Re: цензії

02.12.2025|Василь Кузан
Ні краплі лукавства
27.11.2025|Василь Кузан
Nobilis sapientia
27.11.2025|Віталій Огієнко
Розсекречені архіви
24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор
«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
23.11.2025|Ігор Зіньчук
Світло, як стиль життя
21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук
Світлотіні свободи
18.11.2025|Ігор Чорний
У мерехтінні зірки Алатир
17.11.2025|Ігор Зіньчук
Темні закутки минулого
Лірика поліської мавки
08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Світлойменність
Головна\Події\Культура

Події

19.06.2019|13:07|Буквоїд

Українського ПЕН виступив на підтримку журналіста Станіслава Асєєва

#FreeAseev: Заява Виконавчої ради Українського ПЕ

Понад два роки тому, в червні 2017-го, в Донецьку, на тимчасово окупованій території, було викрадено українського письменника та журналіста Станіслава Асєєва. Викрадачі – так зване МҐБ угруповання “ДНР” – тривалий час узагалі заперечували свою причетність до цієї події і лише через півтора місяця визнали, що журналіст перебуває в тюрмі за звинуваченням у шпигунстві.

Влітку минулого року стало відомо, що Асєєв оголосив голодування з вимогою його звільнення, а потім з’явилося інтерв’ю каналу “Россия 24”, в якому Станіслав на камеру визнає, що проводив на окупованій території “шпигунську діяльність”. На цьому відео він має вигляд пригніченої, психологічно надломленої людини, яку примусили капітулювати. За опосередкованими даними, він утримується в “Ізоляції” – колишньому радянському заводі, який став арт-центром, а згодом був перероблений ватажками “ДНР” на в’язницю. За свідченнями екс-полонених, зокрема, тих які утримувалися на території “Ізоляції”, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей поширене застосування тортур та жорстокого поводження з ув’язненими людьми.

Станіславу Асєєву не дозволяють бачитися з матір’ю, а представники міжнародних організацій не мають змоги зустрітися з ним навіть для того, щоб оцінити стан його здоров’я. Це дає підстави припускати, що Асєєва катували. Він не отримує необхідних медикаментів, і ще рік тому ті з колишніх ув’язнених, що бачили Станіслава в “Ізоляції”, стверджують, що він має поганий вигляд.

Коли розпочався воєнний конфлікт, Станіслав Асєєв вирішив залишатися в Донецьку і описувати події, побачені на власні очі. Його тексти, які він публікував під псевдонімом Станіслав Васін, є цінним джерелом інформації про те, що саме відбувалося на окупованій території. І це були не сторонні розвідки, а постійний процес щирого переживання того, що відбувається з окупованим Донбасом і людьми, які там залишились. Він писав про настрої донеччан, їхні страхи, надії і хвилювання, про справжнє ставлення до окупації і росіян. За той час Станіслав опублікував десятки текстів для різних друкованих та інтернет-видань, серед яких Радіо Свобода, “Дзеркало тижня”, “Український тиждень”, “Українська правда” та інші.

Станіслав Асєєв є автором кількох книжок, зокрема автобіографічного роману “Мельхиоровый слон, или Человек, который думал” (2015). 2018 року Радіо Свобода зібрало і видало збірку його статей і репортажів “В ізоляції”. Рік тому Станіслава Асєєва було прийнято до Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу.

Ми не маємо жодних ілюзій щодо стану й характеру “судочинства” на території так званої “ДНР”. Ми не віримо зізнанню Асєєва в шпигунстві й упевнені, що Станіслава до нього примусили. Ми закликаємо український уряд докласти всіх зусиль для визволення Станіслава Асєєва разом з іншими українськими політв’язнями в Росії та полоненими на окупованих територіях шляхом обміну.

Український ПЕН також закликає зарубіжних колег посилити тиск на російську владу, яка контролює так звану “ДНР”, з вимогою негайного звільнення Станіслава Асєєва та інших українських заручників Кремля.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

02.12.2025|10:33
Поетичний вечір у Києві: «Цієї ночі сніг упав» і теплі зимові вірші
27.11.2025|14:32
«Хто навчив тебе так брехати?»: у Луцьку презентують дві книжки про гнів, травму й силу історій
24.11.2025|14:50
Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
17.11.2025|15:32
«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
17.11.2025|10:29
Для тих, хто живе словом
17.11.2025|10:25
У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
16.11.2025|10:55
У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
13.11.2025|11:20
Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
08.11.2025|16:51
«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
05.11.2025|18:42
«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі


Партнери