
Електронна бібліотека/Проза
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
- знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
- МуміїАнатолій Дністровий
- Поет. 2025Ігор Павлюк
- СучаснеІгор Павлюк
- Подорож до горизонтуІгор Павлюк
- НесосвітеннеІгор Павлюк
- Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
- СИРЕНАЮрій Гундарєв
- ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
- Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
- не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
- активно і безперервно...Анатолій Дністровий
- ми тут навічно...Анатолій Дністровий
- РозлукаАнатолій Дністровий
- що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
- Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
- КротовичВіктор Палинський
- Львівський трамвайЮрій Гундарєв
- Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
- МістоЮрій Гундарєв
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
підозри, розмістились у різних номерах.
Я віддався волі сновидінь...
Ранкові газети сповістили, що на військових складах НАТО, вочевидь, через недбалість, зайнялась пожежа. Про що думав Макс, я не знаю. Але у нього були ще старі власні рахунки. Потрібно було сплачувати. Це так, факультативно. Довільна програма...
За моєю ж програмою об одинадцятій, як і домовлялись, ми зустрілись із Наумом на центральній площі старого міста біля ковзанки. Зустрілись як і годиться — обнялися.
Дивно, що тут казати — слов’янська душа. Прощати «на прощення» — надійний засіб. Але я простив Люсьці. Та чи буває прощення вузько направленим? Втім, тут я за призначенням.
— Ну, як тобі Європа, європеєць? Диви, яка дивна ковзанка! І так майже у кожному містечку — традиція: перед католицьким Різдвом на центральній площі «Старого міста» заливати ковзанку на радість дітям та дорослим...
Я спіймав себе на думці, що приємне дружнє белькотіння Наума, та уроки Семеновича навчили мене довіряти більшій гамі почуттів, ніж зазвичай користуються органи слуху і зору. Я, майже за Станіславським, «не вірив». Те, що слова мого візаві є лише засобом і лунають для того, щоб відволікти мене від справжньої мети цієї зустрічі, мені було зрозуміло.
Та що ж. Будемо грати роль чи то пак — виконувати завдання. Втім, про яке завдання йде мова? І генерал Крикун, і полковник Єфімов, відправляючи мене на цю зустріч, достеменно розуміли, що ні про яке чітке завдання не могло бути і мови: йдемо на контакт і діємо за обставинами. Головна установка така: наші візаві займаються вивченням тієї ж проблематики, що і ми — надзвичайних можливостей людини. У якому контексті: створення новітньої психотропної зброї, геополітичні наміри, чи ще чогось? Невідомо. Будемо контактувати — буде шанс зрозуміти це. Ось такий розважливий підхід.
А зараз:
— Так, тут чудово! Дійсно відчувається передноворічний настрій: і ковзанка, і вбрана ялинка. Втім, у нас ялинки теж скрізь, як пам’ятаєш. А от першу передноворічну ковзанку вже відкрили у центрі Львова...
— Добре, добре! Патріот! Я тут уже декілька днів: давай покажу тобі Старе місто!
Рушили... На мить пригадався Суслов із його розповіддю про натхнення, яке виникає при прогулянках старими вуличками Парижу: енергетика натхнення. Звідси до Парижу трохи більше двохсот кілометрів. Архітектура подібна. Не знаю як натхнення, але моя підсвідомість працювала на максимальній потужності. Я не міг помилитись. Саме підсвідомість підказувала, що за нашою милою прогулянкою Старим містом стежила не одна пара очей…
— Захоплює, заворожує..., — відгукнувся я, замість банальних кивків головою на Наумове белькотіння щодо чарів архітектури.
— О, відчуваєш? А знаєш, теоретично можливо перемістити оцю животворящу енергетику у будь-який куточок Землі! Вчені нашої фірми змоделювали цю ситуацію і щодо простору, і щодо часу. Так, так, можна! Цілком реально можна переміщати пірамідальні вихори та переміщатись у просторі й часі! До речі, це і є найбезболісніша боротьба зі старінням: людина повертається фізично у той стан, у якому була 30-40 років тому.
— І що ж вам заважає реалізувати такі проекти?
— «Напівшвидкісний вихор!», — начебто із казочки «Ого!», невідомо звідкіль, за моїм плечем випірнув такий собі інтелігентний дідусь, віком з мого вчителя — Семеновича. Акцент, навіть за однією фразою, видавав, що це колишній австрієць, швейцарець чи німець.
— О, пане Бренере! — привітався Наум. — Дозволь, я тебе представлю: пане Бренере — це мій приятель ще по роботі у часи Радянського Союзу: містер Анісімов, а це пан Бренер: керівник нашої лабораторії.
Пан Бренер був сама вишуканість і впевненість. Я був трохи здивований такою раптовою появою, бо, начебто й чекав чогось, а все одно було враження, що зловив гав. Та хіба це мені вперше?
Мій мозок запрацював швидше ніж комп’ютер: де я це прізвище вже чув? Так-так: генерал Крикун давав мені для ознайомлення доповідь капітана Суслова — і там ішлося про те, що саме Вольф Бренер, що був учнем аненербівця Зігфрида Клайна, перед смертю у 1997 році, зробив сенсаційне повідомлення щодо вивчення у лабораторіях ЦРУ спадку «Аненербе».
— Перепрошую, а чи не є ви родичем Вольфа Бренера, учня Зіфріда Клайна?, — моя атака справила враження вибуху. Принаймні — на Наума. Бо дідусь зніяковів лишень на декілька секунд.
— Так, містере Анісімов. Я Хайнц Бренер, учень Зіфрида Клайна, а відомий вам Вольф Бренер — це мій двоюрідний брат. — Його очі впились у мій погляд: настав мій час тримати удар. Я продовжував відчувати, що пара очей моїх співбесідників — не остання, що слідкує за мною, і, переконаний, для таємних спостерігачів, паузу я витримав із честю і, начебто самовикриття аненербівця Хайнца Бренера не має для мене суттєвого значення, я перейшов до свого запитання:
— І ви тут.
— Так, не випадково. Я приїхав на зустріч з вами, — Бренер, не даючи навіть повністю скласти запитання, продовжив тиск на мою психіку. Та після тренінгів Семеновича, моя
Останні події
- 18.04.2025|12:57Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
- 14.04.2025|10:25Помер Маріо Варгас Льоса
- 12.04.2025|09:00IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
- 06.04.2025|20:35Збагнути «незбагненну незбагнеж»
- 05.04.2025|10:06Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
- 05.04.2025|10:01Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
- 05.04.2025|09:56Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
- 20.03.2025|10:47В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра