Події

15.04.2019|17:49|Буквоїд

У видавництві "Джура" вийде друком нова книга Миколи Лазаровича

Видавництво «Джура» завершує підготовку до друку нової книги історика Миколи Лазаровича «Розпочали стрільці українські з москалями тан…: Збройна боротьба леґіону УСС проти російських загарбників на Тернопільщині під час Першої світової війни».

Цю тему автор порушує не вперше. Серед відомих його праць, які побачили світ у «Джурі», − «Леґіон Українських січових стрільців. Формування. Ідея. Боротьба», проте у новій книзі автор досліджує боротьбу «усусів» саме на Тернопільщині.

Автор опрацював багато архівних матеріалів та на їх основі визначив головні принципи й умови організації леґіону УСС, його завдання у Першій світовій війні. Матеріал монографії дає можливість читачам прослідкувати за етапами збройної боротьби, яку УСС упродовж другої половини 1915 – початку 1918 років вели проти російських загарбників на Тернопільщині. У книзі викладено основні напрямки культурномистецької та просвітницької діяльності УСС, їхній вплив на національну свідомість українського суспільства. Автор розглядає становище мешканців Тернопілля в роки воєнного лихоліття.

У книзі міститься кілька сотень зображень, а в додатках зацікавлений читач знайде документи, пов’язані з перебуванням УСС у краї, та поіменний список уродженців Тернопільщини, які під час Першої світової війни служили у складі УСС, їхні короткі біографії.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери