Головна\Події\Премії

Події

У Броварах вручили літературні «оскари». ФОТО

У літературному середовищі Броварів відбулася мегаподія – церемонія нагородження лауреатів літературного конкурсу «Проза міста».

Нагадаємо, що цей конкурс був оголошений ще 23 квітня, у День книги, і робота над ним тривала 4 місяці. Організовували конкурс спільними зусиллями молодіжна громадська організація «Авангард плюс», Інтернет-портал «Афіша-Бровари» та літературний клуб «МАРУСЯ».  До організації літконкурсу невдовзі після його оголошення долучилась також громадська організація «Форум видавців», яка встановила спеціальну премію у розмірі 1000 грн.  Загальний призовий фонд становив 6000 грн.

 Специфікою конкурсу було те, що приймалися твори малої прозової форми (есе, гумореска, оповідання тощо), тематично пов´язані з містом Бровари. Літературний талант учасників конкурсу (їх було 53!) оцінювало авторитетне журі, до складу якого увійшли відомі українські письменники: Ірен Роздобудько, брати Капранови, Сергій Пантюк, Андрій Кокотюха та Марія Овдієнко (м.Бровари).

 
Броварські музиканти

Так-от, лауреатами броварського літературного конкурсу стали:

Павло Зуб´юк, «крапка»

Раїса Щербакова, «Вона водила трамвай»

Станіслав Глушко, «Народний суд»

Ольга Гончар, «Проза повсякденності»

Максим Кідрук, «Муза»

Сергій Мисько, «Гаряче пиво»

Вражек Рийжи (Владислав Рижий), «Brovary calling»


Марія Овдієнко, член журі


 
Ольга Гончар та Дмитро Стретович


Письменник Максим Кідрук - серед лауреатів «Прози міста»

На сайті «Афіша-Бровари» були опубліковані твори всіх учасників конкурсу і упродовж  місяця велося активне читацьке голосування за кращий твір, автор якого - Ігор Кукуріка («Балалайка, та що несе смерть») - отримав смачний приз від ресторану «Олівер Твіст».

Спецприз «Форуму видавців» вручили Павлу Зуб´юку за твір «крапка».

Щасливими переможцями «Прози міста» та  власниками броварських «оскарів» стали:

3 місце - Світлана Яців, «in da Bro»

2 місце  - Юрій Волощак (Яр ОКО), «Просто свічки»

1 місце -  Юлія Шешуряк, «Броварські океани»


Юрій Волощак, 2 місце


Юлія Шешуряк, переможницяЮлія Шешуряк, переможниця «Прози міста», була приємно враженою своєю перемогою: «Взяти участь у конкурсі мене надихнула броварчанка, подруга з Фейсбуку. Саме її іменем я і назвала головну героїню свого оповідання. Літературною творчістю займаюсь давно, але в основному поезією, тому надзвичайно цікаво було спробувати себе у прозі. Я одразу відчула ідею конкурсу і намагалась максимально враховувати це відчуття при написанні - щоб місто жило між рядками. Писала про любов - у місті і до міста. Не уникнула і поетичності образів. Перемога у «Прозі міста» стала для мене несподіваною, але надзвичайно приємною подією. Приємно також, що конкурс досить гучно заявив про себе, у чому, безперечно, заслуга організаторів».


Організатори

Один з організаторів броварського літконкурсу, координатор літклубу «МАРУСЯ» Дмитро Стретович, вважає, що конкурс вдався на всі сто відсотків: «Добре те, що історія, життя, проблеми міста Бровари набули літературної форми, тобто місто увійшло в літературний процес. Дуже порадувало, що літконкурс викликав резонанс і за межами Броварів. Багато про що говорить і те, що "Форум видавців" захотів підтримати конкурс і встановив додаткову премію. Це означає, що Бровари не пасуть задніх у культурному житті країни, тут теж є свої письменники, події високого рівня і меценати, які підтримують увесь цей процес».


Юрій Волощак та Сергій ПантюкОльга Гончар та Максим КідрукЮрій Волощак, Оксамитка Блажевська та Юлія Шешуряк

 

Фото: Ірина Морозкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери