ФОТО
- Попередня програма осіннього книжкового ярмарку «Медвін»
- Брутальна правда Олеся Ульяненка
- Рік без Ігоря Римарука
- «Солодка Даруся» та «Нація» на сцені Театру Франка
- В Івано-Франківську інсценували «Націю» Марії Матіос
- Нагородження «Кореспондентом» фіналістів конкурсу «Найкраща українська книга-2010». ФОТОРЕПОРТАЖ
- Ювілейна «Коронація слова» коронує найкращих літераторів України
- «Молоко з кров’ю» визнано «Книжкою року Бі-Бі-Сі – 2008»
- Літературний Інтернет: Сайт Марії Матіос
- Марія Матіос у «Літературній вітальні»
- «Книжковий Кошик» запрошує на зустрічі з письменницею Марією Матіос
- Марія Матіос заявила про початок політичного переслідування
- Книжку Матіос вимагають вилучити із книгарень за «фалос»
- Столична міліція: ніхто не тисне на Матіос
- Топи мережі книгарні «Є» за 11-26 березня
- Марія Матіос. Чотири пори життя
- Марія Матіос. «Кулінарні фіґлі»
- Книжкове загострення: чому влада воює з письменниками
- Як міліція шукала фалос за доносом комуністів
- Таланти та безчесники, або сюжет не лише для Марії Матіос…
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року