Електронна бібліотека/Публіцистика

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

виливають за рік приблизно 500 тонн розчину. Це тільки за рік.
І куди ж воно усе ділося? Вітром здуло? На це натякали екологічні комісії, котрі ходили по містечку, показово брали воду з криниць на аналіз... А що потім казали, разом із владою? Відповідь була така: «Ну-у-у... воно... вода не дуже... канєшна... але нічьо... е-е-е... добре б водогін... але... розумієте... и-и-и... наш бюджет...»
Той, хто правильно зрозумів відповідь, швиденько робив повторний аналіз води, але вже приватно. І які результати? У хіміка-лаборанта очі ставали квадратовими, коли він чув, що ця вода вживається як питна: «Та тут же хрому стільки, що...»
Що ж воно таке, отой хром, важкий, для Тисмениці, метал. Заглянемо в інтернет: «...встановлено, що такі відходи виробництва, як хром... є канцерогенами, тобто викликають ракові захворювання. Ще в минулому столітті рак у дітей був невідомий, а зараз він зустрічається все частіше й частіше...» .
«...Важкі метали мають яскраво виражену мутагенну і канцерогенну активність. Контакт з ними осіб дітородного віку збільшує імовірність виникнення мутацій у жіночій і чоловічій статевих клітинах, зниження дітородної здатності. Це проявляється безплідністю, викиднями, мертвонародженнями, вродженими каліцтвами у дітей...»
«... Важкі метали в організм людини надходять по харчовому ланцюжку: ґрунт – рослина – тварина – молоко, м’ясо, яйця...»
Ось так. І не тільки вода, як собі думали, але й на ринку і в магазині. Ну як враження?
Думаю, що листівки з цією інформацією повинні б висіти у Тисмениці на кожному паркані. Влада повинна казати людям правду.
Для «повного щастя» на тисменицькі городи, в якості добрива, було вивезено тони обрізків шкірок і струганої мездри. Воно б нічого, якби оте «добриво» не було насичене токсичними солями натрію. А скільки того «добрива» вивезли? 1000 тонн, чи 100 000 ? Попри все інше у воді звідкись узявся ще й марганець у недопустимих концентраціях і фенол, і формальдегід. А це звідки? Хто дасть відповідь? Коли після дощу тисменицька земля отруйно парує, то ті випари хтось брав на аналіз?

"ТисменЕцка влада" (з затрасканими штанками) води в рот набрала. Виплюньте ту воду, шановні! Вона отруєна! Виплюньте і скажіть народу відкритим текстом: «Люди! Цю воду пити не можна! Хоч дітям не давайте!»
Мовчок. Мовчить і цілий кагал державних структур, котрі зобов'язані це зробити.

А що тисменичани? Мовчать, немов ягнята. Чи то кругова порука, чи страх, чи то мафія, чи "дєньгі ляжку жгут", чи думають, що якось пронесе. Це як в тій історії, коли малолітня завагітніла і думала, що воно само якось «розсосеться»?
...Місько-кушнір виливав відпрацьовані хімікати сусідам під паркан. Як класифікувати його дії? Він повільно убивав своїх сусідів. А що місцеві правоохоронці? Мовчать. «Грають вар’ята», що нічого не чули і нічого не знають. Їм не подобається термін «убивав»? Добре, а «повільно отруював» підходить?
Що ж постраждалі сусіди? Мовчать, ягнята. Мовчать і думають, що, може, само «розсосеться». А може, мовчать тому, що з тих міськових шкірок шили шуби? Можу їм популярно пояснити термін «мутагенна дія». Шановні, це коли ваш онучок або правнучок народиться з двома головами. Вибачайте за некоректне пояснення, але це так, щоб зрозуміліше було.
А що каже про тисменицький Чорнобиль наша славна Партія зелених (на роверах)? Їм не до цього! Мабуть, готують експедицію по рятуванню «гавайських хом’ячків».
Промисел зараз трохи занепав, але отрута у воді, грунті і в повітрі залишилася. Одягли у шуби пів-Союзу, а собі лишили хвороби, доляри і отруєну землю для нащадків. Та і в сусідніх селах освоїли вичинку шкір. Як там з екологією? А що робиться на знаменитому «Тикаферлюксі»? Які там технології? А хто його знає, але, виходячи з того, що Європа інтенсивно і нагло переселяє отруйні технології в країни СНД, – є серйозне підозріння. Добре би було, щоб я був неправий, та перевірити нікому... Якби в Тисмениці була атомна станція, то усі б мали прилади для виміру радіації, а отруту у яблуках чи у молоці чим міряти? Які райони Тисмениці найбільше забруднені? Чи залишилася хоч одна чиста криниця? Питання, питання... Хто ж дасть відповідь ?
Хто дасть тисменичанам рекомендації, як з цим жити і що робити, щоб послабити згубну дію хімікатів?
Хто відділить «агнців від козлищ»? Хто!? Бо правоохоронці "гають вар'ята", що нічого про це не чули.
Часи змінилися, і хтось таки відповість за сотворене, і тисменицький SOS таки буде почутий і міжнародними екологічними організаціями. Не знаю, чи будуть рятувати, але сміятися будуть. Щоб ціле містечко, на чолі з керівництвом і правоохоронними органами, так дружно і мовчки пиляло гілку, на якій сидить, – це вже феномен, достойний статті у Всесвітній Історії.
Як на мене, то головною причиною того, що сталося в Тисмениці, є тотальний, поголовний атеїзм. Про «Не убий» десь чули, але на себе не приміряли. Ті, хто не мав відношення до промислу, але мовчали, «аки агнці», – також злісно порушили цю заповідь.
Подейкують, що до Колумба в Америці побували

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери