Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Літературний дайджест

05.04.2017|08:05|Gazeta.ua.

Сергія Жадана дозволять потягати за язик

33 дерев´яні голови письменників із кольоровими язиками покаже художниця Ірина Озаринська на виставці "Носії мови".

Захід пройде в київському "Мистецькому Арсеналі" в рамках фестивалю "Арсенал ідей".

"Слово до слова – зложиться мова. Так вчить українське народне прислів´я. Біля цих імен в дужках зазначена дата. Це - дата народження, тож ці люди живуть в один час із тобою. Бачиш 33 обличчя? Це сучасні літератори. На їхніх язиках написані півтори тисячі дециметрів слів. Вони створюють сучасну українську літературу. Потягни будь-якого з письменників за язика – і кожен розповість тобі щось цікаве", - каже поет Андрій Хаєцький.

Серед інших художниця зобразила Сергія Жадана, Катерину Бабкіну, Софію Андрухович та Юрія Володарського. Загалом на виставці представлені письменники, поети та критики з різних міст України.

"33 - це для мене особисте, сакральне число. З творчістю обраних людей я особисто знайома. Вони справили на мене сильне враження. З Любко Дерешем ми познайомились давно. Любко розповідав мені історії, а я малювала. З Юріем Володарським зустрілись у Львові на книжковому форумі. Це людина з гострим та іронічним язиком, котрий завдає болю або дарує сміх. Катю Бабкіну дуже люблю за колоритність", - каже Ірина Озаринська.

Деякі критики та письменники встигли відреагувати на свої зображення у виконанні художниці. Один із них Юрій Володарський.

"Ірочко, Ви мене хоч не при вході повісили? А то уявіть, яке витончене знущання над лінгвопатріотами вийде: приходять вони такі на виставку з духопід´ємною назвою "Носії мови", а там українофоб Володарський показує їм противний зелений язик", - пише Володарський на своїй сторінці у Facebook.

5 квітня о 12:00 виставку відкриють для відвідувачів.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери