Головна\Події\Презентації

Події

16.03.2021|14:34|Іванка Когутич, Ужгород

Вийшла друком перша повість про Карпатську Україну

Карпатська Україна отримує щодалі більший розголос не тільки в історичних та політологічних студіях, але і в художній літературі.

Про українське державу за Карпатами в 1938-1939 роках вже написані романи «Сонце з Заходу» Уласа Самчука, «Заплакали Тиса кров’ю» Івана Долгоша, «Карпатський кросворд» Сергія Федаки. А днями у харківському видавництві «Фоліо» побачила світ і перша дитяча повість на цю непросту, але вкрай важливу для української історії тему. Автором «Героїчних канікул» є ужгородський письменник і журналіст Олександра Гаврош, який звертався до подій Карпатської України вже й раніше. Зокрема, у 2019 році в Закарпатському театрі драми і комедії була поставлена його п’єса «Останнє танго в Хусті». Того ж року в тернопільському видавництві «Навчальна книга - Богдан» вийшла документальна книжка Олександра Гавроша «Нескорена Карпатська Україна».

«Героїчні канікули» є третьою повістю із серії «Музей пригод», в якій розповідаються про мандрівки в часі працівників київського музею раритетів – директора Романа Попадинця, його сина школяра Яся та молодої завідувачки фондів Яни Приймак. Цього разу невтомні дослідники вирушають у закарпатське місто Хуст, де здійснюють подорож у березень 1939 року.

На думку доктора історичних наук Сергія Федаки, «маємо цікавий зразок, як можна нестандартно, але при цьому переконливо оповідати про минувшину нинішньому комп’ютерному поколінню дітлахів, поведеному на різноманітних гаджетах і орієнтованому на перш за все на візуальне, а не текстове сприйняття інформації. Уперше в сучасній літературі маємо вражаючі замальовки Хуста – і нинішнього, й історичного, що сприяє підвищенню туристичного привабливості цього міста. Повість читаєш на одному диханні, настільки усе хвацько закручено, а кожен епізод щільно припасовано до попереднього і наступного».



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

09.05.2026|08:18
У просторі PEN Ukraine відбудеться презентація книжки “Кому вони потрібні?” Петра Яценка
08.05.2026|20:15
Роман «Простак» Марі-Од Мюрай виходить в Україні: старт передпродажу
08.05.2026|20:11
Велике поповнення бібліотек: 122,5 тисячі нових книжок поїдуть до читачів
05.05.2026|10:21
Чинник досконалості мови (Розгорнута анотація)
03.05.2026|06:51
«Подвиги Геракла: Стратегія перемоги у міжнародних відносинах»: вийшла друком книжка українського дипломата Данила Лубківського
03.05.2026|06:49
У перекладі польською мовою вийшов роман Володимира Даниленка «Клітка для вивільги»
30.04.2026|09:22
Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» – 2026
29.04.2026|10:20
До Луцька завітає автор книжок-бестселерів Володимир Станчишин
28.04.2026|10:53
«Вавилон. Точка перетину»: в Києві відкриється фотовиставка акторів та військових Антона Прасоленка і Ярослава Савченка
28.04.2026|10:46
1-3 травня у Львові відбудеться ювілейний Ukrainian Wine Festival


Партнери