Електронна бібліотека/Проза
- Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
- КротовичВіктор Палинський
- Львівський трамвайЮрій Гундарєв
- Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
- МістоЮрій Гундарєв
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
варіант виходу з ситуації: наприклад, я міг простежити за ним, відшукати його помешкання, а потім підкинути його дружині лист, в якому прозоро натякнути про все, що відбувалося між Миколою і Любою. Але тоді пані Люба могла б зрозуміти, що хтось за ними стежить, комусь на цьому залежить. А все мало вийти тихо.
Я вбив його ножем. Банально, як вуличний розбишака: Микола вийшов з підворітні і йшов темним двором, я нечутно підкрався і водномить однією рукою затулив йому рота, а іншою вштрикнув ножа в ділянку серця. Було зовсім нестрашно, я майже не бачив його, не бачив його очей, передсмертного погляду, він тільки здригнувся і за якусь хвилину обм’як в моїх руках. Я вже знав, що так маю його й залишити – посеред двору, аби все виглядало на пограбування, аби ніхто не запідозрив, що причина всьому – м’якість Любиного тіла.
Колись давно один алкоголік, котрий колись був не останнім бізнесменом у нашому місті, а потім від нього пішла дружина і він запив, пропиваючи з блискавичною швидкістю все, що мав, так ось, він колись нам, пацанам з двора, розповідав про своє життя і радив найбільше остерігатися жінок. «Подивіться, - показував він пальцем на п’ятиповерховий будинок. – Бачите цю споруду? Вона величезна, правда? І є тільки одна сила, яка може її підірвати – це піхва. Бережіться її, як смерті, це страшенна сила. Все в цьому світі робиться заради неї. Бережіться її!». Тоді ми тільки собі кпинили з філософії алкаша, але з часом я все більше й більше впевнююся в тому, що він мав рацію.
Саме через диявольську силу піхви й загинув Микола, але про це ніхто не мав дізнатися. Тому я не побіг одразу від його трупа, а ще якийсь нашипорив кишенями, аж поки знайшов гаманець, мобільний телефон, потім зняв з нього годинник і забрав портфель. Тільки тоді, зрештою, сидячи в тьмяному світлі підвалу й розглядаючи речі своєї першої жертви, я й дізнався, що звуть його Миколою. Всі трофеї й свої рукавички я склав у поліетиленовий пакет і викинув у річку в центрі міста, залишивши собі тільки готівку. За неї я збирався придбати краще знаряддя вбивства, аніж ніж – мені чомусь запраглося мати пістолет.
Це було підсвідомим бажанням, адже насправді я зняв перешкоду зі шляху до пані Люби і на той момент більше нікого потреби вбивати не було, вбивати з якихось інших причин я не міг і не хотів, мої принципи, скажімо, мені заважали. Тобто ані викладача квантової фізики, який зарубав мене на моїй першій сесії, ані Вадима з другого курсу, який єдиний грав у футбол краще за мене, вбивати мені не хотілося, бо так направду дороги вони мені не переходили. Але всередині мене вже розрослося розуміння того, що вбивати далі я буду. Тому я купив пістолет, глушник для нього і набої через інтернет, купив собі зручний чорний одяг, берці і бінокль, мисливський ніж, наручники, набір відмичок і велику спортивну сумку.
Здається, пані Люба не надто переживала через смерть Миколи. На її обличчі не було видно смутку, вона не почала вдягати жодних чорних речей, не припинила усміхатися сусідам при зустрічі, купувати молоко і тістечка в магазинчику на розі. Може, він для неї не був таким важливим, а, найімовірніше, вона просто не знала, що він помер, а просто подумала, що Микола банально припинив до неї приходити, втративши інтерес до її особи й тіла.
Я ж не міг відвести від неї погляду при зустрічі, надалі підглядав за нею у вічко дверей, жартував з нею в магазині, а одного разу навіть вкрив її своїм піджаком і притулив до себе, поки ми перебігали вулицю під теплим літнім дощем. Власне тоді вона й вперше запросила мене до себе, на чай, так би мовити. Я одразу ж охоче пристав на цю пропозицію, забіг додому перевдягнутися, вбрав найкращі свої речі, перед виходом з квартири пильно розглянув себе перед дзеркалом і залишився задовленим, потім вклав до задньої кишені джинсів пачку презервативів і впевненим кроком пішов до Люби.
Вона вже теж встигла перевдягнутися і зараз була у спортивних штанях і футболці, без ліфчика. Пані Люба запросила мене пройти на кухню, всадовила за стіл і почала поратися біля плити, повернувшись до мене спиною. Мені, врешті, більше не було й потрібно – я міг спокійно розглядати ідеальну лінію її попи, котру так доречно обтисли спортивні штани, що можна було помітити щонайменший вигин бездоганної лінії сідниць, чітко розгледіти тонку смужечку її трусиків, досхочу надивитися на стрункість її ніг.
Люба приготувала чай, дістала печиво і сіла навпроти мене. Я ж, правду кажучи, був уже натягнутий, як струна чи лук, і найбільше боявся кінчити просто тут – за столом серед кухні, так і не торкнувшись її жаданого тіла. Сусідка почала про щось говорити, плинність розмови трохи захопила й заспокоїла мене, і я за кілька хвилин знову був здатен до думання й тверезої оцінки ситуації.
Чорне пасмо ще мокрого волосся крутилося їй на лобі, футболка в обтяжку підкреслювала стишену напругу її грудей, котрі громадилися за тканиною й з кожним подихом наближалися до мене, а з видихом – віддалялися, і це видовище було
Останні події
- 17.01.2025|11:04Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 15.01.2025|10:48FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
- 12.01.2025|20:21Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
- 12.01.2025|08:23«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 11.01.2025|21:35«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
- 11.01.2025|09:00«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»
- 10.01.2025|14:39У Луцьку відбудеться театралізоване дійство «вірші. хліб. вино»
- 10.01.2025|07:49«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 09.01.2025|07:59«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
- 08.01.2025|08:18«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Минувшина»