Головна\Події\Фестивалі

Події

12.09.2014|17:27|Буквоїд

10-а Книга Року ВВС та Дитяча книга року ВВС – 2014 назвуть також Книгу десятиліття 2005-2014

BBC Україна оголосила про запуск свого щорічного літературного конкурсу, який відзначає найкращі художні твори українською мовою - Книга року BBC - 2014 і Дитяча книга року BBC - 2014 - у партнерстві з культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). На честь десятої річниці нагороди, BBC та ЄБРР також оберуть найкращу Книгу десятиліття ВВС.

За десятирічною традицією, початок процесу відбору для Книги року ВВС оголосили під час щорічного Львівського Міжнародного Форуму видавців та Літературного фестивалю. Головний редактор ВВС Україна, Ніна Кур’ята,сказала: 

«Підходячи до десятилітньої відмітки, ми пригадуємо дивовижне розмаїття книг, що їх журі оцінювало протягом десяти років, нові імена, які конкурс відкрив для книголюбів, і видавців, які розміщували логотип Книги року на наступних виданнях книг-переможців. Конкурс Книга року – це плід зусиль усього колективу BBC Україна. Наші журналісти розміщували інформацію про кожну книгу, як то анотації, рецензії, фотографії чи інтерв´ю з авторами. Ми сподіваємося, що сайт bbc.ua залишиться популярним майданчиком для дискусій про сучасну українську літературу».

З 2012 року, конкурс Книга року BBC проводиться в партнерстві з культурною програмою ЄБРР. Радник з питань культури ЄБРР, Світлана Пиркало, відзначає:

«Культурна програма ЄБРР пишається тим, що в партнерcтві з ВВС підтримують сучасну українську літературу для дітей та дорослих. Цього року нам особливо приємно підтримати Книгу року десятиліття ВВС».

До журі конкурсу Книга Року ВВС входять: 

• Віра Агеєва, професор, Національний університет "Києво-Могилянська академія" 
Тарас Федюк, поет 
• Ольга Герасим’юк, журналіст 
• Ніна Кур’ята, головний редактор, BBC Україна 
Світлана Пиркало, письменниця, радник з питань культури ЄБРР

Переможець у кожній категорії отримає винагороду £ 1000 в гривневому еквіваленті. Видавці двох книг-переможців матимуть право використовувати логотипи Книги року ВВС в наступних виданнях. 

Видавці можуть подати на конкурс до трьох книг у кожній категорії, і до двох нових книг попередніх переможців. Подані книги мають бути художніми творами українською мовою, опублікованими протягом останніх 12 місяців. Детальні умови конкурсу ви можете знайти на bbc.ua

Довгі списки в кожній категорії обере команда BBC Україна. Журі оберуть короткі списки і переможців. 

Кінцевий термін для подачі творів - 1 жовтня 2014. Переможця оголосять в грудні 2014 року. 

Переможці минулих років: 

2013 - Ярослав Мельник «Далекий простір»(Книга року) і Мар´яна і Тарас Прохаськи «Хто зробить сніг» (Дитяча книга року)

2012 - Юрій Винничук «Танго смерті» (Книга року) і Леся Вороніна «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів» (Дитяча книга року)  

2011 - Володимир Рутківський «Cині води»

2010 - Сергій Жадан «Ворошиловград»

2009 - Іздрик «ТАКЕ»

2008 - Люко Дашвар «Молоко з кров’ю»

2007 - Володимир Діброва «Андріївський узвіз»

2006 - Сергій Жадан «Капітал»

2005 - Юрій Винничук «Весняні ігри в осінніх садах».   


За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся:

BBC: Лала Наджафова lala.najafova@bbc.co.uk 
ЄБРР: Світлана Пиркалоpyrkalos@ebrd.comкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери