Електронна бібліотека/Публіцистика

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

проблеми для власної сідниці і громогласно оголошує меншим доленосний вердикт: «Видати довідку!» Менші з розпачем складають крила і видають…, і з помилкою…, і випадково…а бис знали, о!
…Здали документи до нотаріуса (державного). Нотаріус пообіцяла зателефонувати до Франківська, коли документи будуть готові. Чекаємо місяць. Дзвінка немає. Їдемо до Коломиї, але нотаріус щезла. Зовсім. Починаємо шукати в чужому місті. Зрозуміло, по кабінетах ніхто і нічого про пропажу не чув. Під вечір випадкова прибиральниця пояснює, що коломийський нотаріус тепер переїхала до Снятина(!) і не ми одні її шукаємо. Вперед на Снятин! Ви думаєте, один раз? Казали люди в черзі, що той нотаріус обслуговує кілька районів області… Добре, що до Снятина, а не до Молдавії. А може коломийському керівництву на віск злити, чи що, бо почуваєш себе, як американський солдат в Іраку - обіцяли екскурсію по Вавилону, але не попередили, що там ще й стріляють (свої по своїх).

…Надцята коломийська довідка, яку треба їхати зареєструвати до Отиніїї. Їдемо в Отинію. В Отинії кажуть, жи нема пичєтки з Коломиї. Коломийські забули поставити. Вертаємося по пичєтку в Коломию. Поставили. Знову в Отинію, а реєстраційний журнал, виявляється, забрали в Коломию, вернулися з Коломиї – а тут землевпорядник пропав і т.д. Як маятник в ополонці – туди-сюди, туди-сюди. Як добре, що у нас заборонена вогнепальна зброя… Ще й київські чиновники підсобляють: тепер деякі довідки ідуть через Київ. Довідка приходить через місяць. А за цей час у інших довідок термін вийшов, або купці собі іншу хату знайшли і т.д.
Після кожної пригоди кажу кабінетним тетам: «Про вас книжки пригодницькі писати можна», а вони мені у відповідь: «Пишіт, пишіт! Кілько влізе пишіт! Ніц ви нам не зробите! Ади, настрашилис-ти… »
Попросили – от і пишу. Як ви з мене, молодого, так крові напилися, то що ви робите з тими старенькими дідусями і бабусями з далеких сіл?
І що то з цими вампірчуками робити? Може в кабінет заходити з осиковим колом за пазухою? Кажуть помічне. А ще кажуть, що вампір боїться дзвону і кадила. Думаю, що пан Вишиванюк – добрий чоловік і виділить трошки грошей для установ, котрі довідки видають. Для працевлаштування дяків (на пів-ставки). Щоб кадили і дзвонили. Може хоч це подіє якось? А якщо подіє, то передовий досвід можна поширити на всю державу, прикарпатське ноу-хау будемо мати. Запатентуємо.
Пишу цю статтю зовсім не для зацофано-гонорових начальників, а для коломийських депутатів. Кажете, що Коломия – не помия? Це було колись, але так бачу, що з того залишилися самі гонори.
Є така теорема Геделя, котра гласить: щоб оцінити роботу і властивості Системи, треба вийти за її межі і подивитися збоку.
Шановні депутати, то може хтось з Вас, котрий менше розпаньошений, зніме краватку, вбере кирзаки, куфайчину якусь і перейдеться по кабінетах, гей-би по довідки? Побачите і почуєте багато такого, про що будете з обуренням на сесії доповідати, правду-матку боронити, бити себе кулаком в груди, а заодно набирати бали на наступні вибори. Годинами вистойкуючи в чергах, навчитеся краєм ока бачити, як мордаста клеркиня може дзявкнути на стареньку гуцулку, як ненаситні кабінети ковтають товстелезні бесаги, як пацани у шкірянках газдують, ніби у себе в хаті, почуєте, як, стоячи в черзі, одна до другої пошепки: «Марисю, а кілько треба їй дати за се?» Мусить дати, бо син приїхав з Чехії на пару днів і справу треба залагодити вже, час підпирає. Якщо міський акцент не підведе, то почуєте натяки і побачите дії клерків більш карного характеру.
Та не це головне. Стоїть у чергах сумний, замучений прикарпатськими бюрократами пересічний електорат і тихцем балакає: «…видиш, видиш ?.. вже понесла, несло би її… ади-ди, як файно шиночка запахла… і не стане ї поперек горла ?… і сі не встидає Ганька, ади, яка пані стала, шлячок би тото трафив ясненький… а ми туткай-во снидієм третий тиждень… е-е-е, за совітів такого не було… так-так, тогди за сисе партбілєт на стіл, та й вже… ті сі троха бояли, а сі – ніц!»
Загадка для коломийських депутатів – про що ж балакали у черзі? Відповідь – про політику, шановні, про політику! Коли я прийшов в якусь установу моєї держави Україна, за котру голосував, і за котру гинули з моєї родини, то най зі мною обійдуться, як належиться, не обсервуючи, що у мене на долонях – манікюр, чи мозолі. Оце і є головна державна політика – звичайне, християнське ставлення до громадянина. Коли мала пенсія, то люди розуміють, що нема в України зараз грошей – олігархи обікрали. Але коли тобі треба довідку, малий папірець з пичєтков, а до тебе як до пса? Цього люди не розуміють і задають собі багато питань. А чого ж «собі»? Задавайте ті прості питання народним обранцям, своїм депутатам. Хоча, у депутатів на ваші питання нема часу, депутати про європейський вибір говорять (Карпати з Уралом переплутали). Але якось обминають той момент, що в Європі щодня, де небудь ідуть вуличні бійки з поліцією. То європейці права свої боронять і не

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери