Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Головна\Події\Нагороди

Події

10.08.2017|08:35|Буквоїд

Вручено нагороду лауреату премії імені Максима Рильського

Диплом лауреата Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського отримав поет та перекладач, член НСПУ Василь Степаненко за переклад з грецької мови поеми Віцендзоса Корнароса «Еротокрит».

Книга вийшла в національному видавництві дитячої літератури «Веселка» в 2016 році.

Цією премією щороку відзначаються письменники і поети за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів, а також за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу. Церемонія нагородження відбулась у Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського.

Майже сорок років працював український поет і перекладач Василь Степаненко над поемою Віцендзоса Корнароса  «Еротокрит». Це перший класичний твір новогрецькою мовою, який з’явився в епоху венеціанського панування в середині XVII ст. Поема складається із 10 тисяч римованих строф-п´ятнадцатискладів, відомих також як «політична строфа». 1978 року рішенням ЮНЕСКО «Еротокрит» включено до переліку 300 шедеврів світової культури. Незважаючи на велику популярність поеми у Греції  її перекладено лише чотирма мовами: французькою, англійською, італійською. Четвертою мовою перекладу стала українська.  

Інформація: Держкомтелерадіокоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери