
Електронна бібліотека/Публіцистика
- Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
- Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
- З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
- Останній прапорПауль Целан
- Сорочка мертвихПауль Целан
- Міста при ріках...Сергій Жадан
- Робочий чатСеліна Тамамуші
- все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
- шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
- зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
- ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
- тато просив зайти...Олег Коцарев
- біле світло тіла...Олег Коцарев
- ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
- добре аж дивно...Олег Коцарев
- ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
- КОЛІР?Олег Коцарев
- ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
- БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
- ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
- ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
- Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
- Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
- Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
- ЧуттяЮрій Гундарєв
- МузаЮрій Гундарєв
- МовчанняЮрій Гундарєв
- СтратаЮрій Гундарєв
- Архіваріус (новела)Віктор Палинський
- АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
зл. Тих 35 зл. селянин не дiстає, бо лихвар вiдраховує у нього за торiшню позику 10 зл., яку вiн займав на закупiвлю сiна, що йому не вистачало дозимувати лихварського бика, а ще взяв муки за 10 злотих i так вийде 20 злотих. Вiд тих же 20 злотих обчислить селяниновi відсотки лихви, а в додатку це i за перший тиждень відсотки, що винесе разом лихви 32%. Таким чином лишиться селяниновi з цього гешефту 3 злотих...»
Трошки з історії.
Арістотель пише в своїй «Природі»: «Лихваря всі ненавидять абсолютно справедливо, бо гроші в нього стали джерелом доходу, а не використовуються для того, для чого були винайдені. Виникли вони для обміну товару, а проценти роблять з грошей ще більше грошей. Звідси і їх назва (народжені). А народжені подібні до батьків. Але проценти – це гроші від грошей, тому вони найбільш бридкі природі, із всіх родів занять».
Нікейский собор 325 року, заборонив стягувати відсотки. Папа Лео I в 443 році видав вже загальну заборону на збір відсотків. В 1139 році Другий Латеранський собор постановив: «Хто бере проценти, той повинен бути відлучений від церкви і його заборонено хоронити на християнському кладовищі». Затятими ворогами лихварів були святий Фома Аквінський (1225-1274), святий Бернардин Сієнський (1380-1444), святий Антонін Флорентійський (1389-1459). Заборонив лихварство у 1254 році і Людовік IX .
Еразм Роттердамський: «Лихварі швидко пускають корені навіть у маленьких селах, і, якщо вони позичають п'ять флоринів, то вимагають застави в шість разів більше. З відсотків вони стягують відсотки і з усього цього ще раз відсотки, так що бідний втрачає усе, що він мав. Усе це перевершує всі межі, і далі терпіти це неможливо.»
Реформатор Ульріх Цвінглі також оголошує проценти безбожними і антихристиянськими. «Майно вдів і сиріт – перше, на що зазіхають лихварі»,– говориться в «Магна Карта», чи не найважливішому політичному документі середньовічної Англії.
Тепер, більш лірично, від Мартіна Лютера: «...І тому лихвар – це не людина; він і грішить не по людськи. Він, мабуть, вовкулака, гірше всіх тиранів, убивць і грабіжників, майже така ж скверна, як сам диявол. Сидить він не як ворог, а як друг і громадянин, але бридкіший він, ніж будь-який ворог і убивця-підпалювач...»
В 1769 році папа Бенедикт XIV в буллі «Vix pervenit» підтверджує стародавні заборони на лихварство. Хіба цю буллу відмінили?
Лише в середині ХІХ століття всі обмеження на паразитування відсотків були відмінені. Банки пішли в атаку з відкритим забралом. Особливо це відчулося в механізмах 1-ї світової війни. Генрі Форд ще в 1920 році дав рецепт, як зупинити війни: «Піддайте контролю 50 найбільш багатих жидівських фінансистів ...». Але це окрема тема. До речі, Форд у 1920 році спрогнозував Другу Світову війну і чітко показав пальцем на ініціаторів – банки.
«…Тоді диявол вивів його(Ісуса) високо, показав в одну мить усі царства світу, і сказав до нього диявол: «Я дам тобі всю цю владу й славу їхню, бо вона мені була передана, і я даю її кому захочу. Тож коли ти поклонишся передо мною – вся твоя буде» (Лука 4:5). Ісус відмовився, а диявол ту «славу і владу» своїм роздав. І українським перепало, а ті – свої партії почали плодити. А в партіях рядовими іноземці? Та ні, це українці служать на задніх лапках, за «крихти зі столу». Таки поклонилися…
Історія з 30-ма срібняками повторилася, але фінал Юди ми знаємо. Шановні партійці різноманітних $-партій! На кого працюємо? А ще демонстративно до церкви ходите? Як заходите до церкви, то не виштовхує Щось звідти? Один монах казав, що за кожен рік перебування в $-партіях належиться 100 років пекла. Ще монах радив затятим партійцям кожного ранку обмацувати свою голову і своє нижче спини. Бо «по по ділам їхнім» – належиться мати і роги, і хвіст. У найактивніших уже все в порядку – проросло. Монах пожартував? Та ні, серйозними речами не жартують. Ось у Біблії простіше сказано: «Не служи Мамоні!» Та вони чомусь не по тюрмах – частіше слухайте трансляції з Верховної Ради, класне шоу за участю 350-ти мільйонерів. Особливо весело, коли $-партії про народ піклуються. Таке вже лепечуть, що складається враження, ніби вони усіх слухачів за ідіотів мають. Але є ще смішніше! Це коли по локальних TV виступають місцеві активісти тутешніх $-осередків, «Аншлаг» хай сховається. У мене вдома вже і кіт Грицько сміється. Не витримує тваринка такого інтелектуального натиску. Дружня порада для $-партійних босів: не катуйте себе хлопці, говоріть під фонограму. Який тиждень потренуйте артикуляційний апарат – і в студію. Будете розумний вигляд мати, а заодно моєму Грицькові не буде загрожувати ні гикавка, ні розрив серця від сміху. Бо шкода кота. На відміну від $-ораторів він мишей ловить.
Ой, як же хочеться підпанкам поставити знак рівності між поняттями «розумний» і «багатий». А воно…теє... Отож бо, панове ! Отож бо !
Дещо про рятівні інвестиції від багатих і щедрих. На капіталовкладення для створення сонячної батареї очікується
Останні події
- 14.07.2025|09:21V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року