
Re: цензії
- 19.10.2025|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на ТернопілліПобачити себе в люстерці часу
- 19.10.2025|Ігор ЧорнийКовбої, футболісти й терористи
- 19.10.2025|Марія КравчукТретій армійський корпус представляє казку Володимира Даниленка «Цур і Пек»
- 18.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ«Кожен наступний політ може стати останнім...»
- 16.10.2025|Наталія Поліщук, письменниця, членкиня НСПУФантастичне й реальне, а також метафора «кришталевого світу» в оповіданні Катерини Фріас «Un anillo misterioso» («Містичний перстень») зі збірки «За синіми і жовтими гардинами» (2025), Іспанія
- 16.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськПоети помирають уранці
- 08.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЗазирнути в задзеркалля
- 06.10.2025|Ігор ЗіньчукЦікаві історії звичайних слів
- 28.09.2025|Петро ГармасійПерестати боятися…
- 24.09.2025|Микола Дмитренко, письменник, доктор філології, професорПрихисток душі
Видавничі новинки
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
- Сергій Фурса. «Протистояння»Проза | Буквоїд
Події
«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
-
що насправді їли козаки, селяни й шляхта у XVII–XVIII століттях;
-
як змінювались гастросмаки і що з того залишилось донині;
-
які страви були показником статусу, культури й моди;
-
як можна відтворити ці рецепти сьогодні.
У Луцьку стартує літературно-гастрономічний клуб — новий культурний формат, присвячений книгам про кулінарну спадщину України.
Кожна подія поєднуватиме обговорення літературного твору з дегустацією страв та напоїв, натхненних текстом і відтворених місцевими кухарями.
«Читаємо ложками» — спільний проєкт Літературної платформи «Фронтера» та кафе суспільного впливу misto.cafe, покликаний популяризувати українську літературу та гастрономічну культуру, створюючи простір для живого спілкування та смакових відкриттів.
Першою книгою в межах клубу стане «Кулінарна мандрівка в Гетьманщину» історика Олексія Сокирка, присвячена секретам староукраїнської кухні середини XVII-XVIII століть. Модеруватиме зустріч проєктна менеджерка «Фронтери» Анна Єкименко-Поліщук.
«Свого часу ми вже проводили подію у схожому форматі — і вона сподобалась лучанам. Люди прагнуть читати і пізнавати свою ідентичність не лише очима, а й серцем, і навіть шлунком. Тому ми вирішили створити дещо більше, ніж просто книжковий клуб — нову форму культурного діалогу, щоб разом досліджувати та популяризувати українську та світову культуру в усіх її смакових проявах», — зазначає Анна Єкименко-Поліщук.
Присутні дізнаються:
Особливістю видання є доповнення адаптованими старовинними рецептами від кухаря-технолога Василя Дручика, а також словником гастрономічних термінів доби Гетьманщини.
Команда misto.cafe на чолі з шеф-кухарем Сергієм Федулою та шеф-барменом Андрієм Аршуліком презентує авторське трактування трьох рецептів із книги та доповнить їх добіркою напоїв. Тож гості зможуть не лише дізнатися більше про гастрономічні вподобання наших предків, а й скуштувати страви, приготовані спеціально для цієї події.
«Ми прагнемо не лише готувати смачні страви, а й відтворювати та формувати гастрономічну культуру України. «Читаємо ложками» — спосіб оживити призабуті традиції, переосмислити їх у сучасному контексті й зберегти тяглість і стійкість нашої культури. Водночас нам важливо поєднувати все, що ми робимо із суспільним впливом: 80% прибутку з цього проєкту, як і з інших ініціатив misto.cafe, спрямовуємо на соціальні ініціативи для розвитку Луцька», — пояснює Анастасія Гуліта, проєктна менеджерка misto.cafe.
Перша зустріч в межах клубу «Читаємо ложками» відбудеться 9 травня о 18:00 у misto.cafe (вул. Богдана Хмельницького, 26). Квитки доступні за посиланням. У вартість входить участь у події та дегустація трьох страв із напоями, створених за мотивами книги.
Організатори звертають увагу: придбати квитки необхідно заздалегідь онлайн —за посиланням. Продаж у день події на вході не передбачений. Кількість місць — обмежена.
Також буде можливість придбати книгу та отримати автограф автора.
Коментарі
Останні події
- 19.10.2025|19:30«Їжа як комунікація»: У Відні презентували книги Вероніки Чекалюк
- 19.10.2025|10:54Поети творять націю: у Львові 8-9 листопада відбудеться II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 18.10.2025|10:36"Дівчина з кулею": В США вийшла англомовна збірка віршів української поетки Анни Малігон
- 17.10.2025|18:42Екранізація бестселера Андрія Куркова «Сірі бджоли» виходить у прокат: спецпоказ у «Жовтні» з творчою групою
- 17.10.2025|17:59"Основи" презентують "Довгу сцену": Театральна серія відкриває трагічну історію "Маклени Граси" Куліша та її сучасний римейк Ворожбит
- 17.10.2025|16:30Стартував передпродаж «Книги Еміля» — нового роману Ілларіона Павлюка
- 17.10.2025|14:19Подвійний культурний десант: Meridian Czernowitz везе зірок літератури в Одесу та Миколаїв
- 17.10.2025|13:53Книжковий фестиваль “Книга-Фест 2025” в Ужгороді: книжкові новинки та незвичні інтерактиви від Нацгвардії
- 17.10.2025|11:34"Книжки, черепахи й відьми": Володимир Аренєв прочитає лекцію про Террі Пратчетта у Києві
- 17.10.2025|10:37Їжа, фейки і дипломатія: Дмитро Кулеба презентує книги в Луцьку