Літературний дайджест

02.06.2017|09:50|Yakaboo

13 атмосферних книг, які найкраще читати влітку

Коли надворі стає все спекотніше, хочеться відкласти кілограмові томи «серйозної» літератури і взяти з собою у парк, чи на море щось легке та приємне.

Ми підготували список книг, які найкраще відповідають цьому критерію і які, видається, були спеціально написані для того, щоб насолоджуватися ними влітку.

 «Літня книжка» Туве Янсон

 

«Мама мумі-тролів» , талановита казкарка Туве Янсон, писала і більш дорослі твори. Наприклад, «Літню книжку» . Це історія дівчинки Софії, яка з бабусею і татом, в оточенні природи, на прекрасному острові, проводить незабутні літні дні. В буденних розмовах Софії з бабусею можна відшукати чимало мудрості та філософії. Вони обговорюють абсолютно все: від птахів, до куди складніших тем – Бога, або інших людей.

 

Попри сумні моменти і те, що тут кожен намагається пережити смерть однієї з найдорожчих людей у житті, книга залишає приємні враження та є однією з найбільш затишних та добрих у цьому списку.

 

ЧитатиНалаштовуємось на літо. Уривок із “Літньої книжки” Туве Янссон

 

 

Screenshot_1

 

Фото: instagram/kate_kr96

 

«Кульбабове вино» Рей Бредбері

 

 

Роман відомого американського фантаста, який наповнений запахами, кольорами та смаками. 1928 рік, містечко Ґрін Таун, 12-річний Дуглас Сполдінг, його 10-річний брат Том і всі ті пригоди, які вони переживають одного особливого літа. Обіцяємо, вам теж захочеться приготувати власне кульбабове вино, щоб закупорити у пляшці літо, і поринути у спогади про дитинство.

 

До речі, ця книга у багато-чому автобіографічна. Отож, шанувальники творчості Рея Бредбері матимуть змогу дізнатися більше про улюбленого письменника.

 

Читати«Дідусю, розкажи мені казку про… Марс», або 10 фактів про фантастичного Рея Бредбері

 

 

Screenshot_3

 

Фото: instagram/saleirolia

 

«Бабине літо» Марк Лівін

 

 

Сучасний український письменник Марк Лівін також порадував надзвичайно теплою і доброю літньою книгою. У центрі сюжету – 10-річний хлопчик Ждан. Його батьки вирішили розлучитися і, щоб втекти від такої важкої та незрозумілої реальності, він приїхав на літо до дідуся і бабусі. Це непроста історія дорослішання, в якій є багато відкриттів, запитань, відповідей та роздумів. Радість, сум, розчарування, захват, цікавість… – чимало емоцій переповнюють Ждана і вкотре нагадують читачам – це і є шлях дорослішання, який знайомий кожному.

 

Читати“Бабине літо”. Уривок із нової книжки Марка Лівіна

 

 

Screenshot_4

 

Фото: instagram/valieyka_about_books

 

«В дорозі» Джек Керуак

 

 

Мандрувати літом – особливе задоволення і, напевно, немає роману, що надихає на подорожі більше, аніж «У дорозі» Джека Керуака. Це автобіографічна книга «короля бітників» про його з другом пригоди шляхами Америки та Мексики.

 

«В дорозі»  – гімн цілого покоління, справжній маніфест свободи. На увагу заслуговує і однойменна екранізація книги 2012 року.

 

ЧитатиГеній місця: 10 найкращих книжок про подорожі

 

 

Screenshot_5

 

Фото: instagram/hannas_hungry_book

 

«Пригоди Тома Сойєра» Марк Твен

 

 

Том Сойєр – один з найбільш яскравих дитячих персонажів в світовій літературі. Не дивно, що образ цього хлопчика надихав багатьох письменників на власні твори. Книга про його пригоди була опублікована у 1876 році, але і зараз 12-річні діти чудово зрозуміють світосприйняття Тома.

 

Том живе з тіткою Поллі у містечку Сейнт-Пітерсбург; за кілька місяців він встигає і закохатися, і стати свідком злочину, і знайти справжній скарб. Отож, читати точно не буде нудно!

 

 

Screenshot_6

 

Фото: instagram/morskaya2007

 

«На острові Сальткрока» Астрід Ліндгрен

 

 

Герої більшості літніх книг – діти. Що ж, це абсолютно не дивно. Кому ж із нас не хочеться згадати свої теплі канікули у 8, 10, 12… років?

 

Казкарка Астрід Ліндгрен у своїй повісті «На острові Сальткрока»  також пропонує читачам чимало чудових дитячих персонажів. Разом з трьома синами та донькою дивакуватий письменник їде відпочивати на острів у Балтійському морі. Колоритні пригоди, один день неймовірніший за інший, незвичні сусіди і літня атмосфера, яку вам захочеться відчути не тільки у сонячний день, а й в холодний зимовий вечір.

