Re: цензії

16.04.2021|Ігор Зіньчук
Як віднайти спокій душі?: Секрети мислителя античності
12.04.2021|Юрій Хмелевський
«Я збудую свій храм…»
10.04.2021|Роман Ткаченко, Київ
Розкоші і злидні Кремнієвої долини
06.04.2021|Василь Кузан
Щупальця поміж душами
04.04.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Чому Бог посилає на Землю поетів?
03.04.2021|Тетяна Дігай, Тернопіль
Новий роман Ніни Фіалко
03.04.2021|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Повісті Олександра Гавроша – ключ до розуміння нашої історії та національних героїв
Французький “Шоколад” британської письменниці
29.03.2021|Ігор Фарина, член НСПУ
Шукання квітів в полині густющім
29.03.2021|Петро Шкраб’юк, доктор історичних наук, член НСЖУ, НСПУ
210 подяк Богданові Дячишину

Новини

19.01.2021|15:19|Буквоїд

Вийшла друком книжка есеїв на фокус-тему Українського ПЕН “Що дасть нам силу?”

У видавництві “Дух і Літера” вийшла друком збірка есеїв українських інтелектуалів, написаних на фокус-тему Українського ПЕН 2019/2020 “Що дасть нам силу?”.

Що дасть нам силу? Нам як індивідам, нашим родинам, країні, світові? У кожного з нас є своя відповідь на це питання, хоч у важкі часи вона може не спрацьовувати, і тоді так важливо знайти пояснення, пораду, опертя, зокрема і в думках тих, кому довіряємо, до кого дослухаємось. У 2019-2020 роках українці потребували додаткових джерел сили, бо ж до війни, невизначеності, політичного популізму, додалися пандемія і глобальна криза. Саме на тлі цих подій і народилися есеї двадцяти п’яти провідних українських інтелектуалів на фокус-тему Українського ПЕН “Що дасть нам силу?”, які спочатку з’явились у виданні “Новое время”. Зібрані під однією обкладинкою, ці тексти відображають непростий період викликів у житті кожного зокрема та України загалом. 

“Відлуння подій, що позбавляли нас сил, і тих, що нам їх додавали, звучало в наших есеях протягом року, – зазначає в передмові до книжки упорядниця видання, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. – Водночас кожен автор намагався знайти власну відповідь на питання, де ми можемо знаходити сили під час війни, зневіри, неправди, популізму, глобальної кризи. Коли ж усі написані есеї “переплелися” на сторінках цієї книжки, стало помітно, як вони перегукуються між собою, підхоплюють раніше озвучену думку, перекидають одне одному м’яча на цьому спільному полі пошуку відповідей і рішень”. 

Авторами книжки стали письменники, журналісти, культурологи, філософи, економісти, священнослужителі – Наталка Сняданко, Борис Херсонський, Ірина Славінська, Віталій Пономарьов, Остап Сливинський, Лариса Денисенко, Андрій Любка, Мирослава Барчук, Мирослав Маринович, Маріанна Кіяновська, Сергій Жадан, Катерина Ботанова, Зоя Казанжи, Андрій Курков, Борис Ґудзяк, Степан Процюк, Ярослав Грицак, Олеся Яремчук, Ія Ківа, Микола Рябчук, Володимир Рафєєнко, Ірина Старовойт, Валерій Пекар, Вікторія Амеліна і Тарас Прохасько

Ідея фокус-теми Українського ПЕН 2019/2020 належить літературознавиці Ірині Старовойт. Проєкт есеїв у виданні “Новое время” курувала журналістка Оксана Мамченкова. Обкладинку книжки створила дизайнерка Мирослава Мохнацька. Над виданням також працювали Анастасія Негруцька, Надія Грекович, Анастасія Левкова та Єлизавета Даценко. 

Збірка “Що дасть нам силу?” вийшла в рамках серії “Бібліотека Українського ПЕН”. Нагадаємо, що цього року ПЕН ініціював видання ще двох книжок есеїв: “Мости замість стін” (“Видавництво Старого Лева”) та “Майбутнє, якого ми прагнемо” (“Темпора”).коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери