Re: цензії
- 19.08.2026|Людмила Даниленко, літературознавиця«Обійми мої – це твоє укриття»: образ прифронтового Запоріжжя в поетичній збірці «Ми є» Валентини Вісленко
- 19.08.2026|Олена ВолинськаДиво, що рятує від прірви
- 14.08.2026|Тетяна Безушко-ГрабНезламна Олена Пчілка: відгук на роман «Мармурова жінка»
- 08.08.2026|Юрій Горблянський, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана ФранкаІсторична реконструкція націєтворчих змагань в ретроромані Юрка Вовка (Юрія Зилюка) «Передбачення Курта Зіберта»
- 06.08.2026|Віктор ПалинськийІноземець
- 04.08.2026|Тетяна Мороз, письменниця, книжкова оглядачка, бібліотекаркаСтрокате літо під однією обкладинкою
- 02.08.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун лікарка-психіатриня, психотерапевтка, письменницяПісля цієї книжки хочеться подзвонити мамі
- 02.08.2026|Ігор ЧорнийІнтриги, шпаги і любов
- 31.07.2026|Тетяна Іваніцька-Дячун, лікарка-психіатриня, PhD, психотерапевтка, письменницяЗакохатися в життя — означає повернутися до себе
- 29.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськБез миті немає вічности
Видавничі новинки
- Павлюк Ігор. "Мезозой"Проза | Буквоїд
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
Події
У Києві відбулася прем’єра фільму «Донбас» Сергія Лозниці
17 жовтня у кінотеатрі «Оскар» в ТРЦ Gulliver відбулася київська прем´єра драми «Донбас» Сергія Лозниці.
Фільм-кандидат на премію «Оскар» від України представили режисер Сергій Лозниця, ко-продюсер Денис Іванов та творча група фільму: актори Людмила Смородіна, Олена Репіна, Олеся Жураковська, Олена Хижна, Галина Корнєєва, Валерій Пасічник, Ніна Антонова, Ірина Кравченко, Сергій Сміян, Євген Чепурняк, Арсен Босенко та інші члени знімальної групи.
Серед гостей показу – голова представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, сестра Олега Сенцова Наталя Каплан, співаки Андрій Хливнюк, Pianoбой, Джамала, акторки Наталія Васько та Ірма Вітовська, режисер і ведучий Ярослав Лодигін, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник Антон Фрідлянд, директорка видавництва «Основи» Дана Павличко, ведучі Слава Соломка, Мирослава Ульяніна, Влад Фісун, Яніна Соколова, Олексій Дівєєв-Церковний, продюсер Анатолій Єрема та багато інших.
З 18 жовтня фільм виходить у прокат в оригінальній версії, всі покази у столичних кінотеатрах будуть супроводжуватись англійськими субтитрами.
Тринадцять коротких сюжетів «Донбасу» показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. Фільм Сергія Лозниці задається питанням: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою? За основу сценарію фільму взяті аматорські відеоролики, зняті на окупованих територіях і відібрані режисером.
Український оскарівський комітет обрав драму Сергія Лозниці «Донбас» у якості національного претендента на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою і успішно пройшов кваліфікацію. Він також включений у лонг-ліст премії Європейської кіноакадемії. Світова прем´єра «Донбасу» відбулася в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Стрічка Лозниці, що стала фільмом-відкриття секції, також удостоїлася премії за найкращу режисуру.
«Донбас» створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Українським копродюсером виступив Денис Іванов і кінокомпанія «Артхаус Трафік». Зйомки проходили цієї зими у Кривому Розі.
«Донбас» виходить у широкий український прокат 18 жовтня. 18 жовтня режисер особисто представить фільм у Кривому Розі (кінотеатр «Олімп»), 19 жовтня – на показі в рамках фестивалю «Нове німецьке кіно» (кінотеатр «Київ»), 20 жовтня – на творчій зустрічі в кінотеатрі «Жовтень».
Коментарі
Останні події
- 19.08.2026|13:05Василь Терещук: «Поезія - це завжди вихід поза рамки»
- 17.08.2026|13:18Дівчина, яка не витримала власного життя: Гейден Панеттьєр, Кличко і Україна
- 16.08.2026|21:26Література на смак — у прямому сенсі. І це не жарт
- 14.08.2026|11:19Від вікторіанської класики до богинь Олімпу: які книжки видавництво READBERRY готує на осінь 2026 року
- 14.08.2026|11:16Розпочався конкурс на здобуття Премії Шевельова за 2026 рік
- 13.08.2026|16:17Від полиці до читача: українська книга без кордонів
- 11.08.2026|08:03«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Красне письменство»
- 10.08.2026|20:33BestsellerFest у Львові: спалені ворогом книжки, довжелезні черги по автографи і пів мільйона для «Азову»
- 10.08.2026|20:30Yakaboo Publishing видає книжку «Привиди Бахмута: спогади снайпера» — особисту історію командира легендарного підрозділу
- 10.08.2026|07:59«Книжка року’2026» Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Софія»
