Re: цензії
- 20.02.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівПоет від природи: книга памʼяті
- 19.02.2026|Віктор ВербичЗцілення від синдрому загубленої пам’яті та закон бумеранга
- 18.02.2026|Оксана Дяків, письменниця«Фрактали» Олександра Козинця: про світло Любові й красу Жінки
- 16.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськГукання на сполох
- 07.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськМаска щасливої
- 07.02.2026|Ігор Зіньчук«Вербальний космос української літератури»
- 01.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськУсе, що entre-nous* … (ніщо)
- 23.01.2026|Віктор Палинський…І знову казка
- 23.01.2026|Ніна БернадськаХудожніми стежками роману Ярослава Ороса «Тесла покохав Чорногору»
- 20.01.2026|Ігор ЧорнийЧисті і нечисті
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
Події
У Чернівцях шукатимуть відповідь на питання, чим є альтернативна історія – втраченими можливостями чи пошуком стратегій?
29 жовтня у «Коворкінг-центрі Вірменська, 14» (приміщення Обласної науково-методичної бібліотеки, що по вул. Вірменській, 14, 2 поверх) відбудеться дискусія на тему «Альтернативна історія – втрачені можливості чи пошук стратегій?» Учасники: Олександр Бойченко, Роман Дзик, Максим Дупешко, Ігор Сілівра, Юрій Чорней. Модерування: Світлана Вардеванян. Початок о 18:30.
Дискусія ініційована командою Літературної премії імені Василя Кожелянка. Це третій захід із запланованих у межах реалізації комунікаційної стратегії премії, яка, нагадаємо, складається із двох основних номінацій: 1. «Срібний павук»: найкраща книга, яка осмислює Чернівц (беруть участь книжки будь-якого роду, жанру, крім наукових, видані впродовж 2020–2021 років); 2. «Homo Ludens»: тексти малої прози, створені у жанрі альтернативної історії та/або ретропрози.
Мета цієї зустрічі – привернути увагу до Літературної премії імені Василя Кожелянка, акцентувати на популярному нині літературному жанрі альтернативної історії, нагадати, що основоположником цього жанру в українській літературі є чернівчанин Василь Кожелянко, простежити розвиток традиції творення текстів у жанрі альтернативної історії, зокрема у Чернівцях: у нашому місті не лише були, але й зараз є автори, які пишуть прозу в жанрі альтернативної історії. Зосередимось також на проблемах, які є важливими не тільки для літературного сьогодення. «Чому з’явилася потреба літературної ревізії української історії?», «У чому користь, а в чому небезпека появи різних версій минулого, теперішнього, майбутнього?» – ці та інші запитання з поля альтернативістики все наполегливіше вимагають проговорення в публічному просторі. Організатори переконані, що такі дискусії спонукатимуть до розвитку літературного жанру альтернативної історії, зроблять для потенційних учасників більш прозорими критерії відбору кращих текстів малої прози в зазначеному жанрі, мотивують гравців книжкового ринку до участі у конкурсі на здобуття Літературної премії імені Василя Кожелянка, зокрема у номінації «Homo Ludens».
Захід відбуватиметься офлайн, з дотриманням усіх епідеміологічних вимог. Трансляцію дискусії можна буде також переглянути онлайн – на фейсбук-сторінці Літературної премії імені Василя Кожелянка.
Коментарі
Останні події
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
- 18.02.2026|16:5428 лютого Мар’яна Савка вперше покаже у Львові концерт-виставу «Таємний чат»
- 16.02.2026|17:46Романтика, таємниці та київські спогади: Як пройшла презентація «Діамантової змійки» у Відні
- 07.02.2026|13:14Українців закликають долучитися до Всесвітнього дня дарування книг
- 28.01.2026|09:39«Театр, ютуб, секс»: у Луцьку презентують книжку Ярослави Кравченко
- 25.01.2026|08:12«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 24.01.2026|08:44«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
- 23.01.2026|18:01Розпочався прийом заявок на фестиваль-воркшоп для авторів-початківців “Прописи”
- 23.01.2026|07:07«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
