Re: цензії
- 11.03.2026|Буквоїд«Коли межа між світами така тремка і непевна...»
- 09.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ100 тонн світла
- 07.03.2026|Надія Гаврилюк“А я з грядущих, вочевидь, епох”
- 06.03.2026|Микола Миколайович ГриценкоДефіцит людського спілкування. Проблематика «Відступників» Христини Козловської
- 04.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХтось виловлює вірші...
- 27.02.2026|Василь КузанМіж "витівкою" і війною
- 26.02.2026|Роман Офіцинський«Моя Галичина» Василя Офіцинського
- 24.02.2026|Тетяна Іванчук, письменницяПартитура життя
- 22.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськТалановиті Броди
- 20.02.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівПоет від природи: книга памʼяті
Видавничі новинки
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
Re:цензії
Як долучитися до ангельського танцю?
Ніколь Тембаль. Ангели – вісники світла / Пер. з фр. Т.Різуна. – Львів: Свічадо, 2013. – 208 с.
Чи були у вашому житті такі моменти, коли раптом відчувалася якась дивна легкість у грудях, мовби й нема межі між вашим тілом і рештою світу? Можливо, то вас ангел надихав.
Утім, Ніколь Тембаль до свідчень про ангелів підходить дуже ретельно і добирає лише схвалені Церквою джерела, які витворили цілу галузь у богослов’ї – ангелологію. Тим самим вона закликає серйозніше замислитися над присутністю ангелів у нашому житті, відійшовши як від солодкавого замилування ними як такими собі милими казковими персонажами, так і від раціоналістичного заперечення їх існування взагалі.
Особистий ангел-охоронець є в кожної людини, незалежно від того, усвідомлює вона це чи ні, та й чи вірить у Бога взагалі, – наголошує авторка, – але виконати свою місію він може тільки тоді, коли людина сама того захоче. Ангели прагнуть спілкуватися з нами і допомагати нам навіть більше, ніж ми їх про це просимо – ось, на мій погляд, головний посил цієї книжки. Та реальність ангельського світу, яку хоче пробудити в читачеві Ніколь Тембаль.
Насправді авторів у книжки більше. Вона стала плодом багатолітньої дружби письменниці із отцем Роже Мартеном – священиком церкви Святого Архистратига Михаїла у французькому містечку Пюї-ан-Веле: у туристичних путівниках часом можна побачити цей дивний храм на самому вершечку скелі. Відвідувачів святині отець Роже Мартен захоплював і надихав своїми розповідями про незримих небесних створінь. І це, власне, була мрія його життя – написати дослідження про ангелів. По смерті друга Ніколь Тембаль зібрала нотатки, які залишились в архіві, але їх виявилося надто мало для книжки. І тоді вона вирішила довершити працю. Нотатки отця Роже Мартена, виділені курсивом, проходять через сторінки книги, немов своєрідний камертон для всієї розповіді.
Почавши від ролі ангелів у мистецтві (ех, як бракує цьому розділу хороших ілюстрацій!), через їхню повсякчасну присутність у Біблії, через свідчення Отців Церкви та святих, які споглядали незримий світ ув особистих об’явленнях, авторка веде нас до спроби відтворення цілісної картини ангельського світу: яка їхня природа, роль, мета, як вони пов’язані з нами… У додатку Ніколь Тембаль пропонує добірку молитов до небесних сил, зібраних стареньким «священиком ангелів», як називала отця Роже Мартена її шестирічна онука.
У прагненні якомога більшої об’єктивності голос авторки часом майже зникає за цитатами авторитетних джерел, а часом проявляється в особистих спогадах – розповідях із життя, коли в тяжку хвилину несподівано з’являлася поміч. Тоді й розумієш, скільки сміливості знадобилося письменниці, щоб звершити дослідження такої величної й неохопної теми! Без допомоги ангела-охоронця точно не обійшлося…
«Сподіваюся, що, згорнувши книгу, – пише Ніколь Тембаль наприкінці, – ви почуєте шелестіння крил Вашого ангела-охоронця, що це Вас переконає у Божому задумі щодо Вас через його послання і викличе у Вас бажання відкрити для них «простір Ваших сердець і Вашого розуму», щоб навчитися пізнавати їх краще, відновити з ними діалог, долучитися до їхнього танцю. Крім того, прислухайтеся, помовчіть хвильку. Мені іноді здається, що я чую тихий гомін, який повідомляє про їхнє повернення. Кардинал Журне не помилявся, коли писав наче пророчим пером: «Пробудження глибокої віри у могутність ангелів є очевидним знаком Божого провидіння в наш час».
Коментарі
Останні події
- 11.03.2026|18:35«Filling in»: Україна заповнює культурні прогалини на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2026
- 09.03.2026|08:57Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
- 06.03.2026|08:40Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
- 24.02.2026|15:53XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
- 22.02.2026|12:341 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
- 18.02.2026|16:5428 лютого Мар’яна Савка вперше покаже у Львові концерт-виставу «Таємний чат»
- 16.02.2026|17:46Романтика, таємниці та київські спогади: Як пройшла презентація «Діамантової змійки» у Відні
- 07.02.2026|13:14Українців закликають долучитися до Всесвітнього дня дарування книг
