
Re: цензії
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
Видавничі новинки
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
Події
Українські книги отримали у Москві 5 нагород
У Москві оголошено результати VI Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги».
Цього року міжнародне журі розглянуло понад 140 книг, які представили Україна, Росія, Білорусь, Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан і Естонія, яка вперше взяла участь у конкурсі. У остаточний конкурсний список журі відібрало 47 видань, які змагалися в семи номінаціях, - «Перемога», «Співдружність», «Моя країна», «Книга для дітей і юнацтва», «Наш сучасник», «Арт-книга», «Надруковано в Співдружності» та «Гран-прі».
Україна представила на конкурс 8 книг у чотирьох номінаціях та отримала п’ять нагород. Книга Миколи Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки. Миргород», ілюстрована лауреатом Шевченківської премії Сергієм Якутовичем (видавництво «Либідь»), і книга Лесі Вороніної «Сни Ганса Християна», ілюстрована українською художницею Катериною Штанко (видавництво «Грані-Т»), посіли перші місця в номінаціях «Співдружність» і «Книга для дітей і юнацтва».
Друге місце в номінації «Співдружність» отримала ще одна книга українського видавництва «Грані-Т» - «Сердечний рай, або Оксана» Олександра Денисенка. Це драматичний твір про дві маловідомі сторінки з біографії Тараса Шевченка. Книга проілюстрована маловідомими малюнками Т. Шевченка та світлинами, окремі з яких опубліковані вперше.
Два треті місця отримав чотиритомник Анатолія Толстоухова та Володимира Зубанова «Україна: хронологія розвитку з давніх часів до пізньої античності» видавництва «Кріон» (номінація «Моя країна») та книга Т. Кара-Васильєвої «Історія української вишивки» видавництва «Мистецтво» (номінація «Арт-книга»).
Цього року Україна не висувала претендента на Гран-прі. У цій номінації змагалися книги з Росії, Білорусі та Киргизстану. За рішенням журі Гран-прі розділили два видання - книга «Біловезьке диво» Республіки Білорусь і «Визначні казки світу» в 3-х томах російського видавництва «Ексмо». Минулого року на V ювілейному конкурсі «Мистецтво книги» цю престижну нагороду отримала книга М. Гоголя «Петербурзькі повісті» українського видавництва «Грані-Т».
Урочисте нагородження переможців конкурсу відбудеться на XXII Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку 4 вересня.
Інформація: litakcent.com
На фото: Обкладинка книги Лесі Вороніної «Сни Ганса Християна», яка отримала перше місце в номінації «Книга для дітей і юнацтва»
Коментарі
Останні події
- 09.05.2025|12:40У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
- 09.05.2025|12:34Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
- 07.05.2025|11:45Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
- 07.05.2025|11:42Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
- 07.05.2025|11:38У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка
- 06.05.2025|15:24«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
- 06.05.2025|15:20Помер Валерій Шевчук
- 02.05.2025|13:48В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
- 01.05.2025|16:51V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
- 01.05.2025|10:38В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша