Re: цензії
- 18.01.2026|Ігор ЗіньчукПеревірка на людяність
- 16.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЗола натщесерце
- 16.01.2026|В´ячеслав Прилюк, кандидат економічних наук, доцентФудкомунікація - м’яка сила впливу
- 12.01.2026|Віктор Вербич«Ніщо не знищить нас повік», або Візія Олеся Лупія
- 12.01.2026|Микола ГриценкоВитоки і сенси «Франкенштейна»
- 11.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДоброволець смерті
- 08.01.2026|Оксана Дяків, письменницяПоетичне дерево Олександра Козинця: збірка «Усі вже знають»
- 30.12.2025|Ганна Кревська, письменницяПолотна нашого роду
- 22.12.2025|Віктор Вербич«Квітка печалі» зі «смайликом сонця» і «любові золотими ключами»
- 22.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ«Листи з неволі»: експресії щодо прочитаного
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Як врятувати ведмедів розповість книга Євгенії Завалій «Місія «Порятунок»
Вже за місяць у «Видавництві Старого Лева» побачить світ книга «Місія «Порятунок»: ведмеді» авторства письменниці, волонтерки та активістки Євгенії Завалій.
Це історія про те, як важливо тваринам жити в їхньому природному середовищі, і про те, що люди можуть і повинні зробити все необхідне, аби вберегти тварин від жорстокого ставлення і навіть від вимирання певних видів. В основі сюжету – реальні історії ведмедів з притулку «Домажир» неподалік від Львова, який відвідувала авторка, збираючи матеріал для книги. Проєкт має благодійну складову: 10 гривень від вартості кожної книжки буде перераховано на підтримку ведмежого притулку «Домажир». Художнє оформлення виконала Марія Шевченко.
У центрі розповіді – маленька ведмедиця Христя, яку ловлять у лісі і змушують працювати в мандрівному цирку. Щоб Христя танцювала, її ставлять на гарячу платформу, тож вона змушена перебирати лапами під музику. Дресирувальник — жорстокий чоловік, він погрожує не дати ведмедиці їсти та часто б’є її, коли вона відмовляється танцювати. На щастя, до цирку приходять зоозахисники і звільняють тварин з жахливих умов. Христя потрапляє у притулок, де інші ведмеді, яких визволили з неволі, розповідають їй свої сумні історії. Багато хто з них уже не здатен повернутися до життя в дикій природі. Але це не про Христю. Адже в Карпатах її чекають мама і брат.
«Сьогодні світ змінюється і гуманність, права тварин стають дуже важливими для зрілих і розвинених суспільств. Відповідальність за довкілля є передумовою майбутнього виживання планети. В Україні ці процеси також зараз розвиваються, хоч і з запізненням. В цій книзі ми говоримо про бурих ведмедів, їх залишилось всього близько 200 в Карпатах і ще 200 живуть в неволі в жахливих умовах. Ця книга — спроба привернути увагу до проблеми захисту ведмедів і необхідності створення притулків і реабілітаційних центрів для цих тварин», — ділиться думками авторка Євгенія Завалій.


Окрім власне сюжетої історії Христі, книжка містить вагому нон-фікшн частину, де розповідається про особливості різних видів ведмедів (бурих, білих, панд, гімалайських та інших): про те, яке природнє середовище їхнього проживання, як вони розвиваються і здобувають собі їжу, про їхні навички і звички. Також наприкінці книжки авторка пропонує виконати дітям завдання, складені на основі викладеної пізнавальної інформації, які допоможуть врятувати з неволі Христю та інших ведмедів.
Книга «Місія «Порятунок»: ведмеді» започатковує серію художньо-пізнавальних книг «Місія «Порятунок», які знайомитимуть читачів з багатим тваринним світом України.
Коментарі
Останні події
- 14.01.2026|16:37Культура як свідчення. Особисті історії як мова, яку розуміє світ
- 12.01.2026|10:20«Маріупольська драма» потрапили до другого туру Національної премії імені Т. Шевченка за 2026 рік
- 07.01.2026|10:32Поет і його спадок: розмова про Юрія Тарнавського у Києві
- 03.01.2026|18:39Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Довгі списки
- 23.12.2025|16:44Найкращі українські книжки 2025 року за версією Українського ПЕН
- 23.12.2025|13:56«Вибір Читомо-2025»: оголошено найкращу українську прозу року
- 23.12.2025|13:07В «Основах» вийде збірка українських народних казок, створена в колаборації з Guzema Fine Jewelry
- 23.12.2025|10:58“Піккардійська Терція” з прем’єрою колядки “Зірка на небі сходить” у переддень Різдва
- 23.12.2025|10:53Новий роман Макса Кідрука встановив рекорд ще до виходу: 10 тисяч передзамовлень
- 22.12.2025|18:08«Traje de luces. Вибрані вірші»: остання книга Юрія Тарнавського