 

ЧитатиЛітнє читання для усіх: від малят до старшокласників

 

 

331b324ee33c19cda04320fda1e1152d

 

Фото: babyblog.ru

 

«Літо в селі» Зіна Cурова

 

 

Розповідь від імені 11-річного хлопчика про його літо в селі, друзів, природу, людей навколо, пригоди та розваги. Ще одна тепла історія, яка сподобається як дітям, так і дорослим.

 

На окрему увагу заслуговують ілюстрації в книзі Зіни Сурової. Вони ідеально доповнюють текст. До того ж, «Літо в селі»  підкине чимало відповідей на питання – Чим же зайнятися влітку?

 

 

Screenshot_7

 

Фото: instagram/elena_kluykina

 

«Літо пахне сіллю» Наталя Євдокимова

 

 

Вісім оповідань та одна повість про море, літо, любов, дружбу, радість… та всі ті події, які перетворюються потім у найдорожчі спогади.

 

«Сьогодні я засинаю, а завтра привітаюсь з морем.
Я скажу йому – привіт, море.
І це буде означати багато.»

 

Попереджаємо: після прочитання цієї книги хочеться одразу ж купити квитки до моря. Втім, зробити це й буде найкращим рішенням.

 

 

Screenshot_8

 

Фото: instagram/elsitto

 

«Літо Марі-Лу» Стефан Каста

 

 

Атмосферна книга про підліткову любов; про літо, яке Адам і Марі-Лу проводять разом, дізнаючись чимало не тільки один про одного, а й про себе.

 

Роман куди глибший, аніж може здатися на перший погляд. Він починається з того, як хлопець, задивившись на вітрину магазину та поринувши у свої думки, спотикається об інвалідну коляску дівчини. Адам впізнає Марі-Лу і стає зрозуміло, що вони довго не бачилися, хоч у минулому їх і багато-чого об’єднувало. Адам говорить, що проведе це літо сам у сільському будиночку і запрошує Марі-Лу до себе.

 

ЧитатиЛітнє читання від перекладачки Анастасії Завозової

 

 

vlyam-shekspr-son-v-ltnyu-nch-korotkiy-zmst_307

 

«Сон літньої ночі» Вільям Шекспір

 

 

Одна з найбільш популярних, поетичних та романтичних комедій класика. Твір, в якому Вільям Шекспір, використав не тільки мотиви античної міфології, а й англійський фольклор.

 

Події п’єси відбуваються в Афінах. Сюжет розгортається навколо весілля Тезея та Іпполіти. Більш конфліктною і драматичною є друга сюжетна лінія – історії Деметрія і Гелени, Лізандра і Гермії. Проблема батьків і дітей, вибору та почуттів – основні теми «Сну літньої ночі».

 

 

lisova_pisnia

 

«Лісова пісня» Леся Українка

 

 

Драма-феєрія, яку Леся Українка написала у 1911 році. «Мені здається, що я просто згадала наші ліси та затужила за ними. А то ще я й здавна тую Мавку «в умі держала»…» – розповідає письменниця в одному з листів про написання цього твору. Образ мавки та образ лісу, і справді, став ключовим у тексті.

 

Той, що греблі рве; Русалка; потерчата; Лісовик і сама Мавка – герої українського фольклору у «Лісовій пісні» стають такими ж реальними, як і люди – Лукаш та його мати, Килина, дядько Лев. Все це свідчить про міфологічність світосприйняття, яке є характерним для українців.

 

Читати“Нащо Ви мене так ідеалізуете? Я справді боюсь сього!”13 цитат із листів Лесі Українки

 

 

Screenshot_9

 

Фото: instagram/the_freja

 

«Двері в літо» Роберт Хайнлайн

Науково-фантастичний роман, який може здатися наївним для сучасних читачів, втім, все одно, вартий на увагу. Книга була опублікована у 1956 році, вона розповідає про майбутній для автора 1970 рік, а потім і 2000, та винахідника-роботехніка.
Критики називають роман Хайнлайна гімном людському розуму та справжньому коханню. Отож, радимо «Двері в літо» всім шанувальникам фантастики.

 

ЧитатиФантастичні пригоди людини з марсіанською пропискою

 

 

Screenshot_10

 

Фото: instagram/mybookshelf_ua

 

«Фієста. І сонце сходить»  Ернест Гемінґвей 

Автобіографічний твір, який було написано після відвідин письменником кориди в Памплоні в 1925 році.

Бої биків; любовні переживання; ціле втрачене покоління – покоління, яке пережило Першу світову війну, але не знає, як тепер жити далі; роздуми про вічне повернення і стиль письма, який неможливо сплутати ні з чиїм іншим, – от тільки кілька ключових переваг «Фієсти», які змушують кинути все і негайно почати читання.

 Яна Онишкевичкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери