Re: цензії
- 29.04.2026|БуквоїдПісля смерті. Як у повісті «Повернення» Максим Бутченко поєднав Маріуполь, чужі тіла і впертий пошук родини
- 28.04.2026|Аркадій Гендлер, УжгородДля поціновувачів полікультурного минулого України
- 27.04.2026|Валентина Семеняк, письменницяСвітлі і добрі тексти ― саме їх потребує малеча
- 25.04.2026|Галина Новосад, книжкова оглядачка, блогерка, волонтерка«Містеріум»: простір позачасся і прихованих зв’язків
- 23.04.2026|Ігор Бондар-ТерещенкоМагія дитинства, або Початок великої дороги
- 23.04.2026|Віра Марущак, письменниця, голова Миколаївської обласної організації НСПУРимована магія буденності: Літературна подорож сторінками книги Надії Бойко «Сорока на уроках»
- 23.04.2026|Ігор ЗіньчукПізнати глибше, щоб відновити цілісність
- 16.04.2026|Богдан Дячишин, лауреат премії імені Івана Огієнка, ЛьвівДух щемливого чекання
- 16.04.2026|Олексій СтельмахМайбутнє приходить зненацька
- 15.04.2026|Михайло Жайворон«Земля гніву» Михайла Сидоржевського
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
Фаворити головної кінопремії світу знову в кінотеатрах України
З 21 по 27 лютого напередодні церемонії нагородження премії «Оскар» в мережі кінотеатрів «Планета Кіно» пройде «Оскар Фест».
До його програми увійшли лідери головної кінопремії світу – фільми-номінанти в категорії «найкращий фільм», «Холодна війна» Павла Павліковського, яка претендує на звання найкращого фільму іноземною мовою, а також «Острів собак» Уеса Андерсона, номінований як найкраща анімаційна робота.
«Зелена книга» Пітера Фарреллі – трагікомедія, що стала глядацьким хітом і відзначена премією «Золотий глобус» як найкраща комедія року. У центрі сюжету – дружба простого вишибали та витонченого піаніста (Вігго Мортенсен і Махершала Алі), яка розгортається під час спільної поїздки південними штатами США, де панують расистські погляди.
Польська мелодрама «Холодна війна» Павла Павліковського представлена в категорії «найкращий фільм іноземною мовою». Павліковський може повторити успіх своєї драми «Іда», що отримала «Оскар» у цій номінації в 2015 році. Раніше «Холодна війна» стала фільмом року за версією Європейської кіноакадемії.
Історична драма «Фаворитка» з фірмовим гумором Йоргоса Лантімоса претендує на вражаючі 10 номінацій, серед яких найкращий фільм, режисер, оригінальний сценарій, операторська робота, художник, костюми, монтаж і шанси на статуетку для Олівії Колман, Емми Стоун і Рейчел Вайс.
«Богемна рапсодія» Брайана Сінгера – драматичний байопік про соліста групи Queen Фредді Мерк´юрі – розповість про створення найвідомішого хіта групи. Виконавець головної ролі, Рамі Малек, є головним претендентом на премію «Оскар» за найкращу чоловічу роль.
Режисерський дебют актора Бредлі Купера, музична драма «Народження зірки» з Леді Ґаґою, ймовірно удостоїться премії за найкращу пісню року. Картина також представлена у номінаціях за найкращий фільм, жіноча роль (Леді Ґаґа), чоловіча роль (Бредлі Купер) і чоловіча роль другого плану (Сем Елліотт).
«Острів собак» Уеса Андерсона – анімаційна історія про майбутнє Японії, в якому всіх собак відправляють на карантин на віддалений острів через «собачий грип». Ролі у стрічці озвучили Едвард Нортон, Скарлетт Йоханссон, Брайан Кренстон, Тільда Свінтон, Білл Мюррей, Ґрета Ґервіґ, Лів Шрайбер, Харві Кейтель, Джефф Голдблюм і Френсіс Макдорманд. «Острів собак» відкривав основну конкурсну програму Берлінського кінофестивалю, де удостоївся премії «Срібний ведмідь» за найкращу режисуру. Фільм входить до числа найкасовіших лялькових анімацій в історії кіно.
«Оскар Фест» пройде в мережі кінотеатрів «Планета Кіно» (у Києві, Харкові, Львові, Одесі та Сумах) з 21 по 27 лютого.
Коментарі
Останні події
- 30.04.2026|09:22Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» – 2026
- 29.04.2026|10:20До Луцька завітає автор книжок-бестселерів Володимир Станчишин
- 28.04.2026|10:53«Вавилон. Точка перетину»: в Києві відкриється фотовиставка акторів та військових Антона Прасоленка і Ярослава Савченка
- 28.04.2026|10:461-3 травня у Львові відбудеться ювілейний Ukrainian Wine Festival
- 28.04.2026|10:43У Львові відбудеться благодійний вечір Артура Дроня
- 23.04.2026|09:27Французький джаз в «Книгарня «Є»
- 22.04.2026|09:51Стали відомі імена лавреатів Літературної премії імені Ірини Вільде 2026 року
- 22.04.2026|07:08«Архіпедагогіка»: у Києві презентують дослідження про фундаментальні коди західної освіти
- 17.04.2026|09:16Зоряна Кушплер презентує «скарби свого серця»
- 15.04.2026|18:40Хроніки виживання та журналістської відданості: у Києві презентують книжку Євгена Малолєтки «Облога Маріуполя»
