Електронна бібліотека/Публіцистика

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

зл. Тих 35 зл. селянин не дiстає, бо лихвар вiдраховує у нього за торiшню позику 10 зл., яку вiн займав на закупiвлю сiна, що йому не вистачало дозимувати лихварського бика, а ще взяв муки за 10 злотих i так вийде 20 злотих. Вiд тих же 20 злотих обчислить селяниновi відсотки лихви, а в додатку це i за перший тиждень відсотки, що винесе разом лихви 32%. Таким чином лишиться селяниновi з цього гешефту 3 злотих...»
Трошки з історії.
Арістотель пише в своїй «Природі»: «Лихваря всі ненавидять абсолютно справедливо, бо гроші в нього стали джерелом доходу, а не використовуються для того, для чого були винайдені. Виникли вони для обміну товару, а проценти роблять з грошей ще більше грошей. Звідси і їх назва (народжені). А народжені подібні до батьків. Але проценти – це гроші від грошей, тому вони найбільш бридкі природі, із всіх родів занять».
Нікейский собор 325 року, заборонив стягувати відсотки. Папа Лео I в 443 році видав вже загальну заборону на збір відсотків. В 1139 році Другий Латеранський собор постановив: «Хто бере проценти, той повинен бути відлучений від церкви і його заборонено хоронити на християнському кладовищі». Затятими ворогами лихварів були святий Фома Аквінський (1225-1274), святий Бернардин Сієнський (1380-1444), святий Антонін Флорентійський (1389-1459). Заборонив лихварство у 1254 році і Людовік IX .
Еразм Роттердамський: «Лихварі швидко пускають корені навіть у маленьких селах, і, якщо вони позичають п'ять флоринів, то вимагають застави в шість разів більше. З відсотків вони стягують відсотки і з усього цього ще раз відсотки, так що бідний втрачає усе, що він мав. Усе це перевершує всі межі, і далі терпіти це неможливо.»
Реформатор Ульріх Цвінглі також оголошує проценти безбожними і антихристиянськими. «Майно вдів і сиріт – перше, на що зазіхають лихварі»,– говориться в «Магна Карта», чи не найважливішому політичному документі середньовічної Англії.
Тепер, більш лірично, від Мартіна Лютера: «...І тому лихвар – це не людина; він і грішить не по людськи. Він, мабуть, вовкулака, гірше всіх тиранів, убивць і грабіжників, майже така ж скверна, як сам диявол. Сидить він не як ворог, а як друг і громадянин, але бридкіший він, ніж будь-який ворог і убивця-підпалювач...»
В 1769 році папа Бенедикт XIV в буллі «Vix pervenit» підтверджує стародавні заборони на лихварство. Хіба цю буллу відмінили?
Лише в середині ХІХ століття всі обмеження на паразитування відсотків були відмінені. Банки пішли в атаку з відкритим забралом. Особливо це відчулося в механізмах 1-ї світової війни. Генрі Форд ще в 1920 році дав рецепт, як зупинити війни: «Піддайте контролю 50 найбільш багатих жидівських фінансистів ...». Але це окрема тема. До речі, Форд у 1920 році спрогнозував Другу Світову війну і чітко показав пальцем на ініціаторів – банки.
«…Тоді диявол вивів його(Ісуса) високо, показав в одну мить усі царства світу, і сказав до нього диявол: «Я дам тобі всю цю владу й славу їхню, бо вона мені була передана, і я даю її кому захочу. Тож коли ти поклонишся передо мною – вся твоя буде» (Лука 4:5). Ісус відмовився, а диявол ту «славу і владу» своїм роздав. І українським перепало, а ті – свої партії почали плодити. А в партіях рядовими іноземці? Та ні, це українці служать на задніх лапках, за «крихти зі столу». Таки поклонилися…
Історія з 30-ма срібняками повторилася, але фінал Юди ми знаємо. Шановні партійці різноманітних $-партій! На кого працюємо? А ще демонстративно до церкви ходите? Як заходите до церкви, то не виштовхує Щось звідти? Один монах казав, що за кожен рік перебування в $-партіях належиться 100 років пекла. Ще монах радив затятим партійцям кожного ранку обмацувати свою голову і своє нижче спини. Бо «по по ділам їхнім» – належиться мати і роги, і хвіст. У найактивніших уже все в порядку – проросло. Монах пожартував? Та ні, серйозними речами не жартують. Ось у Біблії простіше сказано: «Не служи Мамоні!» Та вони чомусь не по тюрмах – частіше слухайте трансляції з Верховної Ради, класне шоу за участю 350-ти мільйонерів. Особливо весело, коли $-партії про народ піклуються. Таке вже лепечуть, що складається враження, ніби вони усіх слухачів за ідіотів мають. Але є ще смішніше! Це коли по локальних TV виступають місцеві активісти тутешніх $-осередків, «Аншлаг» хай сховається. У мене вдома вже і кіт Грицько сміється. Не витримує тваринка такого інтелектуального натиску. Дружня порада для $-партійних босів: не катуйте себе хлопці, говоріть під фонограму. Який тиждень потренуйте артикуляційний апарат – і в студію. Будете розумний вигляд мати, а заодно моєму Грицькові не буде загрожувати ні гикавка, ні розрив серця від сміху. Бо шкода кота. На відміну від $-ораторів він мишей ловить.
Ой, як же хочеться підпанкам поставити знак рівності між поняттями «розумний» і «багатий». А воно…теє... Отож бо, панове ! Отож бо !
Дещо про рятівні інвестиції від багатих і щедрих. На капіталовкладення для створення сонячної батареї очікується

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери